Poświęcenie sztandaru Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa

10 marca br. w Bazylice Kolegiackiej pw. Ducha Świętego w Przeworsku – Sanktuarium Grobu Bożego, ks. prałat Tadeusz Gramatyka, kustosz Sanktuarium, długoletni kapelan leśników podkarpackich, w asyście obecnego kapelana ks. Mariusza Woźnego poświęcił sztandar Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
Poświęcenie sztandaru Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa Poświęcenie sztandaru Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa
Poświęcenie sztandaru Międzyregionalnej Sekcji Pracowników Leśnictwa / fot. NSZZ "S" Region Podkarpacie

Podczas Mszy świętej zebrani leśnicy modlili się za Ojczyznę, za trwałość organizacji LP, za zmarłych i żyjących leśników. Ks. Prałat w homilii przedstawił genezę i znaczenie posiadania sztandaru, w przeszłości i obecnie. Sztandar przewodniczącemu MSPL Stanisławowi Przyprawie przekazał przewodniczący KSPL Jacek Cichocki.

Uroczystość Podkarpackiej Leśnej Solidarności zaszczycili swoją obecnością m.in.: Tadeusz Majchrowicz – zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Krzysztof Wiśniewski – zastępca przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Zasobów Naturalnych, Ochrony Środowiska i Leśnictwa, Szymon Wawrzyszko – przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Przemyska, Marek Marecki – dyrektor RDLP w Krośnie.

Uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów „Echo Karpat”.

Podczas spotkania przypomniano o wiodącej roli Ludzi Solidarności Leśnej w tworzeniu prawa leśnego, PUZP, obronie lasów przed zakusami niecnych, a chciwych ludzi.

W obecnej sytuacji działalność Lasów Państwowych znowu jest zagrożona, tym razem ze strony urzędników brukselskich. Dla dobra Lasów Polskich leśnicy przy życzliwym poparciu Rządu RP, Parlamentu i samorządów, znowu będą musieli stanąć do walki, by Lasy Polskie mogły dalej służyć obecnym i przyszłym pokoleniom Polaków.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? Financial Times: To był kluczowy temat tych rozmów Wiadomości
Co Putin ugrał z Xi Jinpingiem? "Financial Times": To był kluczowy temat tych rozmów

Wizyta chińskiego przywódcy Xi Jinpinga w Moskwie zaowocuje korzystnym dla obu stron porozumieniem, na mocy którego Rosja zaoferuje Chinom swoje surowce w zamian za przychylną postawę Pekinu wobec inwazji Kremla na Ukrainę i pomoc w łagodzeniu skutków zachodnich sankcji - twierdzi we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego Wiadomości
Dyrektor Pucharu Świata zabrał głos ws. dramatu Dawida Kubackiego

Dawid Kubacki z powodu poważnych problemów osobistych wycofał się z niedzielnych zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund. Okazuje się, że żona skoczka Marta walczy o życie w szpitalu. Wiadomość ta wstrząsnęła światem sportu.

Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego Wiadomości
Oświadczenie Putina po spotkaniu z Xi Jinpingiem. Jest odpowiedź Zełenskiego

Władimir Putin we wtorkowym oświadczeniu po spotkaniu z przywódca Chin Xi Jinpingiem przekazał, że chiński plan pokojowy wobec Ukrainy można uznać za podstawę rozwiązania konfliktu. Słowa Putina skomentował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii Wiadomości
Zaskakujące wyróżnienie dla Grety Thunberg. Honoris causa z... teologii

Uniwersytet Helsiński ogłosił listę nagrodzonych tytułem doktora honoris causa. O dziwo znalazła się na niej aktywistka Greta Thunberg, która otrzyma wyróżnienie w dziedzinie teologii.

To jest właśnie szerzenie nienawiści. Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek Wiadomości
"To jest właśnie szerzenie nienawiści". Tomasz Piątek podał dane nt. lokalizacji Kai Godek

"To jest właśnie faszyzm i szerzenie nienawiści, która może się skończyć tragedią" – pisze na Twitterze Wojciech Kościak z Instytutu Ordo Iuris, komentując skandaliczne zachowanie publicysty i bohatera opozycyjnych mediów Tomasza Piątka.

Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie Wiadomości
Wizyta przywódcy Chin na Kremlu. Jest wspólne oświadczenie

Partnerstwo Rosji i Chin nie jest polityczno-wojskowym sojuszem z czasów zimnej wojny, lecz jest nadrzędne wobec takich relacji – napisano we wspólnym oświadczeniu wydanym przez te kraje we wtorek w czasie wizyty przywódcy ChRL Xi Jinpinga w Moskwie.

Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach Wiadomości
Silne trzęsienie ziemi w Afganistanie. Wstrząsy odczuwalne nawet w Indiach

Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło północno-wschodnią część Afganistanu. Jego magnituda wyniosła 6,8. Wstrząsy miały miejsce ok. godz. 17:47 czasu polskiego. Były najsilniej odczuwalne w Tadżykistanie, Pakistanie, Kazachstanie oraz Indiach.

Premier: rząd PiS nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy Wiadomości
Premier: rząd PiS nigdy nie zostawi Polaków bez pomocy

Tak długo, jak będzie rządził rząd Prawa i Sprawiedliwości, nigdy nie zostawimy Polaków bez pomocy; jesteśmy obozem politycznym, który pomaga Polakom wtedy, kiedy jest trudno - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji "Chronimy Polaków”.

Wiadomości
Konrad Wernicki: Kanibalizm Tuska. Po co Platformie jedna lista?

Podczas gdy Zjednoczona Prawica, przynajmniej na razie, dała sobie spokój z przepychankami związanymi z niedoszłą reformą sądownictwa i polityką unijną, na opozycji znów rozgorzała dyskusja o wystartowaniu wszystkich partii opozycyjnych z jednej listy. W zasadzie nikt tej jednej listy nie chce, oprócz Platformy Obywatelskiej. Dlaczego? Bo ta chce wszystkich pożreć.

[WIDEO] Gorąco w Radio Opole. Tak poseł Mniejszości Niemieckiej wił się pod pytaniem wojewody opolskiego Wiadomości
[WIDEO] Gorąco w Radio Opole. Tak poseł Mniejszości Niemieckiej wił się pod pytaniem wojewody opolskiego

Podczas Niedzielnej Loży Radiowej w Radiu Opole doszło do spięcia pomiędzy posłem Mniejszości Niemieckiej Ryszardem Gallą, a wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe