Podłość kontra Wielkość

Podłość kontra Wielkość

Atak na osobę naszego polskiego papieża, przypuszczony przez niektóre media jest haniebny i bezprecedensowy. Brutalnie atakuje się człowieka, który nie może się bronić, bo od dawna nie żyje, ale którego zasługi dla Polski są milion - żeby nie powiedzieć: miliard - razy większe niż tych, którzy podnoszą na niego rękę.

 

Nie uważam, żeby ludzie Kościoła mieli być specjalnie traktowani, ale jestem przekonany, że należy docenić to, co zrobił nasz wielki rodak. Jestem z pokolenia, które ma mu do zawdzięczenia szczególnie dużo. Gdy przyjechał po raz pierwszy do Ojczyzny miałem 16 lat. Byłem w młodzieżowej straży porządkowej podczas części jego pielgrzymki.  Widziałem moich rodaków, jak podnosili głowy i prostowali plecy. Nie zdawałem sobie jednak sprawy z tego, że na moich oczach i z moim – jako jednego z milionów Polaków – udziałem, tworzy się historia.

 

Jan Paweł II przywrócił Polakom godność, wolność i narodową dumę. Bycie Polakiem stało się znowu czymś ważnym dla milionów młodych i starszych ludzi w Polsce, a także setek tysięcy naszych rodaków poza granicami kraju. Dzisiaj źli ludzie bezczeszczą pamięć nieżyjącego polskiego papieża. Dzisiaj podłość zamachuje się na świętość. Człowiek, który był najlepszym w historii ambasadorem Polski w świecie, dzięki któremu setki milionów ludzi (sic!) dowiadywały się o istnieniu Polski, a miliardy dzięki niemu dobrze ją kojarzyły – jest teraz tarczą strzelniczą dla małych ludzi do małych interesów.

Upływają właśnie 43 lata od przemówienia papieża - Polaka w UNESCO. Powiedział wówczas, że jest synem narodu, którego sąsiedzi wielokrotnie skazywali na śmierć, ale naród polski wbrew nim przeżył dzięki potędze swojej kultury. Piękne słowa patrioty.

Teraz na naszych oczach wyrok śmierci na naszego rodaka – Ojca Świętego wydają niektórzy „dziennikarze”. Tym bardziej warto i trzeba być solidarnym z Nim i polskim dziedzictwem, którego częścią jest chrześcijaństwo.

 

*tekst ukazał się na portalu wio.waw.pl (07.03.2023)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie Wiadomości
Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova na konferencji poświęconej słowackiej polityce zagranicznej stwierdziła w poniedziałek, że wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie. – Taką sytuację spotyka się częściej na Słowacji niż gdziekolwiek indziej – dodała.

Dokonała rzeczy obrzydliwej. Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego Wiadomości
"Dokonała rzeczy obrzydliwej". Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego

Śmierć Mateusza Murańskiego odbiła się głębokim echem w mediach na początku lutego. Teraz głos na ten temat zabrał ojciec zawodnika FAME MMA – Jacek Murański.

Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

W niedzielę 68 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; największą grupę liczącą 35 osób zatrzymano w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) - podała SG w raporcie z minionej doby.

„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych” Wiadomości
„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych”

Dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek poinformował na Twitterze, że w nocy politycy Ruchu Narodowego i Konfederacji „wtargnęli” do siedziby Telewizji Mediów Narodowych. Strona serwisu medianarodowe.

„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii Wiadomości
„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii

„Błażej Kmieciak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii” – przekazano w poniedziałek na stronie Komisji.

Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją? Wiadomości
Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją?

Platforma Obywatelska i Konfederacja w jednej koalicji? Partia Mentzena i Bosaka rośnie w sondażach. Dobry wynik konfederatów może skłonić pozostałe ugrupowania opozycyjne do szerszych rozmów z tą formacją?

Nie żyje znany „twitterowy” ksiądz Wiadomości
Nie żyje znany „twitterowy” ksiądz

Nie żyje popularny wśród użytkowników Twittera ks. Robert Jantczak.

„Były regularnie bite”. Szokujące wyznanie Georginy Rodriguez nt. dzieci Cristiano Ronaldo Wiadomości
„Były regularnie bite”. Szokujące wyznanie Georginy Rodriguez nt. dzieci Cristiano Ronaldo

Georgine Rodriguez – partnerka Christiano Ronaldo – w jednym z popularnych programów telewizyjnych wyznała, że dzieci piłkarza musiały wzmagać się z przemocą.

Dowódca ukraińskich wojsk lądowych: Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut Wiadomości
Dowódca ukraińskich wojsk lądowych: Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut

Trwa najintensywniejsza faza walk o Bachmut, sytuacja na froncie jest „stabilnie trudna” – poinformował w poniedziałek dowódca ukraińskich wojsk lądowych generał Ołeksandr Syrski, który odwiedził miejsca najostrzejszych walk na tym odcinku frontu.

Burza ws. oszustwa w popularnym show. Produkcja programu wydała oświadczenie Wiadomości
Burza ws. oszustwa w popularnym show. Produkcja programu wydała oświadczenie

Produkcja „Love Island” wydała oświadczenie w sprawie rzekomego oszustwa Jaya, jednego z uczestników siódmej edycji show. Pojawiły się podejrzenia, że Jay ukrywał fakt, że ma dziewczynę spoza wyspy, która nie wiedziała, że on wystąpi w programie. Każdy z uczestników przed programem musi złożyć deklarację, że jest wolny i nie ma żadnych zobowiązań partnerskich. Produkcja zapewnia, że Jay także złożył takie oświadczenie i że wszystkie dochodzące do nich sygnały w sprawie uczestników są sprawdzane i mają je pod kontrolą.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe