Wybrali w Regionie Małopolskim

W ubiegłym tygodniu odbywały się wybory w czterech największych Organizacjach Związkowych Regionu Małopolskiego NSZZ „Solidarność”, m.in. takich jak : huta stali ArcelorMittal, montownia ciężarówek MAN Trucks Niepołomice, Firma Oponiarska TC Dębica czy Oświata z Nowej Huty.
Wybory w firmie Dębica S.A. Wybrali w Regionie Małopolskim
Wybory w firmie Dębica S.A. / fot. NSZZ "S" Region Małopolska

Każda z tych organizacji zrzesza prawie 1000 członków, a huta stali ArcelorMittal i Firma Oponiarska z Dębicy nawet przewyższają tę liczbę. Tylko z tych czterech organizacji wybrano łącznie 22 Delegatów na WZD Regionu, co stanowić będzie ponad 10% wszystkich Delegatów. W Firmie Oponiarskiej S.A Dębica przewodniczącym na nową kadencję został wybrany ponownie Andrzej Bal. Na Walnym Zebraniu Delegatów w Dębicy wybrano również Komisję Zakładową (16 członków) oraz 6 Delegatów na WZD Regionu. WZD Sekcji Przemysłu Chemicznego wybrało 5 delegatów , a Komisja Rewizyjna 5 nowych członków.

Coraz więcej organizacji wybiera

W ubiegłym tygodniu odbywały się również wybory w innych dużych Organizacjach, w których wybierano po dwóch lub więcej Delegatów, m.in. w firmie obsługi lotniskowej Welcome Airport Services, Stalprodukcie – Bochnia, Szpitalu Jana Pawła II i w innych zakładach pracy. Welcome Airport Services Sp.z o.o. jest największym pod względem liczby obsługiwanych przewoźników agentem handlingowym w Polsce. Spółka posiada 6 oddziałów na terenie Polski m.in : w Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, Gdańsku i w Warszawie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Co dalej z Dawidem Kubackim? Ekspert rozwiewa wszelkie wątpliwości Wiadomości
Co dalej z Dawidem Kubackim? Ekspert rozwiewa wszelkie wątpliwości

Dawid Kubacki zakończył dwa tygodnie temu bieżący sezon Pucharu Świata. Teraz na temat lidera polskich skoczków wypowiedział się Maciej Kot, który zna bardzo dobrze podopiecznych Thomasa Thurnbichlera.

Nie żyje Paweł Śpiewak. Jest data pogrzebu Wiadomości
Nie żyje Paweł Śpiewak. Jest data pogrzebu

Pogrzeb prof. Pawła Śpiewaka odbędzie się 2 kwietnia o godz. 13.00 na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej – poinformował w sobotę jego syn Jan Śpiewak.

Meghan Markle wygrywa w sądzie ze swoją siostrą. Chodziło o ogromne pieniądze Wiadomości
Meghan Markle wygrywa w sądzie ze swoją siostrą. Chodziło o ogromne pieniądze

Meghan Markle wygrała w sądzie ze swoją przyrodnią siostrą Samanthą, która domagała się od księżnej Sussex przeszło 75 tys. dolarów odszkodowania.

Morawiecki: Przywożę zamówienie na sto rosomaków dla Ukrainy Wiadomości
Morawiecki: Przywożę zamówienie na sto rosomaków dla Ukrainy

To bardzo dobry dzień dla polskiego przemysłu, dla Śląska i dla Polski, bo przywożę zamówienie, które dostałem od premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, na 100 rosomaków, które będą tutaj produkowane – powiedział w sobotę w zakładach Rosomak SA w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki.

Papież opuścił szpital. Najnowsze informacje Wiadomości
Papież opuścił szpital. Najnowsze informacje

Papież Franciszek opuścił w sobotę rzymską klinikę Gemelli i wraca do Watykanu.

Atak na Jana Pawła II. „Gdyby to było prawdziwe, to komuniści wykorzystaliby to na początku pontyfikatu” #SolidarnizJPII Wiadomości
Atak na Jana Pawła II. „Gdyby to było prawdziwe, to komuniści wykorzystaliby to na początku pontyfikatu” #SolidarnizJPII

Portugalski historyk i biograf Jana Pawła II Jose de Carvalho uważa za bardzo dziwne zarzuty, które po wielu latach pojawiły się wobec Karola Wojtyły w polskiej przestrzeni medialnej. Chodzi o reportaż “Franciszkańska 3” stacji TVN i pojawiającą się równolegle książkę holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka “Maxima Culpa”.

Piotr Żyła na podium w Planicy! Rewelacyjny występ Polaka Wiadomości
Piotr Żyła na podium w Planicy! Rewelacyjny występ Polaka

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Kamil Stoch był 10., Aleksander Zniszczoł 14., zaś Andrzej Stękała 40. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft przed Słoweńcem Anze Laniskiem.

Gwiazda TVN pod ostrzałem. Bezlitosne słowa o Kubie Wojewódzkim Wiadomości
Gwiazda TVN pod ostrzałem. Bezlitosne słowa o Kubie Wojewódzkim

Żaden dziaders nie będzie mnie publicznie rozliczał z moich wyborów – pisze na Instagramie dziennikarka i była współprowadząca Dzień Dobry TVN Magda Mołek.

Wielka Brytania zablokuje von der Leyen? Nieoficjalne informacje Wiadomości
Wielka Brytania zablokuje von der Leyen? Nieoficjalne informacje

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ubiega się o stanowisko sekretarza generalnego NATO – podał w sobotę, powołując się na źródła dyplomatyczne, brytyjski dziennik "The Sun".

Kłopoty TVN? Szef KRRiT wszczyna postępowanie Wiadomości
Kłopoty TVN? Szef KRRiT wszczyna postępowanie

Szef KRRiT wszczyna postępowanie o ukaranie spółki TVN S.A. Chodzi o reportaż „Franciszkańska 3”, wyemitowany na antenie TVN 24.

Emerytury
Stażowe