Internet podbija film z księdzem tańczącym rock'n'rolla. Kim jest wesoły kapłan? Odpowiedź może zdziwić [video]

Radość jest owocem działania Ducha Świętego. O tym przekonuje internautów duchowny publikujący w mediach społecznościowych popularne filmiki. Kim jest znany w Meksyku wesoły o. José?
o. José de Jesús Aguilar Valdés Internet podbija film z księdzem tańczącym rock'n'rolla. Kim jest wesoły kapłan? Odpowiedź może zdziwić [video]
o. José de Jesús Aguilar Valdés / YT print screen/P. José de Jesús Aguilar Valdés

W przeszłości pełnił m.in. funkcję dyrektora Działu Sztuki Sakralnej Konferencja Episkopatu Meksyku i członka Komisji Sekretariatu Wykonawczego Kolegium Meksykańskiego w Rzymie, obecnie jest proboszczem parafii pw. świętych Kosmy i Damiana w Meksyku oraz przedstawicielem archidiecezji Meksyku ds. radia i telewizji, na antenie odpowiada na pytania dotyczące katolicyzmu i opinii Kościoła w tematach ważnych dla opinii społecznej.

Jak sam pisze, jego kanał w mediach społecznościowych, zajmuje się m.in katolickimi komentarzami i informacjami dotyczącymi tradycji i świąt religijnych, a także odniesieniami do tematów cieszących się publicznym zainteresowaniem oraz zwiedzaniem słynnych sanktuariów, muzeów etc. Poza tą działalnością o. Jose lubi także wprowadzać na kanale wesołą atmosferę. Jego taneczne filmiki stają się prawdziwymi internetowymi viralami, posiadającymi setki tysięcy, a nawet miliony odsłon. Na stronie o. Jose codziennie pojawiają się transmisje Mszy św.  z jego udziałem i kazaniami.

Tańczący ksiądz

Hitem internetu stał się filmik, na którym o. Jose tańczy rock'n'rolla:88888888888888

@padrejosedejesus #VivaVideo ♬ sonido original - P José de Jesús

 

 

Duchowny promuje także lokalne klimaty muzyczne:

@padrejosedejesus

 

♬ La Boda Del Huitlacoche - Live - Carin Leon

 

Bogata historia życia

W młodości o. Jose był członkiem znanego dziecięcego chóru oraz grupy baletowej, potem zarabiał, by opłacić naukę w seminarium, pracował m.in. w Stanach Zjednoczonych. Po święceniach wysłano go do Rzymu w celu podjęcia przez niego dalszej formacji kapłańskiej.

Duchowny jest autorem licznych publikacji - książek i artykułów - dotyczących wiary, posiada on także wykształcenie i doświadczenie w dziedzinie ikonografii i muzyki sakralnej.

Ciekawostką jest, że kapłan gra również w kilku produkcjach filmowych.

 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Gwiazda Dzień Dobry TVN ukarana mandatem. Zatrzymała mnie drogówka Wiadomości
Gwiazda "Dzień Dobry TVN" ukarana mandatem. "Zatrzymała mnie drogówka"

Gwiazda programu śniadaniowego "Dzień Dobry TVN" została ukarana mandatem. To już drugi raz w ciągu zaledwie kilku tygodni, kiedy spotyka ją podobna przygoda. Wiadomo, że niedawno rozmawiała również z zaproszonymi do programu policjantami, z którymi poruszyła temat praw kierowców zatrzymywanych do kontroli.

Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników Wiadomości
Tragiczne wieści z Lubartowa. 19-latek brutalnie pobity przez rówieśników

W mediach nie brakuje ostatnio doniesień o brutalnych pobiciach i napaściach z udziałem nastolatków. Młodzi ludzie coraz chętniej bez oporów pastwią się nad rówieśnikami i wszystko nagrywają. Szczególnie głośną i bulwersującą sprawą była śmierć 16-letniego Eryka z Zamościa, który 28 lutego został napadnięty w biały dzień w centrum miasta. Chłopiec nie przeżył ataku.

Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł Wiadomości
Szef MON zatwierdził umowę na kolejne radary przeciwlotnicze Bystra. Wartość umowy – 1 mld 100 mln zł

Szef MON Mariusz Błaszczak zatwierdził w środę umowę wykonawczą na dostawę kolejnych 22 mobilnych radarów przeciwlotniczych Bystra; wartość umowy to 1 mld 100 mln zł. Budujemy zdolności przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Wojska Polskiego, wzmacniamy je o kolejne warstwy – podkreślił Błaszczak.

Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy Wiadomości
Telekomunikacyjny gigant musi zapłacić 20 mln zł kary. Klienci mogą żądać zwrotu pieniędzy

Jak donosi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezesa UOKiK, który nałożył na Polkomtel (właściciela sieci komórkowej Plus) karę ponad 20 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów. Wyrok jest prawomocny.

Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu Wiadomości
Walki o Bachmut. Nowe informacje brytyjskiego wywiadu

W donbaskim mieście Bachmut trwają walki, choć rosyjskie szturmy są wciąż na zmniejszonym poziomie w porównaniu z ostatnimi tygodniami – przekazało w środę brytyjskie ministerstwo obrony.

Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS Wiadomości
Król w talii najbardziej poszukiwanych przestępców UE zatrzymany przez CBŚP i KAS

Policjanci CBŚP przy wsparciu funkcjonariuszy KAS zatrzymali kolejnych 10 osób w śledztwie dotyczącym grup przestępczych, które wystawiły „puste” faktury VAT na 1,5 mld zł. Do tej pory zarzuty usłyszało 310 osób, w tym 44-letni Robert C., który był na liście najbardziej poszukiwanych ludzi w Europie.

Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich Wiadomości
Szokujący komentarz Ekke Overbeeka nt. marszy papieskich

– Marsze papieskie będą w dużej mierze w obronie ukrywających pedofilię – mówił podczas spotkania autorskiego w Warszawie Ekke Overbeek.

Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut Wiadomości
Zełenski: Nie możemy przegrać bitwy o Bachmut

– Ukraina nie może przegrać trwającej od siedmiu miesięcy bitwy o Bachmut na wschodzie kraju, żeby Władimir Putin nie poczuł krwi – oświadczył ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski w opublikowanej w środę rozmowie z agencją Associated Press.

Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO] Wiadomości
Chaos we Francji. Setki tysięcy demonstrantów. Gdzie praworządność? Gdzie UE? [WIDEO, FOTO]

Nie ustają protesty we Francji. Powszechne oburzenie budzi brutalność interwencji francuskiej policji. Z kolei reforma emerytalna wprowadzana z pominięciem decyzji władzy ustawodawczej (jest wprowadzana w trybie rządowego dekretu) nie budzi wątpliwości instytucji Unii Europejskiej w zakresie „praworządności”.

Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa Wiadomości
Jarosław Kaczyński zabiera głos ws. sporu w Trybunale Konstytucyjnym. Padły ostre słowa

– Julia Przyłębska jest prezesem Trybunału Konstytucyjnego i każdy, kto to kwestionuje, kwestionuje obowiązujące prawo; tutaj nie ma żadnego sporu prawnego, a wyłącznie kwestie związane z ambicjami niektórych osób, którym się bardzo spieszy do tego stanowiska – mówił PAP prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe