Brutalne pobicia wśród nastolatków. Jest apel wiceministra edukacji i nauki

– Agresja jest rzeczą absolutnie nieakceptowaną. Trzeba zdecydowanej reakcji ze strony nauczycieli i rodziców, by ją wyeliminować – podkreślił w środę wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
agresja wśród nastolatków Brutalne pobicia wśród nastolatków. Jest apel wiceministra edukacji i nauki
agresja wśród nastolatków / zezut ekranu z Twittera

Wiceminister odniósł się w TVP1 do ostatnich informacji o przemocy wśród nastolatków. Wskazał, że do zdarzeń doszło poza szkołą. 

"Najważniejsze jest to, abyśmy zakończyli bierność, przyglądanie się złu również jest złem, żebyśmy mieli tego świadomość. Nauczyciele, rodzice, ale również rówieśnicy, powinni reagować na zachowania o charakterze agresywnym. Stop agresji w szkole. Nie ma żadnej tolerancji dla tego typu zachowania. To musi być bardzo szybko, zdecydowanie wyeliminowane ze szkoły, ale najważniejsza rzecz to jest pokazywać młodym ludziom, że nie wolno tego typu rzeczy robić" - powiedział wiceminister. 

"Trzeba zdecydowanych ruchów"

"Agresja jest rzeczą absolutnie nieakceptowalną, ale oni idą już o krok dalej - oni to rejestrują, oni się tym chwalą. To już jest naprawdę dużo za daleko, tu trzeba zdecydowanych ruchów, zdecydowanego działania ze strony nauczycieli, a przede wszystkim rodziców, bo szkoła wspiera proces wychowawczy, ale to na rodzicach opiekunach prawnych spoczywa ten obowiązek z mocy prawa" - podkreślił Rzymkowski. 

W Zamościu pod koniec lutego 16-latek idący chodnikiem został zaczepiony i śmiertelnie pobity przez grupę młodzieży. Zatrzymano czworo nastolatków. 

W piątek w internecie pojawiły się filmy, na których widać grupę nastolatków, którzy w Pruszkowie znęcają się nad nastoletnim chłopakiem - biją go i kopią, a jedna z dziewczyn każe mu klękać i całować buty. Do tej szokującej sytuacji doszło też pod koniec lutego w Pruszkowie pod Warszawą. W sobotę do pruszkowskiej komendy zgłosiła się mama z poszkodowanym chłopcem. W niedzielę po południu rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że w tej sprawie zatrzymano sześć osób w wieku od 14 do 16 lat. Sąd wydał postanowienie i zastosował w stosunku do całej szóstki środek tymczasowy w postaci schroniska dla nieletnich umieszczając ich na okres trzech miesięcy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje Wiadomości
Stan zdrowia papieża Franciszka. Nowe informacje

Papież Franciszek, przebywający w rzymskiej klinice Gemelli z powodu infekcji dróg oddechowych, pozostanie tam jeszcze prawdopodobnie dwa lub trzy dni - podał włoski dziennik "La Stampa".

Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE Wiadomości
Zabraknie papieru toaletowego jak w PRL? To skutek nowych przepisów UE

Papier toaletowy może się stać w najbliższym czasie towarem deficytowym? Zagraniczne media zwracają uwagę na nowe przepisy Unii Europejskiej, które mają zakazać sprawdzania produktów związanych z wylesieniem.

Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat Wiadomości
Śmigłowce wojskowe i wybuchy w Warszawie. Wydano komunikat

W piątek 31 marca na warszawskim Rembertowie będą odbywać się ćwiczenia wojskowe z użyciem śmigłowców oraz materiałów wybuchowych; podobne treningi – w okolicach Piaseczna we wtorek, 4 kwietnia; to standardowa działalność – informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Poseł PiS złożył mandat Wiadomości
Poseł PiS złożył mandat

Jak podaje portal i.pl, poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Zagórski złożył rezygnację z mandatu posła. Informacje zostały potwierdzone u samego parlamentarzysty.

Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety” Wiadomości
Mężczyzna popełnił samobójstwo. Po rozmowie z chatbotem postanowił „poświęcić się dla planety”

Z informacji belgijskiego dziennika „La Libre” wynika, że chatbot amerykańskiej firmy Chai nakłonił młodego mężczyznę do popełnienia samobójstwa.

Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz Wiadomości
Córka zabiera głos w sprawie stanu zdrowia Beaty Tyszkiewicz

Według krążących w sieci plotek pogarsza się stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz, która ma nawet wymagać już całodobowej opieki. Głos w sprawie postanowiła zabrać jej córka.

Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę Wiadomości
Atak na biuro poselskie szefa MON. Policja zatrzymała podejrzanego mężczyznę

Policjanci z podwarszawskiego Legionowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wybicie szyby w biurze poselskim wicepremiera, szefa Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – dowiedziała się w czwartek PAP.

Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO] Wiadomości
Starsza pani na spotkaniu z politykami PO zapytała o reparacje. Zobacz reakcję [WIDEO]

Starsza kobieta w trakcie spotkania z politykami Platformy Obywatelskiej postanowiła zadać pytanie dotyczące reparacji wojennych od Niemiec. Na sali słychać było niezadowolenie z powodu tego pytania.

„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN Wiadomości
„Jak zaczną konkurować na antenie, to…” Szczere wyznanie prowadzącej o Dzień Dobry TVN

Prowadząca „Dzień dobry TVN” Agnieszka Woźniak-Starak w najnowszym wywiadzie opowiedziała szczerze o tym, jak jej się pracuje w duecie z Ewą Drzyzgą. Mówiła też o samym programie.

Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych Wiadomości
Rosyjski ambasador: Węgry zaliczamy do krajów nieprzyjaznych

Węgry w zeszłym roku zostały uznane przez Kreml za „kraj nieprzyjazny”. Teraz na temat dalszych losów relacji Budapesztu z Moskwą wypowiedział się ambasador Rosji na Węgrzech Jewhen Stanisławow.

Emerytury
Stażowe