Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął decyzję, która może go na dobre pogrążyć

Wokół Pałacu Buckingham wrze już od dłuższego czasu. Królewski ekspert Richard Palmer informuje na łamach "Express UK", że rosną napięcia między królewskim rodzeństwem. Wszystko za sprawą decyzji, jaką podjął monarcha w ostatnim czasie.
król Karol III i Camilla Parkes-Bowles Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął decyzję, która może go na dobre pogrążyć
król Karol III i Camilla Parkes-Bowles / Wikimedia Commons / Senedd Cymru / Welsh Parliament from Wales / Creative Commons Attribution 2.0 Generic license

Relacje wśród członków Rodziny Królewskiej są mocno napięte w ostatnim czasie. Ostatnio brytyjskie media dużą uwagę koncentrowały na księciu Andrzeju. Przypomnijmy, że od ponad trzech lat nie reprezentuje on brytyjskiej rodziny królewskiej. Odebrano mu stopnie wojskowe i patronaty, nie może posługiwać się tytułem Jego Królewskiej Wysokości. 

Król Karol III podjął decyzję, która może go na dobre pogrążyć

W ostatnim czasie król Karol III podjął również decyzję ws. brata. Książę Andrzej ma zostać wyrzucony z Royal Lodge, gdzie mieszka razem ze swoją byłą żoną Sarah "Fergie Ferguson. Nie otrzymuje już także pieniędzy na utrzymanie 30-pokojowej rezydencji.

Media donoszą, że książę Andrzej wkrótce zostanie bez domu i bez grosza.

Według "Express UK" monarcha szuka oszczędności, podczas gdy książę Andrzej zmaga się z problemami finansowymi. Rosnąca krytyka pod adresem Karola III - może go pogrążyć na dobre. Wielu komentatorów wskazuje, że trudno będzie mu odrobić poparcie wśród społeczeństwa.

Rosną również napięcia między królewskim rodzeństwem

- informuje królewski ekspert Richard Palmer.

Osobiście uważam, że dla księcia Andrzeja nie ma miejsca w życiu publicznym. Wszystko to co obecnie się dziej może źle odbić się na całej rodzinie królewskiej

- dodał.

Brytyjskie media jasno wskazują, że ostatnie decyzje źle wpłynęły na wizerunek Pałacu Buckingham. Sytuacja wygląda również źle w ostatnich sondażach - o czym informuje m.in. "Global News". Jak czytamy "mocno spada zainteresowanie samą ceremonią koronacji".

Jak podaje "Global News" aż 73 procent ankietowanych nie jest w ogóle zainteresowanych tymi wydarzeniami. Z kolei aż 69 procent stwierdziło, że nie będą ani oglądać relacji w telewizji, ani relacji wideo w internecie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję Wiadomości
Mężczyzna poszukiwany ws. dwóch zabójstw sam zgłosił się na policję

24-latek poszukiwany ws. dwóch zabójstw w czwartek wieczorem zgłosił się do komendy policji w Międzychodzie – powiedziała PAP Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji. Mężczyzna był poszukiwany od środy.

[WIDEO] Marginesy społeczne Burza po wypowiedzi byłego ministra PO Wiadomości
[WIDEO] "Marginesy społeczne" Burza po wypowiedzi byłego ministra PO

– To jest to rozdawnictwo, to jest tworzenie tych marginesów społecznych, w których się PiS wyspecjalizował – mówił w programie "Grafitti" na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Aresztowanie dziennikarza WSJ w Rosji. Jest reakcja Białego Domu Wiadomości
Aresztowanie dziennikarza "WSJ" w Rosji. Jest reakcja Białego Domu

Nękanie amerykańskich obywateli przez rosyjskie władze jest absolutnie nie do przyjęcia - oznajmił w czwartek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC) John Kirby, potępiając aresztowanie korespondenta "Wall Street Journal" Evana Gershkovicha. Sekretarz stanu Antony Blinken ponowił swoje ostrzeżenie o niebezpieczeństwach przebywania w Rosji dla obywateli USA.

Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury Wiadomości
Kłopoty polityków Konfederacji. Jest zawiadomienie do prokuratury

Robert Bąkiewicz poinformował na Twitterze, że spółka TVMN złożyła zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez polityków Konfederacji.

 Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję Wiadomości
Daniel Obajtek powołany na prezesa PKN Orlen na kolejną kadencję

Daniel Obajtek został w czwartek powołany na prezesa zarządu PKN Orlen na kolejną trzyletnią kadencję - podała w czwartek spółka w komunikacie giełdowym.

[WIDEO] A może alfons? Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka Wiadomości
[WIDEO] "A może alfons?" Poseł PO obraźliwie o Januszu Kowalskim. Jest odpowiedź polityka

– Pani poseł szuka pomysłu na wyróżnienie się, bo rzeczywiście nie ma nic merytorycznego do zaproponowania wyborcom ze swojego okręgu – tak Janusz Kowalski skomentował obraźliwe nagranie, jakie na jego temat opublikowała poseł PO Marta Wcisło.

Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło Wiadomości
Rekompensata dla Polski z UE. Jest komentarz Beaty Szydło

Polska dostanie rekompensatę finansową od UE za straty wywołane importem ukraińskiego zboża. Głos na ten temat zabrała europoseł Beata Szydło.

Daily Telegraph: Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy Wiadomości
"Daily Telegraph": Powinniśmy wzmacniać więzi z Polską. To nowa potęga Europy

Jeśli Wielka Brytania będzie chciała odbudowywać więzi z Europą, powinna to robić poprzez kraje takie jak Polska czy Słowacja. Znacznie lepiej rozumieją one wspólne wyzwania, a Polska staje się nowym europejskim mocarstwem - pisze w czwartek dziennik "Daily Telegraph".

Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia Wiadomości
Zapytano Lewandowskiego o Świątek. Piłkarz nie krył zaskoczenia

Zabawne obrazki, które są zwane powszechnie "memami", są również tworzone w kontekście dwójki ambasadorów polskiego sportu – Igi Świątek i Roberta Lewandowskiego. To właśnie na ich temat pytanie otrzymał kapitan reprezentacji Polski.

Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO] Wiadomości
Bizneswoman miała przebierać się za policjantkę i napadać z partnerem ludzi w ich domach [WIDEO]

Reporterzy „Magazynu śledczego Anity Gargas” na tropie bizneswoman, która miała podawać się za policjantkę i wraz z partnerem napadać ludzi w domach. W tle skandaliczne zaniedbania, których mieli dopuszczać się prawdziwi policjanci oraz bierność prokuratury. 

Emerytury
Stażowe