Jest pozew przeciwko Giertychowi

Jednym z elementów nagonki, która rozpoczęła się po ujawnieniu przez Magdalenę Filiks faktu śmierci jej syna, był atak na Dariusza Mateckiego, który jakoby "miał ujawnić mediom informacje z utajnionego procesu". Jednym ze wspierających tę narrację był "adwokat opozycji" Roman Giertych.
Ważne! Jest pozew przeciwko Giertychowi
Ważne! / grafika własna

- Ci prokuratorzy, którzy dali panu Mateckiemu, czy panu Duklanowskiemu informacje z tego postepowania, zdradzili to dziecko. Przyczynili się, albo mogli się przyczynić do jego zgonu.

(...)

Chciałem jasno tym wszystkim osobo, tym wszystkim panom Duklanowskim, tym wszystkim panom Mateckim (...) będziecie za to odpowiadać (...) właściwie to już siedzicie, właściwie to już jesteście skazani, tylko jeszcze o tym nie wiecie.

- mówił na nagraniu na swoim profilu na YouTube Roman Giertych.

- W sprawie kierowanych wobec mnie pomówień:

1. O sprawie pedofila z Platformy Obywatelskiej pracującego w Urzędzie Marszałkowskim dowiedziałem się z mediów 29 grudnia 2022 roku. Wcześniej nie wiedziałem o istnieniu Krzysztofa F. Warto jednak zadać pytanie, ile osób z Urzędu Marszałkowskiego, Platformy Obywatelskiej, czy środowiska LGBT, wiedziało o aresztowaniu i osadzeniu w więzieniu ich działacza i aktywisty.

2. W mojej ocenie osobą, na której spoczywa odpowiedzialność za tragedię, jaka spotkała tego młodego człowieka, jest pedofil z partii Donalda Tuska. To on, będąc zatrudnionym jako pełnomocnik ds. uzależnień marszałka Olgierda Geblewicza (przewodniczącego regionalnej PO), nie tylko dopuścił się molestowania chłopca oraz narkotyzował dzieci, ale też posiadał znaczne ilości substancji odurzających. Czy doczekamy się odpowiedzi na pytania o polityczną odpowiedzialność za zatrudnienie na eksponowanym stanowisku - a tym samym uwiarygadnianie w oczach dzieci i uzależnionych - osoby, która okazała się zboczeńcem i narkomanem? Do dziś Urząd Marszałkowski nie udzielił odpowiedzi na pytania dotyczące Krzysztofa F. w zakresie jego kontaktów z małoletnimi podczas wykonywania obowiązków służbowych.

3. Wobec osób, które formułują pomówienia, iż byłem osobą dysponującą lub przekazującą mediom informacje o sprawie Krzysztofa F., podejmować będę wszelkie dostępne kroki prawne. Kieruję do sądu sprawę przeciwko hejterowi opozycji Romanowi Giertychowi za publiczne insynuowanie, że miałem z prokuratury otrzymać informacje z postępowania, a następnie przekazać je mediom. Jego kłamstwa wywołały nagonkę, włącznie z groźbami karalnymi. Liczę, że Roman Giertych tym razem nie zemdleje i nie będzie się bał osobiście stawić na rozprawie w Polsce.

- pisze z kolei Dariusz Matecki


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Śmiertelny pożar w Trzcińcu. Nieoficjalnie: Nie żyje znany aktor Wiadomości
Śmiertelny pożar w Trzcińcu. Nieoficjalnie: Nie żyje znany aktor

Do śmiertelnego pożaru doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (Lubelskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że znalezione zwłoki należały do 87-latka, który mieszkał w tym domu. Według lokalnych mediów ofiarą jest Piotr Wysocki, aktor związany przez lata z Teatrem Osterwy w Lublinie.

Skandal w Pałacu Buckingham. Co się stało z profilem syna księcia Harry'ego i Meghan Markle? Wiadomości
Skandal w Pałacu Buckingham. Co się stało z profilem syna księcia Harry'ego i Meghan Markle?

Profil księcia Archiego na stronie internetowej Pałacu Buckingham zniknął – donosi Daily Mail.

Ukraina: Sytuację w Bachmucie udało się ustabilizować Wiadomości
Ukraina: "Sytuację w Bachmucie udało się ustabilizować"

Ukraińskiej armii udało się ustabilizować sytuację w rejonie Bachmutu, jednak walki ciągle trwają, przeciwnik podejmuje ataki – oświadczył w niedzielę rzecznik Wschodniego Zgrupowania Wojsk ukraińskiej armii Serhij Czerewaty.

„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO] Wiadomości
„PiS daje ochłapy”. Partia rządząca reaguje na słowa Tuska [WIDEO]

Największe w historii wsparcie dla samorządów, przekazywane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości to dla D. Tuska „ochłapy”. Posłuchajmy zatem, co mówią sami samorządowcy – pisze na Twitterze partia rządząca i publikuje nagranie.

Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze” Wiadomości
Awantura na antenie Polsat News. „Niech pan się nie drze”

W studiu Polsat News podczas programu „Śniadanie Rymanowskiego” doszło do spięcia pomiędzy posłami Stanisławem Tyszką oraz Bartoszem Kownackim.

To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen Wiadomości
To nie będzie tych pieniędzy? Minister Puda o niemieckich naciskach na von der Leyen

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry. Teraz na temat tych doniesień głos zabrał minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje Wiadomości
„Nie pamiętam takiej sytuacji w karierze”. Fernando Santos przyznaje

Jeśli pozwolimy rywalowi by wygrywał pojedynki, był szybszy, robił wszystko lepiej, wtedy nasza jakość nie wystarczy. Jeśli nasze poświęcenie będzie odpowiednie, wtedy jakość może zrobić różnicę – powiedział w niedzielę selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos.

Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe? Wiadomości
Mecedonia przekaże Ukrainie śmigłowce bojowe?

Rząd Macedonii Północnej opracowuje kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy, w którym znajdzie się 12 śmigłowców bojowych Mi-24 - poinformowała macedońska minister obrony Sławjanka Pietrowska.

Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego Wiadomości
Co na to polscy kibice? Znany ekspert bezlitośnie ocenił Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zbiera wiele negatywnych ocen po sobotniej porażce biało-czerwonych z Czechami. Teraz na temat samego napastnika Barcelony wypowiedział się Łukasz Gikiewicz.

Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski Wiadomości
Ci dwaj niemieccy europosłowie przekonali von der Leyen do zamrożenia środków dla Polski

Z informacji podanych przez niemiecki "Der Spiegel" wynika, że dwaj eurodeputowani z Niemiec odegrali bardzo ważną rolę w przekonaniu szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen do zajęcia twardego stanowiska w kwestii wdrożenia mechanizmu praworządności, który uderzył w Polskę i Węgry.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe