Wybory parlamentarne: Mateusz Morawiecki wskazał, skąd ma zamiar startować

– Tak jak poprzednio planuję w najbliższych wyborach startować ze Śląska – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla portalu i.pl. – Jeśli zmobilizujemy się tak jak w poprzednich kampaniach, to sukces Prawa i Sprawiedliwości jest na wyciągnięcie ręki – podkreślił.
 Wybory parlamentarne: Mateusz Morawiecki wskazał, skąd ma zamiar startować
/ PAP/Paweł Supernak/Morawiecki

Premier Morawiecki w wywiadzie opublikowanym w niedzielę na portalu i.pl pytany, kiedy PiS ruszy w kampanię powiedział, że "Prawo i Sprawiedliwość zawsze prowadzi dialog z Polakami, czego dowodem są nieustanne spotkania z mieszkańcami Polski".

Wybory parlamentarne: Morawiecki o swoim starcie

"Właśnie ruszyliśmy z kolejnym cyklem takich spotkań. W najbliższych tygodniach ta debata ze społeczeństwem nabierze jeszcze bardziej systemowego charakteru i w oparciu o te dyskusje będziemy proponowali program, który prawdopodobnie w czerwcu lub na początku lipca przedstawimy społeczeństwu" - wyjaśnił szef rządu.

Dopytywany, z jakiego okręgu będzie startował w wyborach, powiedział, że "tak, jak w poprzednich wyborach planuję startować ze Śląska".

Na pytanie, jak ocenia szanse na trzecią kadencje dla PiS, premier Morawiecki powiedział, że "zwycięstwo PiS jest nie tylko możliwe, ale też konieczne dla pomyślności Polski". "Ale przestrzegam też kolegów i koleżanki - to zwycięstwo nam się nie należy z urzędu. Na zwycięstwo trzeba zapracować" - zaznaczył szef rządu.

Jak podkreślił, "jeśli zmobilizujemy się tak, jak w poprzednich kampaniach to sukces jest na wyciągnięcie ręki".

Mówiąc o programie politycznym zwrócił uwagę, że "partie opozycyjne, w szczególności Platforma Obywatelska i Lewica szukają takiego pola, które wzbudziłoby emocje, zmobilizowało zapewne jakąś część ich radykalnego elektoratu".

"Patrząc na rezultaty naszych rządów, na to, co udało się zrobić w zakresie polityki społecznej, polityki rozwoju, redukcji bezrobocia czy w polityce bezpieczeństwa trudno jest z tym konkurować" - ocenił premier.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi - w okolicach Piaseczna we wtorek 4 kwietnia; to standardowa działalność - informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił poświęcić się dla planety Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił "poświęcić się dla planety"

Z informacji belgijskiego dziennika "La Libre" wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO] Wiadomości
Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO]

Starsza kobieta w trakcie spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej postanowiła zadać pytanie dotyczące reparacji wojennych od Niemiec. Na sali słychać było niezadowolenie z powodu tego pytania.

„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca „Dzień dobry TVN” Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych Wiadomości
Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych

Węgry w zeszłym roku zostały uznane przez Kreml za „kraj nieprzyjazny”. Teraz na temat dalszych losów relacji Budapesztu z Moskwą wypowiedział się ambasador Rosji na Węgrzech Jewhen Stanisławow.

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego Wiadomości
Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku. Jest stanowisko premiera Morawieckiego

Zakaz sprzedaży aut spalinowych po 2035 roku to pomysł nie do zaakceptowania przez rząd PiS; zrobimy wszystko, żeby ochronić polskie rodziny przed kolejnym pseudoekologicznym wymysłem bogatych krajów i biurokratów z Brukseli - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.

Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Król Karol III i książę William nawet nie chcą go widzieć

Nic nie zapowiada, by relacje rodziny królewskiej uległy poprawie. Jak mówi dla Fox News królewski ekspert Christopher Andersen – książę Harry nie zostanie ciepło przyjęty przez króla Karola i księcia Williama.

Emerytury
Stażowe