Ostatnia prosta. Trwają wybory w organizacjach zakładowych "S"

Dobiegają końca wybory "S" w organizacjach zakładowych. Do 31 marca związkowcy będą wybierać władze podstawowych jednostek organizacyjnych Solidarności, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego.
 Ostatnia prosta. Trwają wybory w organizacjach zakładowych
/ fot. własne

Wybory w Regionie Dolny Śląsk

W sobotę, 18 marca odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ “Solidarność” MPK Wrocław. W sali konferencyjnej im. Tomasza Surowca w zajezdni przy ul. Obornickiej delegaci na kolejną kadencję wybrali dotychczasowego przewodniczącego KM Marka Marcinkowskiego.

Podczas zebrania szczególnie uhonorowany został Marek Kapciuch. Uczestnik sierpniowego strajku z 1980 r. otrzymał od przewodniczącego Zarządu Regionu dolnośląskiej Solidarności Kazimierza Kimso statuetkę Solidariusza, a od prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka medal Merito de Wratislavia.

Z kolei w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ “Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław-Krzyki przewodniczącą ponownie została Krystyna Kochan.

Ponadto wybory odbyły się w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław-Wyspa. Tam zebrani delegaci na przewodniczącą swojej organizacji ponownie wybrali Magdalenę Wójcik-Standio.

Natomiast na przewodniczącego NSZZ “Solidarność” w PKP Energetyka Zakład Dolnośląski Wrocław wybrany został Mirosław Rzepka (na zdjęciu pierwszy z lewej). Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Zakładowe Zebranie Delegatów odbyło się w sali wrocławskiego NOT-u w piątek 17 marca. 

Wybory w Regionie Częstochowskim

W dniu 16 marca 2023 r. Marek Noszczyk został wybrany ponownie, jednomyślnie, przewodniczącym Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Oświaty NSZZ „Solidarność” nr 2.

Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej będzie również – wraz ze Sławomirą Musiał – reprezentował organizację na WZD Regionu.

Ponadto w ostatnich dniach ponownie wybrano na przewodniczącą MOZO nr 3 Marię Sałatę, która także wraz z Urszulą Olesiak została delegatem na WZD Regionu. 

Ponadto, ponownie wybrano na funkcję przewodniczego Komisji Zakładowej na UJD Jerzego Zdańskiego (będzie również delegatem do Krajowej Sekcji Nauki).

Kolejną kadencję będzie także pełnić Katarzyna Dziuba w Komisji Zakładowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym.

Solidarność Małopolska wybiera

W dniu 15 marca obradowało Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w Zakładzie Linii Kolejowych w Nowym Sączu, gdzie przewodniczącym Komisji Zakładowej został Roman Piotrowski.

Dwa dni później, 17 marca, obradowało się w komorze „Haluszka” Międzyzakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” przy Kopalni Soli „Wieliczka”.

Spotkanie rozpoczęło się od udziału w mszy św. odprawionej w podziemnej kaplicy św. Jana odprawionej przez ks. dra Wojciecha Olszowskiego, proboszcza parafii św. Klemensa w Wieliczce. Kapłan ten za swe zasługi dla „Solidarności” przed rozpoczęciem obrad został uhonorowany medalem i dyplomem Związku upamiętniającym 40-lecie „Solidarności”. Kapłan otrzymał także Bartę Górniczą.

Bartę Górniczą otrzymał także przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Związku Adam Lach.

Przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej wybrany został dotychczasowy przewodniczący Adam Gawlik.

Wybory w Regionie Zagłębie Miedziowe

W dniu 18 marca odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa S.A, gdzie przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany Jarosław Pietrykowski.

Dwa dni wcześniej, 16 marca odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych Cuprum w Lubinie. Tutaj przewodniczącą Komisji Zakładowej została wybrana Agnieszka Faluta.

Z kolei 15 marca odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej Mercus Logistyka sp. z o.o. w Polkowicach, gdzie na funkcję przewodniczącej Komisji Zakładowej wybrano Annę Stępień.

Region Podbeskidzie

W piątek 17 marca wybory związkowe odbyły się również w Międzyzakładowej Organizacji Związkowej w spółce Proseat w Bielsku-Białej. Wybory na przewodniczącego MOZ wygrał dotychczasowy szef tego związku Rafał Tyrała, który był jedynym kandydatem do tej funkcji. „Solidarnością” w spółce Proseat kieruje on nieprzerwanie od 2001 roku.

Region Rzeszowski

Tego samego dnia odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Zakładzie Linii Kolejowych w Rzeszowie. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnił będzie ponownie Jan Szczepański.

Wszystkim Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w działalności związkowej!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tragiczny finał spływu kajakowego. Nie żyją dwie osoby z ostatniej chwili
Tragiczny finał spływu kajakowego. Nie żyją dwie osoby

Dwóch mężczyzn utonęło podczas spływu kajakowego rzeką Nidą w miejscowości Sobowice (woj. świętokrzyskie). Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia – poinformowała w sobotę sierż. szt. Beata Soboń, rzeczniczka prasowa jędrzejowskiej policji.

Nad marszem Tuska przeleciał tajemniczy samolot. Hasło z baneru nie pozostawia wątpliwości z ostatniej chwili
Nad marszem Tuska przeleciał tajemniczy samolot. Hasło z baneru nie pozostawia wątpliwości

W niedzielę 4 czerwca ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez Donalda Tuska i przedstawicieli opozycji.

Groźny wypadek w Tatrach. Turystka spadła z ogromnej wysokości z ostatniej chwili
Groźny wypadek w Tatrach. Turystka spadła z ogromnej wysokości

W niedzielę na Rysach w Tatrach doszło do groźnego wypadku. Turystka spadła z wysokości kilkaset metrów.

Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na "marszu 4 czerwca"

W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO i Donalda Tuska wzięło udział między 100 a 150 tys. osób - wynika z nieoficjalnych danych z policji, do których dotarła PAP.

Prezenter Dzień dobry TVN trafił do szpitala. Teraz apeluje z ostatniej chwili
Prezenter "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala. Teraz apeluje

Robert Stockinger, który od 9 lat związany jest z "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala, by poddać się badaniom. Teraz prezenter zaapelował do internautów, by dbali o siebie.

Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy z ostatniej chwili
Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy

Śmieszy mnie trochę, kiedy stare lisy, siedzące w polityce wiele lat, organizują marsz antyrządowy i przedstawiają go jako spontaniczny protest obywatelski – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym odcinku swojego podcastu.

Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO] z ostatniej chwili
Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO]

Podczas szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w środkowej Mołdawii doszło do niezręcznej sytuacji z udziałem premiera Węgier. Polityk próbował pocałować w rękę prezydent Mołdawii Maię Sandu, jednak coś poszło nie tak.

Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru z ostatniej chwili
Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru

Na autostradzie A16 w pobliżu Neapolu na południu Włoch doszło do groźnego wypadku autobusu. Pojazdem podróżowało 38 pasażerów oraz dwóch kierowców. Wiadomo, że poszkodowani jechali z Lecce nad Adriatykiem w kierunku Rzymu.

[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji z ostatniej chwili
[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie "nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji

– Gdyby nie „nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji. Odpowiedzialność za zablokowanie możliwości rozwoju Polski, próbę cofnięcia nas do poziomu Białorusi, spada w pełni na tych, którzy głosowali za obaleniem rządu Olszewskiego. I na Lecha Wałęsę, i na Jacka Kuronia – mówił Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim w wywiadzie, który przeprowadziliśmy po śmierci Premiera.

Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda z ostatniej chwili
Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda

Jako marsz nienawiści, marsz pogardy ocenił w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro niedzielny marsz, który odbywa się w niedzielę m.in. w Warszawie.

Emerytury
Stażowe