Orzechowski: Przyznać Saakaszwilemu tytuł 'Honorowego Obywatela Warszawy'

Michał Orzechowski z 'WORLD SOLIDARITY' proponuje przyznać byłemu Prezydentowi Gruzji Micheilowi Saakaszwilemu tytuł 'Honorowego Obywatela Warszawy'

Michał Orzechowski, publicysta, pisarz i działacz praw człowieka z 'WORLD SOLIDARITY', w rozmowie z TVP WORLD zaproponował przyznać byłemu Prezydentowi Gruzji Micheilowi Saakaszwilemu tytuł 'Honorowego Obywatela Warszawy'.

Micheil Saakaszwili pozostaje przez obecne władze Gruzji więziony w szpitalu pod ścisłym nadzorem policji. Polski Sejm niedawno przegłosował Uchwałę ws. byłego Prezydenta Gruzji, w której m.in.  'wzywa do niezwłocznego umożliwienia Micheilowi Saakaszwilemu podjęcia niezbędnego specjalistycznego leczenia spełniającego światowe standardy, zgodnie z zaleceniami lekarzy, oraz apeluje do społeczności międzynarodowej, przyjaciół Gruzji o solidarne i wytrwałe działania w sprawie ratowania życia i zdrowia Micheila Saakaszwilego'.

Michał Orzechowski z 'WORLD SOLIDARITY' był m.in. inicjatorem powstania polskiego Parlamentarnego Zespołu na rzecz Tybetu oraz pomysłodawcą przyznania JŚ Dalai Lamie tytułu 'Honorowego Obywatela Warszawy' w 2009 roku.

 

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=N00pGABHp8M

 

Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, ludzie stoją i w budynku

ENG:

Michal Orzechowski, publicist, writer and human rights activist from 'WORLD SOLIDARITY', in an interview with TVP WORLD, proposes to award Mikheil Saakashvili the title of 'Honorary Citizen of Warsaw' - the title of honor awarded by the City of Warsaw, the capital of Poland.

Mikheil Saakashvili remains imprisoned by the current Georgian authorities in a hospital under a strict police supervision. The Polish Parliament Sejm recently passed a Resolution on the former President of Georgia, in which, among other things, 'Calls for urgently providing Mikheil Saakashvili with the necessary specialist medical treatment that meets international standards, in accordance with the recommendations of doctors, and appeals to the international community, friends of Georgia, for solidarity and persistent actions to save Mikheil Saakashvili's life and health'.

Michal Orzechowski from 'WORLD SOLIDARITY' is, among others, the initiator of the creation of the Polish Parliamentary Group for Tibet and the originator of awarding HH the Dalai Lama the title of 'Honorary Citizen of Warsaw' in 2009.

 

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=N00pGABHp8M


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Dramatyczne dane z Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby dokonywanych aborcji Wiadomości
Dramatyczne dane z Niemczech. Gwałtowny wzrost liczby dokonywanych aborcji

Jak podaje Deutsche Welle, w 2022 roku liczba dokonanych w Niemczech aborcji była najwyższa od 10 lat i wzrosła o niemal 10 proc. w odniesieniu do poprzedniego roku.

Sejm: Konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji? Wiadomości
Sejm: Konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji?

W Narodowy Dzień Życia 24 marca br. w gmachu Sejmu odbyła się wyjątkowa konferencja pn. Prawo do życia czy prawo do aborcji? Była to okazja do afirmacji życia ludzkiego, które od 25 lat jest chronione przez Polską Konstytucję. Wystąpienia dotyczyły zarówno aspektów prawnych jak i moralnych.

Wiadomości
Dyski Seagate — które modele warto brać pod uwagę?

Marka Seagate to znany na całym świecie producent urządzeń pamięci masowej. Ta założona pierwotnie w Kalifornii firma oferuje wysokiej jakości dyski twarde, które znane są z wydajności, bezpieczeństwa i niezawodności. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym modelom i zastanówmy się, jaki dysk najlepiej wybrać.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama i Kate Middleton wstrząśnie światowymi mediami Wiadomości
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Ta decyzja księcia Williama i Kate Middleton wstrząśnie światowymi mediami

Wielkimi krokami zbliża się koronacja króla Karola III. Brytyjskie media donoszą dziś o decyzji księcia Williama i Kate Middleton, która może wstrząsnąć światowymi mediami.

Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie Wiadomości
Prezydent Słowacji: Wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova na konferencji poświęconej słowackiej polityce zagranicznej stwierdziła w poniedziałek, że wsparcie dla Ukrainy wyczerpuje się moralnie i materialnie. – Taką sytuację spotyka się częściej na Słowacji niż gdziekolwiek indziej – dodała.

Dokonała rzeczy obrzydliwej. Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego Wiadomości
"Dokonała rzeczy obrzydliwej". Jacek Murański nie przebiera w słowach nt. pracownicy pogotowia ratunkowego

Śmierć Mateusza Murańskiego odbiła się głębokim echem w mediach na początku lutego. Teraz głos na ten temat zabrał ojciec zawodnika FAME MMA – Jacek Murański.

Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej Wiadomości
Niepokojące informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej

W niedzielę 68 cudzoziemców próbowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski; największą grupę liczącą 35 osób zatrzymano w okolicach Dubicz Cerkiewnych (Podlaskie) - podała SG w raporcie z minionej doby.

„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych” Wiadomości
„Pod osłoną nocy politycy Konfederacji wtargnęli do siedziby Mediów Narodowych”

Dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek poinformował na Twitterze, że w nocy politycy Ruchu Narodowego i Konfederacji „wtargnęli” do siedziby Telewizji Mediów Narodowych. Strona serwisu medianarodowe.

„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii Wiadomości
„Nie mogę kontynuować misji”. Błażej Kmieciak nie jest już przewodniczącym Państwowej Komisji ds. Pedofilii

„Błażej Kmieciak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Państwowej Komisji ds. Pedofilii” – przekazano w poniedziałek na stronie Komisji.

Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją? Wiadomości
Nieoficjalnie: Platforma gotowa do koalicji z Konfederacją?

Platforma Obywatelska i Konfederacja w jednej koalicji? Partia Mentzena i Bosaka rośnie w sondażach. Dobry wynik konfederatów może skłonić pozostałe ugrupowania opozycyjne do szerszych rozmów z tą formacją?

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe