Podwyżki wynagrodzeń w dąbrowskim Brembo

720 zł brutto – średnio o taką kwotę wzrosły miesięczne wynagrodzenia w spółce Brembo w Dąbrowie Górniczej. Na podwyżkę w tej wysokości składa się podniesienie stawek zasadniczych oraz zwiększenie dodatków, w tym za pracę w systemie czterobrygadowym. Porozumienie gwarantujące pracownikom firmy wzrost płac Solidarność i pozostałe organizacje związkowe podpisały z pracodawcą 7 marca. Porozumienie obowiązuje od 1 lutego.
Podwyżki w Brembo - zdjęcie poglądowe Podwyżki wynagrodzeń w dąbrowskim Brembo
Podwyżki w Brembo - zdjęcie poglądowe / fot. pixabay.com

Wyższe wynagrodzenia wpłyną na konta pracowników spółki na początku kwietnia. Razem z marcową wypłatą otrzymają oni także wyrównanie podwyżek za luty. Jak informuje Przemysław Koper, przewodniczący zakładowej Solidarności porozumienie oprócz podwyżek stawek zasadniczych zakłada także zwiększenie dodatku za pracę w systemie czterobrygadowym o 100 zł brutto. Dodatkowo pracownicy zatrudnieni w systemie czterobrygadowym będą otrzymywali o 100 zł wyższy dodatek frekwencyjny. Natomiast premia frekwencyjna dla osób pracujących od poniedziałku do piątku wzrosła o dodatkowe 200 zł. Ponadto pracownicy spółki otrzymają dodatkowo 250 zł brutto z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Decyzja, kiedy te pieniądze zostaną wypłacone, jeszcze nie zapadła.

"Liczyliśmy na więcej, ale nie chcieliśmy przeciągać rozmów"

– Nie jesteśmy do końca zadowoleni z efektów negocjacji. Podpisaliśmy porozumienie, bo nie chcieliśmy przeciągać rozmów do wakacji. Mieliśmy świadomość, że ludzie czekają na te podwyżki, chociaż liczyliśmy na więcej – mówi Przemysław Koper. Jak zaznacza, rozmowy płacowe były prowadzone w dąbrowskim Brembo od listopada 2022 roku. Solidarność, która powstała w spółce pod koniec zeszłego roku, zaczęła brać w nich udział dopiero w lutym. – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na rozmowy, ale udało nam się doprowadzić do większej podwyżki stawek zasadniczych o 0.6 zł niż początkowo proponował pracodawca – podkreśla przewodniczący zakładowej „Solidarności”.

Strony uzgodniły także, że w listopadzie rozpoczną się rozmowy płacowe na przyszły rok. – Mamy czas, żeby wyciągnąć wnioski z tegorocznych negocjacji i do kolejnych lepiej się przygotować. Były to nasze pierwsze rozmowy z pracodawcą i wiele się w ich trakcie nauczyliśmy – mówi.

Brembo to włoski koncern produkujący systemy hamulcowe do samochodów i motocykli. W Dąbrowie Górniczej zatrudnionych jest ok. 1600 osób.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0 Wiadomości
Reprezentacja Polski wymęczyła zwycięstwo nad reprezentacją Albanii 1:0

Polska wygrała w Warszawie z Albanią 1:0 (1:0) dzięki bramce Karola Świderskiego w swoim drugim meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy. Trzy dni wcześniej biało-czerwoni ulegli w Pradze Czechom 1:3.

Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. PiS wygrało zimę Wiadomości
Nowy sondaż. Kantara. Ogromna strata Platformy. "PiS wygrało zimę"

Pracownia Kantar znana jest z "sensacyjnych" sondaży. W grudniu 2022 roku opublikowała sondaż, w którym Platforma Obywatelska prowadzi. Tym razem jest inaczej.

Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie Wiadomości
Ocenzurowano i przeredagowano powieści Agaty Christie

Klasyczne powieści kryminalne Agathy Christie przeredagowano w celu usunięcia potencjalnie obraźliwych sformułowań językowych - poinformowała w poniedziałek stacja CNN. Dzieła "królowej kryminału" poddano redakcji w celu usunięcia rasistowskich odniesień i innych sformułowań, które współcześni odbiorcy mogą uważać za nie do przyjęcia.

Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO] Wiadomości
Feministka zaatakowana przez agresywny tłum transaktywistów [WIDEO]

Kellie-Jay Keen-Minshull, znana także jako Posie Parker jest radykalną feministką, założycielką ruchu „Standing for Woman” i doradcą Frontu Wyzwolenia Kobiet. Występuje również przeciwko kwestionowaniu pojęcia płci przez ruchy transaktywistów.

Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO] Wiadomości
Nerwowo na spotkaniu z Tuskiem. Przewodniczący Platformy stracił cierpliwość [WIDEO]

Donald Tusk spotkał się w poniedziałek z wyborcami w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania doszło do nieprzyjemnej sytuacji. „Nie dokończy pan, odebrałem panu głos” – takie słowa usłyszał od Donalda Tuska jeden z uczestników spotkania.

„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy Wiadomości
„Ze względu na moją rodzinę…” Pilne oświadczenie Joanny Krupy

Zagraniczne media informują, że znana polska modelka Joanna Krupa rozwodzi się ze swoim mężem Douglasem Nunesem. Gwiazda wydała oświadczenie.

Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn Wiadomości
Pilny komunikat GIS. Został przekroczony dopuszczalny poziom aflatoksyn

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w poniedziałek ostrzeżenie dotyczące przekroczenia w partii popcornu najwyższego dopuszczalnego poziomu aflatoksyn – substancji produkowanych przez grzyby pleśniowe. Komunikat dotyczy czterech różnych opakowań.

Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną Wiadomości
Ukraina. Nie żyje polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną

„Dziś nad ranem, w wyniku ciężkich obrażeń doznanych 16 marca, zmarł w Kijowie polski wolontariusz zaangażowany w pomoc humanitarną na Ukrainie” – poinformował na Twitterze minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią Wiadomości
Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Albanią

Obrońca Bartosz Salamon oraz napastnik Karol Świderski są w podstawowym składzie piłkarskiej reprezentacji Polski na mecz z Albanią w eliminacjach Euro 2024. Początek spotkania na PGE Narodowym w Warszawie o godz. 20.45.

„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg Wiadomości
„Niestety nikogo to nie ominie”. Katarzyna Cichopek przeszła zabieg

Katarzyna Cichopek poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie, że w końcu udała się na zabieg. „Niestety nikogo to nie ominie” – wyznała gwiazda „Pytania na śniadanie”.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe