Solidarność wywalczyła premie uznaniowe w Cobra Europe

NSZZ „Solidarność” działająca w firmie Cobra Europe w Piekarach Śląskich zawarła z pracodawcą porozumienie dotyczące wprowadzenia od 1 kwietnia miesięcznej premii uznaniowej dla pracowników spółki. W dokumencie podpisanym 8 marca zagwarantowano także nagrodę roczną dla kierowników i specjalistów.
 Solidarność wywalczyła premie uznaniowe w Cobra Europe
/ pixabay.com

Agnieszka Skrzyszewska, przewodnicząca zakładowej „Solidarności” zaznacza, że regulamin przyznawania miesięcznej premii uznaniowej został opracowany w taki sposób, by osiągnięcie założonych celów było realne. – Normy wydajnościowe zostały dostosowane do aktualnej liczby zamówień i możliwości produkcyjnych. Każdy pracownik ma szansę na ich zrealizowanie i otrzymanie premii. Średnio będzie to ok. 400 zł brutto na pracownika – mówi przewodnicząca. Zaznacza, że pracownik, który będzie przebywał na zwolnieniu lekarskim otrzyma proporcjonalną część premii.

Dodaje, że taka premia wcześniej obowiązywała w zakładzie, ale ze względu na wyśrubowane normy jej przyznawania, pracownicy rzadko ją otrzymywali. – Była wypłacana np. co 4 miesiące lub co pół roku. Teraz rzeczywiście będzie naliczana co miesiąc i wpłynie na poprawę sytuacji materialnej naszych pracowników – podkreśla.

Z kolei kierownicy i specjaliści będą otrzymywali premię roczną, której wysokość zostanie uzależniona od realizacji ich indywidualnych zadań oraz zgłoszonych innowacji prowadzących np. do obniżenia kosztów produkcji. Premia ta będzie wypłacana pod koniec roku w maksymalnej wysokości równej trzem miesięcznym wynagrodzeniom danego pracownika. – Część kadry kierowniczej to nasi członkowie, z którymi zamiar wprowadzenia takiej premii został skonsultowany – mówi Agnieszka Skrzyszewska.

Spółka Cobra Europe w Piekarach Śląskich produkuje taśmociągi i przenośniki na potrzeby górnictwa i hutnictwa. Zatrudnia ok. 120 pracowników. Do „Solidarności” należy 89 osób.

aga


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Lekarze walczą o życie żony Dawida Kubackiego. Iga Świątek przekazała wiadomość Wiadomości
Lekarze walczą o życie żony Dawida Kubackiego. Iga Świątek przekazała wiadomość

Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Do skoczka spływają słowa wsparcia z całego świata. Głos zabrała również Iga Świątek.

Kaczyński wygrał w sądzie. Jest odpowiedź Sikorskiego Wiadomości
Kaczyński wygrał w sądzie. Jest odpowiedź Sikorskiego

„Od pozytywnego dla Jarosława Kaczyńskiego wyroku w pierwszej instancji oczywiście się odwołam” – zapowiedział w mediach społecznościowych europoseł Radosław Sikorski po wyroku sądu, który zobowiązał go do zamieszczenia przeprosin dla szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

„Jesteście ignorantami”. Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jesteście ignorantami”. Awantura po występie Małgorzaty Rozenek w Dzień Dobry TVN

Dzisiejszy wydanie programu „Dzień dobry TVN” prowadzili Krzysztof Skórzyński i Małgorzata Rozenek. W mediach społecznościowych rozpętała się prawdziwa awantura.

Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie Wiadomości
Sikorski ma przeprosić. Kaczyński wygrał w sądzie

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygrał sprawę sądową przeciwko Radosławowi Sikorskiemu o ochronę dóbr osobistych - przekazał PAP pełnomocnik szefa PiS mec. Adrian Salus. Chodzi o twitterowy wpis polityka PO, w którym stwierdził, że prezydent Lech Kaczyński "walnie przyczynił się do katastrofy smoleńskiej".

Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa” Wiadomości
Wspólna lista opozycji? Polityk Razem ostro: „Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Nitrasa”

„Nie wyobrażam sobie pracować na mandat Sławomira Nitrasa” – napisał w mediach społecznościowych jeden z członków Rady Krajowej partii Razem Adam Kościelak.

Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat Wiadomości
Niepokojące, co dzieje się na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

W sumie 86 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. W okolicach Bobrownik i Krynek (Podlaskie) łącznie ponad dwadzieścia osób przeprawiło się przez graniczną rzekę Świsłocz – podała SG w raporcie z minionej doby.

Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera” Wiadomości
Nie żyje gwiazda „Harry’ego Pottera”

Nie żyje znany aktor Paul Grant. Zasłynął rolami w „Harrym Potterze” i „Gwiezdnych wojnach”. O jego śmierci poinformowała córka. Miał 56 lat.

Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko Wiadomości
Burza w Pałacu Buckingham. Książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o ich dziecko

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Jak donosi „Express”, książę William i Kate Middleton są wściekli na króla Karola III. Chodzi o jeden konkretny aspekt podczas ceremonii.

Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem Wiadomości
Rzecznik PiS: Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem

– Chcielibyśmy pójść do wyborów możliwie szerokim obozem, bo formuła Zjednoczonej Prawicy się sprawdziła, choć ostateczne decyzje jeszcze przed nami – podkreślił we wtorek rzecznik PiS Rafał Bochenek, pytany, czy PiS wystartuje w wyborach z Solidarną Polską i Pawłem Kukizem.

Wiadomości
Czy warto posiadać antyradar we własnym aucie?

Często podróżując po polskich drogach nieuniknione jest trafienie na kontrolę drogową. Najczęściej jest to rutynowa sprawa, jednak każdemu z nas zdarza się popełnić jakieś wykroczenie, z nieuwagi lub pośpiechu. Jeżeli często jesteśmy nieuważni i chcemy uniknąć potencjalnych mandatów i punktów karnych, z pomocą przychodzą nam aplikacje ostrzegające o fotoradarach i kontrolach drogowych. Są to zarówno aplikacje mobilne, jak i dedykowane urządzenia typu antyradar. Co warto o nich wiedzieć?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe