Związkowcy z „S” wybrali swoich liderów w podstawowych jednostkach organizacyjnych

Do 31 marca 2023 r. trwać będą wybory władz w podstawowych jednostkach organizacyjnych Związku, delegatów na walne zebranie delegatów regionu, delegatów na walne zebranie branżowej jednostki organizacyjnej Związku, w tym delegatów na walne zebranie krajowej jednostki branżowej Związku lub kongres krajowego sekretariatu branżowego. W minionym tygodniu związkowcy wybierali swoich liderów m.in. w Regionie Częstochowskim, Rzeszowskim czy Małopolskim.
 Związkowcy z „S” wybrali swoich liderów w podstawowych jednostkach organizacyjnych
/ fot. Region Częstochowski NSZZ "Solidarność"

Wybory w Regionie Częstochowskim

W środę 22 marca 2023 r. odbyły się wybory związkowe na kadencję 2023–2028 w częstochowskim Pogotowiu Ratunkowym i Miejskim Szpitalu Zespolonym. 

W Pogotowiu na funkcję przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” został ponownie wybrany, jednogłośnie, Bartłomiej Fil. Będzie on również – wraz z Pawłem Niezgodą – reprezentował organizację w Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego.

Z kolei Organizacja Zakładowa w Miejski Szpitalu Zespolony ma nowego przewodniczącego – Ireneusza Będkowskiego. Dotychczasowa wieloletnia przewodnicząca Elżbieta Ujma została wybrana członkiem Komisji Zakładowej. 

W dniu 24 marca związkowcy z Zakładu Linii Kolejowych PKP w Częstochowie ponownie wybrali Olgę Wieczorek na przewodniczącą Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”.

Olga Wieczorek jest przewodniczącą KZ od 2022 r. W sprawozdaniu z działalności Komisji zaznaczyła, że organizacja związkowa w mijającej kadencji angażowała się nie tylko w sprawy pracownicze, lecz także skutecznie występowała o przywrócenie połączenia kolejowego Częstochowa–Lubliniec.

W poprzednich dniach w lublinieckim Ethos Energy Dariusz Drynda został ponownie przewodniczącym Komisji Zakładowej i delegatem na WZD Regionu.

Ponownie wybrani zostali również przewodniczący organizacji związkowych NSZZ „Solidarność” w: Zespole Szkół nr 1 im. A. Mickiewicza w Lublińcu – Beata Dombek (delegat do Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania – Katarzyna Franciszok), w Muzeum Częstochowskim – Mariusz Grzyb (delegaci do Regionalnej Sekcji Kultury – Mariusz Grzyb i Paweł Gwoździk), w częstochowskim Powiatowym Urzędzie Pracy – Małgorzata Hulaj-Pole oraz PUP Kłobuck – Marcin Wojtysek.

Nowego przewodniczącego ma natomiast Komisja Zakładowa w częstochowskim Zespole Szkół Ekonomicznych – Grzegorza Suskiego, który został również delegatem do RSOiW.

Solidarność Małopolska wybiera

W piątek 24 marca obradowało Zakładowe Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” w MPK SA w Krakowie. Delegaci liczącej ponad 600 osób rzeszy związkowców wybrali 27-osobową Komisję Zakładową, 4 delegatów na Zebranie Delegatów Regionu Małopolskiego, 5-osobową Komisję Rewizyjną oraz 7 delegatów na Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Komunikacji Miejskiej, wśród których znalazł się Krzysztof Torba, motorniczy tramwaju, który wiózł papieża Franciszka w czasie jego pobytu w Krakowie.

Przewodniczącym Komisji Zakładowej został wybrany dotychczasowy szef organizacji Piotr Jurczyk.

W Zebraniu uczestniczyli: Andrzej Gębara, przewodniczący Regionalnej Komisji Wyborczej, oraz Adam Lach, przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego, który na koniec obrad złożył wszystkim delegatom życzenia w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Wybory w Regionie Rzeszowskim

Najpierw, 21 marca odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Zespole Szkół Muzycznych nr 1w Rzeszowie. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnić będzie ponownie Anna Charchut

Dwa dni później odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Urzędu Miasta w Rzeszowie. Związkowcy po raz kolejny zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KZ w kadencji 2023-2028 pełnić będzie Marian Salwik.

Natomiast 24 marca odbyły się wybory w Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w ICN Polfa w Rzeszowie. Związkowcy zdecydowali, że funkcję przewodniczącego KM w kadencji 2023-2028 pełnić będzie ponownie Tadeusz Perdeus

Wybory w Regionie Zagłębie Miedziowe

W dniu 22 marca br. odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „ Solidarność” w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej Gminy Lubin Sp. z o.o. w Księginicach. Przewodniczącym KZ wybrany został Grzegorz Piwowarski.

Tego samego dnia związkowcy wybrali swoje władze w Organizacji Zakładowej NSZZ „ Solidarność” w Głogowskim Przedsiębiorstwie Komunalnym Sp. z o.o. w Głogowie, gdzie przewodniczącym KZ wybrany został Rafał Bilski.

Następnego dnia, 23 marca miały miejsce wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „ Solidarność” w Starostwie Powiatowym w Głogowie. Tutaj na przewodniczącą Komisji Zakładowej wybrano Urszulę Karpińską.

Z kolei w piątek, 24 marca br. odbyły się wybory w Organizacji Zakładowej NSZZ „ Solidarność” w KGHM Zanam S.A. w Polkowicach, gdzie przewodniczącym KZ wybrany został Lech Janczur.

Również 24 marca związkowcy wybrali swoje władze w Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Legnicy. Przewodniczącym Komisji Zakładowej został tam wybrany Jerzy Michalczyk.

Tego samego dnia, na funkcję przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM Polska Miedź S.A. Oddział Zakłady Wzbogacania Rud został wybrany Bogusław Florkowski.

Z kolei 25 marca na przewodniczącego Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w KGHM PM SA O/ZG Rudna wybrano Marcina Kaczanowskiego.

Wszystkim Przewodniczącym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej działalności związkowej!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano z ostatniej chwili
Incydent na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Samochód sforsował granicę. Kierowcę zatrzymano

Na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Terespolu doszło do incydentu. Samochód marki BMW nielegalnie sforsował granicę.

Emerytury
Stażowe