Krzysztof Dośla w Radiu Gdańsk: Od samego początku było widać, że Jan Paweł II to największy autorytet w historii Polski

– W przekazie medialnym utrwalił się obraz bramy Stoczni Gdańskiej, ale wystarczy zobaczyć zdjęcie i wspomnienia ludzi z całej Polski, z różnych zakładów pracy. Na większości z nich naprawdę wisiały portrety Ojca Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej. To nie przypadek, bo już wówczas była świadomość, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą. Od samego początku to było czuć i widać, że jest to największy autorytet w historii naszej Ojczyzny. Stąd takie zawierzenie i oddanie się całego społeczeństwa Ojcu Świętemu – mówił szef Regionu Gdańskiego NSZZ „S” na antenie Radia Gdańsk.
Krzysztof Dośla Krzysztof Dośla w Radiu Gdańsk: Od samego początku było widać, że Jan Paweł II to największy autorytet w historii Polski
Krzysztof Dośla / Fot. screen YouTube / Radio Gdańsk

W poniedziałek 27 marca br. Krzysztof Dośla, przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, mówił w audycji „Gość Dnia Radia Gdańsk” o podejmowanych przez Solidarność działaniach w obronie św. Jana Pawła II.

Jednym z nich była niedawno otwarta wystawa pt. „Ty nas obudziłeś, my cię obronimy”, którą można oglądać przed gdańskim budynkiem „S”.

– Szkoda, że w ogóle musimy dawać świadectwo, i to w Polsce, wśród naszego społeczeństwa. Robimy to, co uważamy za możliwe. Już 7 marca Komisja Krajowa podjęła stanowisko w obronie dobrego imienia Ojca Świętego. Następnie 17 marca na naszym budynku i nie tylko, bo również na bazylice św. Brygidy, ale też na budynku Komisji Krajowej w Warszawie, zawisły banery z hasłem: „Ty nas obudziłeś, my cię obronimy”. Przed naszym budynkiem na Wałach Piastowskich została otwarta wystawa poświęcona Ojcu Świętemu i jego relacjom z Solidarnością, ale nie tylko, bo przecież od samego początku to były relacje z polskim społeczeństwem, narodem i ojczyzną – mówił Krzysztof Dośla i przypomniał, że związek zawodowy Solidarność swój rodowód wywodzi z pierwszej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Polsce.

– Konsekwencją tego były przecież wiszące na bramach portrety Ojca Świętego. W przekazie medialnym utrwalił się obraz bramy Stoczni Gdańskiej, ale wystarczy zobaczyć zdjęcie i wspomnienia ludzi z całej Polski, z różnych zakładów pracy. Na większości z nich naprawdę wisiały portrety Ojca Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej. To nie przypadek, bo już wówczas była świadomość, że mamy do czynienia z osobą niezwykłą. Od samego początku to było czuć i widać, że jest to największy autorytet w historii naszej Ojczyzny. Stąd takie zawierzenie i oddanie się całego społeczeństwa Ojcu Świętemu – ocenił szef Regionu Gdańskiego NSZZ „S”.

Krzysztof Dośla przypomniał również wizytę Solidarności w Watykanie w 2003 roku.

– Te jego pamiętne słowa skierowane wówczas do Solidarności o tym, że władza przechodzi z rąk do rąk, a robotnicy, rolnicy, nauczyciele, służba zdrowia bez względu na to, kto sprawuje władzę w kraju, oczekują pomocy w obronie ich słusznych spraw, i tu nie może zabraknąć Solidarności. To jest swoisty testament, który zostawił nam Ojciec Święty i który dzisiaj wobec tego bezpardonowego, brutalnego, obrzydliwego ataku na Jana Pawła II nie może pozostać bez naszej reakcji – podkreślił związkowiec na antenie Radia Gdańsk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Groźny wypadek w Tatrach. Turystka spadła z ogromnej wysokości z ostatniej chwili
Groźny wypadek w Tatrach. Turystka spadła z ogromnej wysokości

W niedzielę na Rysach w Tatrach doszło do groźnego wypadku. Turystka spadła z wysokości kilkaset metrów.

Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Podano nieoficjalne dane na temat frekwencji na "marszu 4 czerwca"

W niedzielnym marszu zorganizowanym przez PO i Donalda Tuska wzięło udział między 100 a 150 tys. osób - wynika z nieoficjalnych danych z policji, do których dotarła PAP.

Prezenter Dzień dobry TVN trafił do szpitala. Teraz apeluje z ostatniej chwili
Prezenter "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala. Teraz apeluje

Robert Stockinger, który od 9 lat związany jest z "Dzień dobry TVN" trafił do szpitala, by poddać się badaniom. Teraz prezenter zaapelował do internautów, by dbali o siebie.

Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy z ostatniej chwili
Premier Morawiecki o marszu Tuska: Śmieszy mnie, kiedy stare lisy organizują marsz antyrządowy

Śmieszy mnie trochę, kiedy stare lisy, siedzące w polityce wiele lat, organizują marsz antyrządowy i przedstawiają go jako spontaniczny protest obywatelski – powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielnym odcinku swojego podcastu.

Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO] z ostatniej chwili
Orban próbował pocałować premier Mołdawii w dłoń. Zrobiło się niezręcznie [VIDEO]

Podczas szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w środkowej Mołdawii doszło do niezręcznej sytuacji z udziałem premiera Węgier. Polityk próbował pocałować w rękę prezydent Mołdawii Maię Sandu, jednak coś poszło nie tak.

Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru z ostatniej chwili
Włochy. Tragiczny wypadek z udziałem autokaru

Na autostradzie A16 w pobliżu Neapolu na południu Włoch doszło do groźnego wypadku autobusu. Pojazdem podróżowało 38 pasażerów oraz dwóch kierowców. Wiadomo, że poszkodowani jechali z Lecce nad Adriatykiem w kierunku Rzymu.

[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji z ostatniej chwili
[Przypominamy] Antoni Macierewicz: Gdyby nie "nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji

– Gdyby nie „nocna zmiana”, Polska byłaby w zupełnie innej sytuacji. Odpowiedzialność za zablokowanie możliwości rozwoju Polski, próbę cofnięcia nas do poziomu Białorusi, spada w pełni na tych, którzy głosowali za obaleniem rządu Olszewskiego. I na Lecha Wałęsę, i na Jacka Kuronia – mówił Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim w wywiadzie, który przeprowadziliśmy po śmierci Premiera.

Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda z ostatniej chwili
Zbigniew Ziobro o marszu opozycji: Nienawiść, wulgaryzmy i pogarda

Jako marsz nienawiści, marsz pogardy ocenił w niedzielę w Jarosławiu (Podkarpackie) minister sprawiedliwości i lider Suwerennej Polski Zbigniew Ziobro niedzielny marsz, który odbywa się w niedzielę m.in. w Warszawie.

Jak nie chcecie słuchać.... Wałęsa obraził się na uczestników marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
"Jak nie chcecie słuchać...". Wałęsa obraził się na uczestników "marszu 4 czerwca"

Uczestnicy zorganizowanego przez PO i Donalda Tuska niedzielnego marszu zebrali się na warszawskim placu Na Rozdrożu. Marsz ma być protestem przeciw obecnym rządom. Biorą w nim udział liderzy wszystkich głównych ugrupowań opozycyjnych. Jednym z przemawiających był Lech Wałęsa.

Katarzyna Dowbor planuje wielki powrót? Jeszcze wszystkich zaskoczę z ostatniej chwili
Katarzyna Dowbor planuje wielki powrót? "Jeszcze wszystkich zaskoczę"

Katarzyna Dowbor przez 10 lat była prowadzącą "Nasz nowy dom". Po tym, jak ogłoszono, że dziennikarka musi odejść, a zastąpi ją aktorka Elżbieta Romanowska w sieci rozpętała się burza. Fani prezenterki do tej pory nie mogą pogodzić się z tak nagłą zmianą.

Emerytury
Stażowe