„W PO mówią na nich głupi i głupszy”. Europoseł szydzi z Jońskiego i Szczerby [WIDEO]

Europoseł PiS i lider Republikanów Adam Bielan był gościem „Super Expressu”, gdzie dosadnie wypowiedział się nt. posłów PO Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby.
Dariusz Joński i Michał Szczerba „W PO mówią na nich głupi i głupszy”. Europoseł szydzi z Jońskiego i Szczerby [WIDEO]
Dariusz Joński i Michał Szczerba / screen YT - Janusz Jaskółka

Jednym z tematów rozmowy z Adamem Bielanem dla „SE” była kwestia konkursu „Szybka ścieżka” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz wypowiedzi polityków PO Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby, którzy stwierdzili, że w NCBiR powstał „układ Bielana”. Przypomnijmy, że nadzór nad NCBiR sprawował wiceprezes Republikanów Jacek Żalek.

„Będą konsekwencje prawne”

Szczerba i Joński to są notoryczni kłamcy, oczywiście, że będą konsekwencje prawne. Jeden z posłów, ich kolegów z PO, podszedł do mnie niedawno w Strasburgu i powiedział: „Adam nie przejmuj się, oni są u nas nazywani głupi i głupszy”. Zapewne jest to nawiązanie do słynnego stwierdzenia Jońskiego, że Powstanie Warszawskie wybuchło w 1988 roku

– skomentował działania Jońskiego i Szczerby Adam Bielan. Dodał, że „niezależnie od oceny intelektualnej przez ich kolegów nie można kłamać publicznie”. 

Szczerba i Joński robili to wielokrotnie, oczywiście spotkamy się w sądzie. Dla nich to promocja ich książki

– podkreślił polityk. Dopytywany, czy pozew zostanie złożony za słowa o „układzie Bielana”, odparł: 

Nie tylko za te słowa, tam padały dużo częściej bardzo konkretne kłamstwa. Szczerba i Joński mówili, że nie było żadnego audytu w styczniu. Kilka godzin później NCBiR udowodniło datami, kiedy odbywały się pierwsze audyty. I te audyty odbywały się wiele tygodni, zanim Szczerba i Joński dowiedzieli się o całej sprawie

– tłumaczył Adam Bielan. Podkreślił, że nie tylko on złoży pozew przeciwko Jońskiemu i Szczerbie, a „wiele osób”.

Wiele osób, które obrażali, przede wszystkim kłamiąc na ich temat, i takie pozwy będą wysyłane; pierwsze już w tym tygodniu

– skwitował polityk.

„Dyrektor NCBiR powołany za rządów PO został wyprowadzony przez CBA”

W rozmowie prezes Republikanów przypomniał, że „NCBiR to instytucja, w której było wiele rzeczywistych afer w przeszłości”. 

Dyrektor NCBiR powołany za rządów PO, który pełnił tę funkcję 5 lat, został wyprowadzony przez CBA i postawiono mu poważne zarzuty korupcyjne. Kilka lat temu wiceprezes partii, której prezes nadzoruje NCBR, dostaje 10 mln zł na swoją własną spółkę, która zajmuje się de facto kryptowalutami, a później media ujawniają, że spółka jest de facto własnością jednego z największych polskich gangsterów Jana L., członka układu wiedeńskiego. To były rzeczywiste afery, o których media bardzo często nie chciały mówić

– podkreślił Bielan. W jego opinii w obecnej sprawie dyrekcja NCBiR podejmowała działania, które uniemożliwiały przekazanie środków podejrzanym podmiotom.

Nie wiemy, czy te podmioty złamały prawo, chcę to wyraźnie powiedzieć. Wszystkie te kontrole [CBA, prokuratury – red.] to są kontrole zainicjowane przez dyrekcję Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

– podsumował polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu z ostatniej chwili
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu

Moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce przekroczyła w końcu marca 13 gigawatów, czyli 13 000 000 000 watów. Fotowoltaika idzie jak burza, ale…

Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO] z ostatniej chwili
Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO]

– Z dachów zalanych domów ludzie widzą przepływające ciała. Widać to też po drugiej stronie. Bardzo trudno jest wydostać ludzi z okupowanej części obwodu chersońskiego. Kiedy ukraińskie siły próbują ich wydostać, okupanci strzelają do ratowników z daleka – powiedział w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa z ostatniej chwili
Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa

– Nie wiem, w jaki sposób nazwać decyzję pana sędziego. Nie wiem, czy była to nieodpowiedzialność, czy głupota. Dla mnie to jeden wielki skandal. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, 8 proc. naszej energii elektrycznej. My jako Solidarność byliśmy w Luksemburgu, zatrzymaliśmy ten negatywny proces i zatrzymamy głupią decyzję sędziego – powiedział w programie „Gość wiadomości” przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego z ostatniej chwili
W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego

Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci w wieku czterech lat, a także młodsze, powinny być uczone o „przyjemności podczas dotykania własnego ciała i masturbacji we wczesnym dzieciństwie” – pisze brytyjski Telegraph.

Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje z ostatniej chwili
Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje

– Trzy osoby zatrzymano w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu – podał w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Skrzynie w środę rano odzyskali policjanci. Nie stwierdzono braku amunicji.

Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok

Sąd apelacyjny w Pradze podtrzymał w środę wyrok ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu dla byłego wiceprzewodniczącego Komunistycznej Partii Czech i Moraw (KSCzM) Josefa Skali za negowanie zbrodni katyńskiej. Skrócił też czas warunku z 5 lat do półtora roku. Wyrok jest prawomocny.

Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona z ostatniej chwili
Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona

– Telewizja TVN, która jest na miejscu w Bogatyni, w momencie kiedy polski rząd z wszystkich sił walczy o polską kopalnię, pyta o co? O sondaże – mówiła na antenie TVP Info oburzona Magdalena Ogórek.

Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy z ostatniej chwili
Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy

Konfederacja wraca na Facebooka. Profil, który śledziło ponad 600 tysięcy internautów, ponownie jest dostępny na popularnym portalu społecznościowym.

Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności z ostatniej chwili
Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności

Bunt ludzi pracy, ich odwaga doprowadziła nas krętą, wyboistą ścieżką do odzyskania niepodległości, demokracji, do odzyskania suwerenności - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Miejmy świadomość, że zła władza, która się wysługuje obcym, może doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty suwerenności - zaznaczył.

Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek z ostatniej chwili
Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek

– Jeśli inflacja spadnie poniżej 10 proc. i jeśli będzie pewne, że będzie ona spadać w następnych kwartałach, to pojawi się możliwość obniżki stóp procentowych – ocenił w środę prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, odnosząc się do obniżki stóp procentowych.

Emerytury
Stażowe