Szynkowski vel Sęk: Gdy Tusk mówi, że ustabilizuje system podatkowy, to należy zacząć się bać

Gdy Donald Tusk mówi, że ustabilizuje system podatkowy, to należy zacząć się bać; bo PO podwyższała VAT na żywność czy ubranka dziecięce tworząc eldorado dla mafii vatowskich okradających Polaków- powiedział w "Głosie Wielkopolskim" poseł PiS, minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk.
Donald Tusk Szynkowski vel Sęk: Gdy Tusk mówi, że ustabilizuje system podatkowy, to należy zacząć się bać
Donald Tusk / PAP/Jakub Kaczmarczyk

W sobotę w Poznaniu zebrał się klub parlamentarny KO, podczas którego podsumowano piątkowe i sobotnie spotkania parlamentarzystów ugrupowania w województwie wielkopolskim w ramach akcji "#Tu jest przyszłość".

Donald Tusk przedstawił szereg propozycji programowych dla przedsiębiorców. "Po pierwsze będziemy chcieli zaproponować kasowe rozliczenie podatku dochodowego PIT dla tzw. małych podatników" - zapowiedział Tusk. "Ci wszyscy, których to obejmie będą płacili podatek dopiero po otrzymaniu przelewu z tytułu faktur" - dodał. "Po drugie ZUS przejmie wypłaty zasiłku chorobowego dla pracowników zatrudnionych w mikroprzedsiębiorstwach do dziewięciu pracowników od pierwszego dnia niezdolności do pracy" - informował.

"Tusk koncentruje się głównie na Prawie i Sprawiedliwości"

Również w weekend politycy PiS rozpoczęli zapowiedzianą przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego trasę programową "Przyszłość to Polska". Szynkowski vel Sęk, który jest poznańskim posłem PiS, był pytany w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" o postulaty Tuska dotyczące podatków i przedsiębiorców przedstawione w stolicy Wielkopolski.

"Donald Tusk raczej przyjechał powtarzać jak bardzo chce odsunąć PiS od władzy. Przedsiębiorcom ofertę już przedstawił za swoich rządów - wysokie podatki i wykańczanie polskich firm. Mamy przedwiośnie kampanii wyborczej. My rozpoczynamy przedłużoną ofensywę, która zmierza do przygotowania poważnej, wiarygodnej oferty wyborczej. Donald Tusk koncentruje się głównie na Prawie i Sprawiedliwości, a jako PiS koncentrujemy się na rozmowie z Polakami, by przygotować program, który odpowie na bieżące wyzwania, pokazać co się udało skorygować pewne elementy, które w przeszłości nam się nie udały, przygotować nowe programy. Jesteśmy otwarci, by takimi rozmowami przygotować dobre propozycje na kolejną, trzecią kadencję" - powiedział Szynkowski vel Sęk.

Przekonywał też, że "osiągnięć Prawa i Sprawiedliwości w kwestiach podatkowych jest cała masa". "Złożenie PIT jest dzisiaj bardzo łatwe, można to zrobić przez Internet, PIT jest też obniżony z 18 do 12 procent, ludzie do 26-tego roku życia w ogóle PIT nie płacą, osoby z czwórką i więcej dzieci także nie płacą, emerytury zostały zwolnione z podatków, obniżyliśmy też CiT do rekordowych 9 proc. i tak można by wymieniać jeszcze długo" - wyliczał Szynkowski vel Sek.

Z kolei - jak przekonywał - Donald Tusk w warstwie podatkowej "musi szukać karkołomnych konstrukcji by cokolwiek zaproponować, a nie jest w tym w żadnej mierze wiarygodny".

"To Platforma podwyższała VAT z 22 do 23 proc, to Platforma podnosiła VAT na żywność czy ubranka dziecięce tworząc jednocześnie eldorado dla mafii vatowskich okradających Polaków. Dzisiaj usłyszałem takie słowa Donalda Tuska, że +zostanie ustabilizowany system podatkowy+. Moje pierwsze skojarzenie było takie, że gdy Donald Tusk mówi, że +ustabilizuje system podatkowy+ to należy zacząć się bać, jak ta stabilizacja mogłaby wyglądać. Doskonale pamiętam jak Donald Tusk mówił, że usunie z rządu każdego kto zaproponuje podniesienie podatków, a później Platforma podwyższała kolejne obciążenia podatkowe uderzające w Polaków" - powiedział poseł PiS, minister ds. UE.

W ocenie Szynkowskiego vel Sęka "Tusk próbuje zbudować kampanię na emocjach, bo wie, że w warstwie programowej nie jest wiarygodny, a w warstwie emocji, uważa, że rozkręcenie tych emocji, zwłaszcza negatywnych, będzie mu służyć". "Dlatego opcja medialna bliska Donaldowi Tuskowi próbuje wyjść z ofensywą ideologiczną uderzającą właśnie w Jana Pawła II. Sam Donald Tusk w tej sprawie trochę balansuje, bo zorientował się, że atak na polskiego świętego jest odbierany negatywnie także przez pewną część wyborców PO" - powiedział polityk PiS.

Minister ds. UE był też pytany o wojnę w Ukrainie i głosy w niektórych europejskich stolicach, że "trzeba dążyć do pokoju na Ukrainie za wszelką cenę".

"Zdecydowanie nie jest to rozwiązanie satysfakcjonujące. Ani dla Ukrainy, ani dla nas. Dla Europy też nie. +Pokój za wszelką cenę+ oznacza pokój za cenę integralności terytorialnej Ukrainy, a w konsekwencji też naszego bezpieczeństwa. Chcemy pokoju, ale pokoju, w którym ten kto jest agresorem, czyli Rosja, nie będzie mógł uznać w przyszłości, że łamanie prawa międzynarodowego i agresja jest metodą skutecznego osiągania swoich politycznych celów. Rosja musi po prostu przegrać tę wojnę. Na szczęście głosy +o pokoju za wszelką cenę+ są jeszcze w Europie głosami mniejszości. My w swoich aktywnych działaniach dyplomatycznych dbamy, by ta sytuacja się nie zmieniła" - powiedział minister ds. UE.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe