Czy politycy opozycji i opozycyjne media przeprosili TVP? Pereira emocjonalnie: Pan śmie żartować?

W czwartek 16 marca Stefan Wilmont został skazany na dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. O przedterminowe zwolnienie skazany będzie mógł się starać po 40 latach przebywania w odosobnieniu.
Samuel Pereira Czy politycy opozycji i opozycyjne media przeprosili TVP? Pereira emocjonalnie: Pan śmie żartować?
Samuel Pereira / Wikipedia CC BY-SA 4,0 Epaquer

Podczas uzasadniania wyroku przewodnicząca składu orzekającego Aleksandra Kaczmarek podkreślała, że przedmiotowa sprawa, jak i motywacja Stefana Wilmonta nie była polityczna.

Wskazać trzeba, że tak jak przedmiotowa sprawa nie była sprawą polityczną, tak i motywacja oskarżonego taka nie była. Powiązanie zamachu z polityką ma charakter nadinterpretacji wynikających z publicznego komentowania sprawy, a nie rzeczywistych przekonań oskarżonego

– tłumaczyła sędzia Kaczmarek. Stoi to w rażącej sprzeczności z narracją mediów opozycyjnych i polityków, którzy bez podstawy faktycznej oskarżali o to, że do śmierci Pawła Adamowicza miał się przyczynić rzekomy „hejt”. Wokół tragicznej śmierci Pawła Adamowicza podczas gdańskiego finału WOŚP zbudowano swego rodzaju „kult”, którego „negatywnym bohaterem” stała się TVP, w związku z czym na pracowników telewizji w ciągu ostatnich lat spłynęła lawina hejtu.

 

„Pan śmie żartować?”

Zapytaliśmy Samuela Pereirę, szefa portalu TVP Info o to, czy hejterzy już dzwonili z przeprosinami.

– Czy po uzasadnieniu wyroku sądu na zabójcę Adamowicza, w którym sąd wyraźnie zaznacza, że jego motywacja nie miały natury politycznej, w TVP rozdzwoniły się telefony z przeprosinami tych, którzy oskarżali media publiczne o „zabicie prezydenta Gdańska”?

– Pan śmie żartować? Ani jednego. Do obrzucania błotem politycy PO są pierwsi, ale żeby przeprosić, zrobić krok w tył – ostatni.

– Czy ten wyrok coś zmieni, jeśli chodzi o praktykę manipulowania śmiercią do celów politycznych?

– Niestety nie wierzę, że to coś zmieni. PO w sprawie śmierci od Smoleńska trzyma się tej samej zasady: gdy fakty wskazują na nas, my jak najostrzej i brutalniej wskazujemy na innych i krzyczymy jak najgłośniej, by zakrzyczeć prawdę. Wystarczy wspomnieć telefon Sikorskiego po katastrofie i słynne SMS-y, o których wspominał śp. gen. Petelicki, nigdy za to przez PO niepozwany.

– Politycy opozycji nadal, jak gdyby nigdy nic, piszą o „fabryce hejtu” i wyrażają rozczarowanie, że „dożywocie nie dotyczy TVP”…

– To, co partia Donalda Tuska zrobiła ze śmiercią Pawła Adamowicza, to czysty Orwell. Teraz nie są w stanie się nawet uczciwie odnieść do uzasadnienia sądu. Zrobią wszystko, żeby zaszczuć każde medium, które nie śpiewa, jak chcą. A że najbardziej uwiera im TVP, to najmocniej szczują na TVP właśnie. Jak to szło? „O to chodzi w tych wyborach, żeby nie zadawano takich [trudnych] pytań”? I wszystko jasne.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO] Wiadomości
Mamy przełamanie Roberta Lewandowskiego. Koncert goli w meczu FC Barcelona z Elche [VIDEO]

Robert Lewandowski wreszcie się przełamał i strzelił już dwa gole w meczu FC Barcelona - Elche.

Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych Wiadomości
Setki tysięcy demonstrantów w Izraelu. Policja użyła armatek wodnych

Mimo zawieszenia przez premiera Benjamina Netanjahu prac nad reformą sądownictwa na ulice izraelskich miast wyszło w sobotę ponad 160 tys. ludzi, domagających się bezwarunkowej rezygnacji z tego projektu - podały izraelskie media powołując się na policję. Według organizatorów demonstracji bierze w nich udział około 450 tys. osób.

Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy Wiadomości
Niemiecka telewizja przewiduje polsko-niemiecki konflikt ws. odbudowy Ukrainy

Niemiecka geostrategiczna koncepcja budowy "wspólnej przestrzeni od Władywostoku do Lizbony" w wyniku rosyjskiej agresji na Ukrainę, uległa katastrofie. Niemcy usiłują się odnaleźć w nowej rzeczywistości.

Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica Wiadomości
Według sondaży i mediów niedzielne wybory w Finlandii wygra eurosceptyczna prawica

W niedzielnych wyborach parlamentarnych w Finlandii zapewne zwycięży, ale z minimalną przewagą, jedna z dwóch partii prawicowych. Socjaldemokraci premier Sanny Marin – według sondaży – muszą atakować z trzeciej pozycji. Jeśli wygra nacjonalistyczna partia Finowie, to będzie „uszczerbek” dla reputacji kraju – komentuje miejscowa prasa.

Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej Wiadomości
"Czas na kandydata na Sekretarza Generalnego NATO z Europy środkowo-wschodniej"

Nowy sekretarz generalny NATO z Europy środkowo-wschodniej? "Polska powinna wystawić swoją kandydaturę na Sekretarza Generalnego" - napisał za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności Wiadomości
Ruszył Konkurs poświęcony Janowi Pawłowi II dla pozbawionych wolności

Ogólnopolski Konkurs „Św. Jan Paweł II Wielki – Apostoł Miłosierdzia ”, skierowany jest do osób osadzonych w Zakładach Karnych i Aresztach Śledczych na terenie Polski. Celem konkursu jest upamiętnienie postaci Św. Jana Pawła II i popularyzacja Jego dziedzictwa. Rozstrzygnięcie konkursu w czerwcu 2023 roku.

Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia Wiadomości
Sprawa Iwony Wieczorek. Nowe, szokujące ustalenia

Nowe ustalenia dziennikarzy w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Przebadano wariografem blisko 40 świadków. Żadna z tych osób nie przeszła badania pozytywnie.

Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja Wiadomości
Tusk odebrał głos kibicowi Ruchu Chorzów. Jest reakcja

Donald Tusk niedawno przyjął zaproszenie do domu jednego z kibiców Ruchu Chorzów. Lider Platformy Obywatelskiej nawet opublikował z tego spotkania nagranie w mediach społecznościowych. Jednak przy kolejnej konfrontacji ze Sławomirem Kordelą (kibicem Ruchu, który gościł Tuska w domu) postanowił odebrać mu głos i publicznie zrugać. O tej sytuacji wspomniał w jednym z wywiadów Szymon Michałek – inny kibic klubu z Chorzowa.

Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO] Wiadomości
Aktywiści klimatyczni wlali niezidentyfikowany płyn do słynnej włoskiej fontanny [VIDEO]

Troje młodych ludzi, przedstawiających się jako aktywiści klimatyczni, wylało w sobotę z kanistra czarny płyn do wody w zabytkowej fontannie na Placu Hiszpańskim w Rzymie. Sprawcy zostali zatrzymani przez karabinierów. Czyn ten potępił włoski minister kultury.

Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony Wiadomości
Premier Mateusz Morawiecki: Dopóki PiS rządzi Polską, dopóty program 500+ nie jest zagrożony

Rodzina 500+ to największy program społeczny w polskiej historii; jest symbolem efektywnego i sprawiedliwego państwa - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że dopóki PiS rządzi Polską, dopóty ten program nie jest zagrożony.

Emerytury
Stażowe