"Marsz w obronie świętości życia i dobrego imienia św. Jana Pawła II" przeszedł ulicami Krosna

Ulicami Krosna przeszedł dziś "Marsz w obronie świętości życia i dobrego imienia św. Jana Pawła II". Wcześniej, o godzinie 10. odprawiono w kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie Mszę Św., której przewodniczył ks. prał. dr Andrzej Chmura.
"Marsz w obronie świętości życia i dobrego imienia św. Jana Pawła II" przeszedł ulicami Krosna / fot. T. Majchrowicz

Msza odbyła się z udziałem proboszczów pozostałych parafii krośnieńskich. 

Po zakończeniu Mszy Św. ponad tysiąc mieszkańców Krosna uczestniczyło w tzw. Drodze Światła. Uczestnicy przeszli ulicami miasta pod krzyż, który jest fragmentem ołtarza, przy który 10 czerwca 1997 roku Jan Paweł II odprawiał Mszę Św. oraz pod pomnik św. Jana Pawła II. Tam odczytano odezwę "W obronie dobrego imienia Jana Pawła II". 

Protestujemy przeciwko oczernianiu Jana Pawła II

"26 lat mija od pamiętnego dla nas pobytu Ojca Świętego na ziemi krośnieńskiej, której honorowym obywatelem jest św. Jan Paweł II. Mamy jeszcze w pamięci te chwile, gdy pieszo, koleją, autokarami setki i tysiące pielgrzymów zdążało na miejsce spotkania z papieżem - rodakiem. Chcieliśmy wtedy okazać mu naszą miłość, poświadczyć wspólnotę z Kościołem i jego nauką" - przekonują autorzy odezwy.

I apelują:

"Dzisiaj w związku z pojawieniem się w przestrzeni medialnej niegodziwych informacji o świętym Janie Pawle II - my, mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego czujemy się w obowiązku zająć w tej sprawie zdecydowane stanowisko. (...) Z całą mocą protestujemy przeciwko oczernianiu papieża Jana Pawła II. Nie godzimy się na obrażanie bezbronnego już Ojca Świętego. (...) Nie pozwólmy na zaplanowane niszczenie duszy naszego narodu dokonywane perfidnie, etapami i zdradziecko". 

- Od rana w Krośnie padało, zastanawialiśmy się, czy wydarzenie w ogóle dojdzie do skutku - mówi Tadeusz Majchrowicz, zastępca przewodniczącego KK NSZZ "S" i przewodniczący Regionu Podkarpacie NSZZ "S". - Jednak po skończonej Mszy Św., gdy wyszliśmy przed Bazylikę, zaświeciło słońce i dobra pogoda utrzymała się do końca Marszu.

- My tu, w Krośnie, które papież odwiedził w 1997 roku, autentycznie czcimy Jego pamięć. Szczególnie dla członków Solidarności jest oczywiste, że jesteśmy Mu winni pamięć i modlitwę w intencji Ojczyzny za Jego pośrednictwem

- przekonuje Tadeusz Majchrowicz. 

Przewodniczący Majchrowicz dodaje, że pomysłodawcami marszu byli Marian Sobutka i Marek Jastrząb. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe