Ryszard Czarnecki: UE, szczepionki i ciuciubabka…

Unijna gra w ciuciubabkę trwa w najgorsze, sorry, w najlepsze.
 Ryszard Czarnecki: UE, szczepionki i ciuciubabka…
/ pixabay.com

Europarlamentarzyści usiłują zaprosić przewodniczącą Komisji Europejskiej, aby dowiedzieć się o czym pisała w SMS-ach z szefem Pfizera. SMS-y wyparowały. Znana z zainteresowania Polską komisarz Jourova tłumaczy z wdziękiem słonia w składzie porcelany, że owe SMS-y jej niemiecka szefowa von der Leyen miała prawo usunąć, bo miały „krótkotrwały, efemeryczny charakter”. Jak Czeszka straci robotę w Komisji Europejskiej, czego życzy jej wiele milionów Polaków, może zacząć pisać teksty do skeczów Monthy Pythona. Tak, jak bohater „Moliera” nie wiedział, że mówi prozą, tak komisarz z partii znowu przegranego Andreja Babisza, liberałka Jourova nie wie, że mówi teksty kabaretowe, choć uważa to za poważne oświadczenia polityczne. Nawet Amerykanie się wkurzyli i redakcja „New York Times” poszła do sądu z pozwem wobec Komisji Europejskiej. Nic, tylko kupić popcorn, usiąść w pierwszym rzędzie i patrzeć na to widowisko. Rzecz w tym, że dotyczy to setek milionów, a nawet miliardów euro wydawanych lekką ręką przez Brukselę, najpierw na badania nad szczepionkami, a potem na same szczepionki. Komisja Europejska wyszła na ciężkiego frajera, bo najpierw dała, mówiąc staropolskim określeniem „bajońskie sumy” firmom farmaceutycznym, a potem dwie z nich: Pfizer i Moderna zawinęły kitę pod siebie i przeniosły siedziby do Szwajcarii, gdzie płacą znacznie mniejsze podatki niż w UE. Masz babo, sorry, Ursulo Gertrud von der Leyen, placek. Nie dość na tym: umów tych Bruksela nie mogła renegocjować ani wypowiedzieć-w kontraktach z gigantami farmaceutycznymi nie ma żadnych zapisów, które by to umożliwiły! Przypadek? Za stary jestem ,aby wierzyć w takie  „przypadki”...

 

*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (08.03.2023)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dokonała rzeczy obrzydliwej. Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego Wiadomości
"Dokonała rzeczy obrzydliwej". Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego

Śmierć Mateusza Murańskiego odbiła się głębokim echem w mediach na początku lutego. Teraz głos na ten temat zabrał ojciec zawodnika FAME MMA – Jacek Murański.

Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

W niedzielę 68 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; największą grupę liczącą 35 osób zatrzymano w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) - podała SG w raporcie z minionej doby.

„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych” Wiadomości
„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych”

Dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek poinformował na Twitterze, że w nocy politycy Ruchu Narodowego i Konfederacji „wtargnęli” do siedziby Telewizji Mediów Narodowych. Strona serwisu medianarodowe.

„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii Wiadomości
„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii

„Błażej Kmieciak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii” – przekazano w poniedziałek na stronie Komisji.

Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją Wiadomości
Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją

Platforma Obywatelska i Konfederacja w jednej koalicji? Partia Mentzena i Bosaka rośnie w sondażach. Dobry wynik konfederatów może skłonić pozostałe ugrupowania opozycyjne do szerszych rozmów z tą formacją?

Nie żyje znany „twitterowy” ksiądz Wiadomości
Nie żyje znany „twitterowy” ksiądz

Nie żyje popularny wśród użytkowników Twittera ks. Robert Jantczak.

„Były regularnie bite”. Szokujące wyznanie Georginy Rodriguez nt. dzieci Cristiano Ronaldo Wiadomości
„Były regularnie bite”. Szokujące wyznanie Georginy Rodriguez nt. dzieci Cristiano Ronaldo

Georgine Rodriguez – partnerka Christiano Ronaldo – w jednym z popularnych programów telewizyjnych wyznała, że dzieci piłkarza musiały wzmagać się z przemocą.

Dowódca ukraińskich wojsk lądowych: Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut Wiadomości
Dowódca ukraińskich wojsk lądowych: Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut

Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut, sytuacja na froncie jest „stabilnie trudna” – poinformował w poniedziałek dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski, który odwiedził miejsca najostrzejszych walk na tym odcinku frontu.

Burza ws. oszustwa w popularnym show. Produkcja programu wydała oświadczenie Wiadomości
Burza ws. oszustwa w popularnym show. Produkcja programu wydała oświadczenie

Produkcja „Love Island” wydała oświadczenie w sprawie rzekomego oszustwa Jaya, jednego z uczestników siódmej edycji show. Pojawiły się podejrzenia, że Jay ukrywał fakt, że ma dziewczynę spoza wyspy, która nie wiedziała, że on wystąpi w programie. Każdy z uczestników przed programem musi złożyć deklarację, że jest wolny i nie ma żadnych zobowiązań partnerskich. Produkcja zapewnia, że Jay także złożył takie oświadczenie i że wszystkie dochodzące do nich sygnały w sprawie uczestników są sprawdzane i mają je pod kontrolą.

MSZ RP: Nie ma ani jednego powodu, by przywrócić udział rosyjskich i białoruskich sportowców Wiadomości
MSZ RP: Nie ma ani jednego powodu, by przywrócić udział rosyjskich i białoruskich sportowców

Nie ma ani jednego powodu, by odstąpić od wykluczenia rosyjskich i białoruskich sportowców z udziału w międzynarodowych zawodach i tym samym zmienić decyzję podjętą przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ponad rok temu, bezpośrednio po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę – oświadczyło w poniedziałek MSZ RP.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe