Trwają wybory w organizacjach zakładowych "S"

Do 31 marca 2023 r. trwać będą wybory władz podstawowych jednostek organizacyjnych Związku, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego.
 Trwają wybory w organizacjach zakładowych
/ fot. własne

Wybory w Regionie Częstochowskim

Związkowcy z myszkowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji na funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej ponownie wybrali długoletniego działacza „S” Jana Banika (na zdjęciu: w marynarce pomiędzy Anną Kubielską i Stanisławem Kołodziejczykiem z Regionalnej Komisji Wyborczej).

To dzięki inicjatywie i staraniom kol. Janka rondo w ciągu drogi wojewódzkiej nr 791 od Poczesnej do Zawiercia („brama wjazdowa” do Myszkowa) w styczniu br. otrzymało imię NSZZ „Solidarność”.

Ponadto w ostatnich dniach ponownie wybrano przewodniczącymi w częstochowskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji - Przemysława Zakrzewskiego, w SP nr 50 - Marzenę Ziobrowską (Magdalenę Bakalarz jako delegatkę do Regionalnej Sekcji Kobiet), w Organizacji Międzyzakładowej w SP nr 34, MP nr 34 i 11 - Bożenę Getler, w Organizacji Oddziałowej Grupy Inco Zakład Produkcyjny w Koniecpolu – Wojciecha Złotorowicza.

Nowych przewodniczących mają natomiast Komisje Zakładowe w DN Automotive Poland (d. Gomma) - Stanisława Jarockiego (równocześnie wybrany delegatem do Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego) oraz Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska - Joannę Matejko.

Z kolei 11 marca 2023 r. Marzena Maciejczyk została ponownie, jednomyślnie, wybrana na funkcję przewodniczącej Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” w SFC Solution. Będzie również delegatką do Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego.

Wybory w Regionie Dolny Śląsk

Decyzją sobotniego (11 marca) zebrania wyborczego delegatów Zakładowej Organizacji Związkowej NSZZ “Solidarność” GKN w Oleśnicy, w latach 2023-28  kierować tą organizacją będzie dotychczasowy przewodniczący Włodzimierz Rybak. On też będzie delegatem tej organizacji w Krajowej Sekcji Przemysłu Motoryzacyjnego. Wraz z nim delegatem na Walne Zebranie Delegatów Regionu będzie Tomasz Lewicki.

W toku obrad powołano skład nowej komisji zakładowej i rewizyjnej. W sprawozdaniu z ubiegłej kadencji W. Rybak przedstawił m.in. przebieg negocjacji z zarządem firmy dotyczącym podwyżek płac, organizacji pracy w czasie pandemii koronawirusa. Przedstawiciele nowej komisji zakładowej już w najbliższych tygodniach będą musieli stanąć przed  kolejnym wyzwaniem – sporem zbiorowym w jaki firma weszła ze związkiem z powodu różnicy oczekiwań co do skali tegorocznych podwyżek.

Na zdjęciu: W. Rybak, T. Lewicki, K. Jankowski.

We wrocławskim hotelu Wodnik podczas piątkowego (10 marca) zebrania wyborczego MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania związkowcy podsumowali mijająca kadencję oraz wybrali komisję międzyzakładową i rewizyjną. Delegaci zdecydowali, że dotychczasowa przewodnicząca Anna Makul będzie nadal przewodzić oświatowej Solidarności na Psim Polu.

Małopolska Solidarność wybiera

 

W dniu 9 marca obradowało Walne Zebranie Delegatów KRH w AlcelorMittal Poland w Krakowie. Przewodniczącym na nową kadencję wybrany został dotychczasowy szef Komisji Roman Wątkowski.

Wybory w Regionie Zagłębie Miedziowe

W dniu 9 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Rella Investments Sp. z o.o. z siedzibą w Legnicy. Przewodniczącym Komisji Zakładowej został Tadeusz Wijas.

Kolejnego dnia odbyły się wybory władz organizacji oddziałowej NSZZ „Solidarność” w ZUS o/Legnica. Przewodniczącym Komisji Oddziałowej został Waldemar Dubis.

Tego samego dnia odbyły się wybory władz Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność  w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy, gdzie przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrany został Remigiusz Chorążyczewski

Również10 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w  ZUW-URBEX Spółka z o.o. w Lubinie. Przewodniczącym Komisji Zakładowej został Józef Kołodziej.

Z kolei 11 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w MPK Legnica, gdzie przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany Dariusz Bucki.

Wszystkim Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w działalności związkowej!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe