Dzień Kobiet bez prezentu, ale z naganą dla szefa "S" w Zakładzie Porcelany Stołowej „Karolina”

Ireneusz Besser, przewodniczący zakładowej Solidarności w Zakładzie Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej za chęć wręczenia prezentu na Dzień Kobiet został ukarany naganą.
 Dzień Kobiet bez prezentu, ale z naganą dla szefa
/ pixabay.com

W środę rano (8 marca) Ireneusz Besser, przewodniczący zakładowej Solidarności w Zakładzie Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej złożył przez radiowęzeł życzenia wszystkim paniom zatrudnionym i zgodnie z wieloletnią tradycją udał się z voucherami, które chciał wręczyć pracownicom.

Jak przekazali związkowcy "na swojej drodze napotkał właściciela firmy, który uznał, że takie działanie odciąga pracowników od pracy".

– Specjalnie tydzień wcześniej złożyliśmy pismo, w którym uprzedzaliśmy, że w ten sposób będziemy chcieli umilić naszym paniom ten dzień. Poza tym był to w naszym zakładzie dobry obyczaj i tradycja od co najmniej 25 lat, że rozdawało się w tym dniu upominki. Nie było żadnej odpowiedzi na nasze pismo, gdybym wiedział, że właściciel nie życzy sobie, aby panie otrzymały w tym dniu prezent zorganizowałbym to w inny sposób – tłumaczył zaskoczony Ireneusz Besser, który za chęć wręczenia prezentu na Dzień Kobiet został ukarany naganą.

– Odbieram to jako kolejną szykanę wobec naszego związku – dodał.

W jaworzyńskiej firmie kobiety stanowią ponad 80% załogi. Pandemia koronawirusa i wojna za naszą wschodnią granicą sprawiły, że pogorszyła się sytuacja ekonomiczna firmy. W listopadzie ub.r. w zakładzie doszło do znacznego opóźnienia wypłaty pensji pracownikom. Zatrudnienie po przejęciu większości udziałów przez HM Investment spadło o około 30%.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Trzaskowski za Tuska? Jest komentarz z Platformy Obywatelskiej Wiadomości
Trzaskowski za Tuska? Jest komentarz z Platformy Obywatelskiej

Politycy z PO pytani o pogłoskę, że Rafał Trzaskowski mógłby zastąpić Donalda Tuska jako kandydat na premiera przekonują, że to narracja narzucana przez rywali.

Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Xavi nie krył zadowolenia Wiadomości
Przełamanie Roberta Lewandowskiego. Xavi nie krył zadowolenia

Robert Lewandowski przełamał strzelecką niemoc. Kapitan reprezentacji Polski dwukrotnie pokonał w sobotnim spotkaniu bramkarza Elche. Po meczu głos zabrał między "Dumy Katalonii" – Xavi.

Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Emerytury
Stażowe