„Mówienie o tym jest niewłaściwe”. Miedwiediew obruszył się na pytanie dziennikarza

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla rosyjskich mediów i użytkowników mediów społecznościowych obruszył się na pytanie dotyczące terminu zakończenia „specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie”.
Dmitrij Miedwiediew „Mówienie o tym jest niewłaściwe”. Miedwiediew obruszył się na pytanie dziennikarza
Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia - Kremlin.ru/ CC BY-SA 4.0

To pytanie jest niewłaściwe, ponieważ takiej oceny mógł dokonać tylko prezydent Rosji Władimir Putin 

– powiedział polityk.

„Tylko naczelny wódz może oceniać postępy”

Jeśli chodzi o ramy czasowe, mam nadzieję, że nie oczekujecie ode mnie odpowiedzi, ponieważ byłoby to niewłaściwe. Nie wyprzedzajmy się

– powiedział Miedwiediew. Podkreślił, że „tylko naczelny wódz może oceniać postępy lub ramy czasowe”, a na termin zakończenia „specjalnej operacji wojskowej” może mieć wpływ wiele czynników.

Powiem tylko to, co jest oczywiste samo w sobie: Federacja Rosyjska walczy nie z Ukrainą, nie z ukraińskim półnazistowskim czy nazistowskim reżimem. Nasz kraj walczy z 3,6-milionową armią NATO. Biorą oni oczywiście udział w tej hybrydzie konfliktu i faktycznie już go nie ukrywają

– oznajmił polityk. Dodał, że NATO składa się z krajów o łącznej populacji 800 mln ludzi i to właśnie te kraje wysyłają pojazdy, amunicję i pieniądze reżimowi w Kijowie.

„Jeśli trzeba będzie dojechać do Kijowa…”

Mówiąc o wynikach „specjalnej operacji wojskowej”, Miedwiediew zaznaczył, że wynikają one z decyzji prezydenta Putina i konieczne jest osiągnięcie „wszystkich celów ochrony naszych terytoriów – czyli terytoriów Federacji Rosyjskiej”. 

Konieczne jest wyrzucenie wszystkich przebywających tam cudzoziemców w szerokim znaczeniu tego słowa, utworzenie strefy buforowej, która sprawi, że niemożność użycia jakiejkolwiek broni krótkiego i średniego zasięgu, czyli około 70–100 km, do jej zdemilitaryzowania. (…) A gdyby tego było mało, to należałoby podjąć inne decyzje, tu nic nie można wykluczyć. Jeśli trzeba będzie dojechać do Kijowa, to trzeba będzie jechać do Kijowa, jeśli trzeba będzie do Lwowa, to trzeba będzie jechać do Lwowa, żeby tę zarazę zwalczyć

– podsumował Miedwiediew.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
„Push-back jest nielegalny. Pomaganie jest legalne”. Protesty na wystawie Ochojskiej [WIDEO] z ostatniej chwili
„Push-back jest nielegalny. Pomaganie jest legalne”. Protesty na wystawie Ochojskiej [WIDEO]

Europosłanka KO Janina Ochojska nie ustaje w próbach narzucania narracji, według której to polskie władze źle traktują migrantów chcących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Greta Thunberg: Skończyłam szkołę i nie będę dłużej strajkować dla klimatu z ostatniej chwili
Greta Thunberg: Skończyłam szkołę i nie będę dłużej strajkować dla klimatu

Szwedka Greta Thunberg, która w 2018 roku zapoczątkowała przed szwedzkim parlamentem strajk szkolny dla klimatu, oświadczyła, że kończy swój udział w tym proteście. Ruch piątkowych manifestacji obiegł świat, ale z czasem osłabł na znaczeniu. W Szwecji młodzi popierają prawicę.

Czy Tusk ma powody, by obawiać się prac komisji? Są wyniki badania z ostatniej chwili
Czy Tusk ma powody, by obawiać się prac komisji? Są wyniki badania

Czy Donald Tusk ma powody, by obawiać się prac komisji? – takie pytanie zadała Polakom pracownia Social Changes.

Prezes PiS: Silna i nowoczesna Polska nie jest w smak Berlinowi z ostatniej chwili
Prezes PiS: Silna i nowoczesna Polska nie jest w smak Berlinowi

Polska silna, aspirująca do odgrywania współmiernej do jej potencjału roli w Europie nie jest w smak Berlinowi i polskim środowiskom kompradorskim – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do Forum Klubów "Gazety Polskiej" woj. podlaskiego cytowanym przez portal niezalezna.pl.

Polska zapłaci miliardy euro kar? „Die Welt”: Niemcy są zwycięzcami unijnego kompromisu azylowego z ostatniej chwili
Polska zapłaci miliardy euro kar? „Die Welt”: Niemcy są zwycięzcami unijnego kompromisu azylowego

Szefowie MSW państw unijnych przyjęli w czwartek stanowisko negocjacyjne, dotyczące reformy regulacji migracyjnych na terenie Unii Europejskiej. Jeśli to rozwiązanie faktycznie wejdzie w życie, presja migracyjna na Niemcy powinna w przyszłości się zmniejszyć, Berlin jest zwycięzcą tego kompromisu - komentuje w piątek portal dziennika "Welt".

Tragiczne wieści. Nie żyje senator Koalicji Obywatelskiej z ostatniej chwili
Tragiczne wieści. Nie żyje senator Koalicji Obywatelskiej

Nie żyje senator Koalicji Obywatelskiej Barbara Borys-Damięcka – przekazała w piątek poseł PO Małgorzata Kidawa-Błońska. Parlamentarzystka miała 85 lat.

Skandal w Niemczech. Ostra reakcja Beaty Szydło z ostatniej chwili
Skandal w Niemczech. Ostra reakcja Beaty Szydło

Niemieckie elity zawsze są gotowe do tropienia "łamania praworządności", ale zachowują wymowne milczenie wobec wpisu współprzewodniczącej prawicowej partii AfD Alice Weidel, która sugeruje, że wschodnie Niemcy są tak naprawdę "środkowymi Niemcami" – zwróciła uwagę była szefowa polskiego rządu Beata Szydło.

Polska zapłaci miliardy euro kar? Czechy będą zwolnione, ponieważ przyjęły dużą liczbę uchodźców z Ukrainy z ostatniej chwili
Polska zapłaci miliardy euro kar? Czechy będą zwolnione, ponieważ przyjęły "dużą liczbę uchodźców z Ukrainy"

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego. Teraz oba kraje są zagrożone karami. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku Czech.

Niepokojący raport. Coraz więcej cyberzaburzeń u młodych ludzi z ostatniej chwili
Niepokojący raport. Coraz więcej cyberzaburzeń u młodych ludzi

Z raportu Instytutu Pokolenia "Smartfon? Tak, ale z głową!" wynika, że regularne przekraczanie przez młodych ludzi granic bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych powoduje nie tylko samotność, problemy z zaufaniem do innych ludzi, ale też wiele problemów zdrowotnych.

Służbowy samochód Straży Granicznej obrzucony kamieniami i cegłami przez migrantów z ostatniej chwili
Służbowy samochód Straży Granicznej obrzucony kamieniami i cegłami przez migrantów

Grupa ponad 20 cudzoziemców na granicy polsko-białoruskiej zaatakowała funkcjonariuszy Straży Granicznej. Kamieniami i cegłami obrzucony został służbowy samochód SG. To kolejne uszkodzone auto formacji w wyniku ataków migrantów – podała w piątek SG.

Emerytury
Stażowe