"UE toleruje bezprawie we Francji"

Francuski naukowiec jest przerażony wydarzeniami we Francji. Jego wpis skomentował europoseł Jacek Saryusz-Wolski za pośrednictwem swojego konta na Twitterze.
Francja
Francja / EPA/MOHAMMED BADRA Dostawca: PAP/EPA.

We Francji trwają ogólnokrajowe protesty przeciwko reformie emerytalnej i sposobowi jej wprowadzenia. Na ulicach miast francuskie społeczeństwo zdecydowanie wyraża swój sprzeciw wobec zmianom, które są forsowane przez Emmanuela Macrona i rząd. Społeczny brak aprobaty napotkał na swojej drodze akty przemocy ze strony francuskiej policji.

Na ten temat wypowiedział się Maxime Borg, który w jednym ze swoich wpisów na Twitterze przedstawił się jako francuski doktor nauk społecznych.

— Jestem francuskim doktorem nauk społecznych na zagranicznej uczelni.  Zbyt często słyszałem, jak moi koledzy fałszywie przedstawiali Emmanuela Macrona jako orędownika liberalnej demokracji.  Chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem z wczorajszej demonstracji dekonstrukcji tego obrazu - napisał mężczyzna, którego wpis skomentował Polski europoseł – Jacek Saryusz-Wolski.

Protesty we Francji

Borg nie krył, że ostatnia manifestacja, na którą się udał, była dla niego szokująca. – Przede wszystkim jestem przyzwyczajony do uczestniczenia w demonstracjach, nawet tych najbardziej brutalnych, jak te żółtych kamizelek w Paryżu.  Mimo to wczorajsza demonstracja była naprawdę szokująca - napisał Francuz.

Z relacji mężczyzny wynika, że w trakcie protestów dochodzi do aktów wandalizmu, lecz ich autorami jest mała część uczestników manifestacji. Jego zdaniem takie przypadki nie mogą być uzasadnieniem dla brutalnej reakcji ze strony funkcjonariuszy francuskiej policji wobec protestujących obywateli.

Wpis Borga skomentował Jacek Saryusz-Wolski.

– Francuskie rządy prawa. Francja orędownikiem liberalnej demokracji!
 @Komisja_UE toleruje bezprawie we Francji „bo to Francja”, jak mawiali @JunckerEU? - napisał polski polityk.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe