Kolejne organizacje zakładowe wybierają władze

Wybory związkowe w AGH Kolejne organizacje zakładowe wybierają władze
Wybory związkowe w AGH / fot. NSZZ "S" Region Małopolski

Zagłębie Miedziowe

28 marca 2023 roku odbyły się wybory władz Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w Legnickim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji S.A.

Przewodniczącą Komisji Zakładowej została wybrana Joanna Bielak.

W skład Komisji Zakładowej weszli: Krzysztof Zachwieja, Adam Wolak, Michał Zgud, Dariusz Małachowski.

Do Komisji Rewizyjnej zostali wybrani: Tadeusz Komorowicz, Mieczysław Lenar, Marek Marszałkowski, Krzysztof Makara.

Regionalną Komisję Wyborczą reprezentowała Ewa Kosiorowska.

Dolny Śląsk

Danuta Utrata – przewodnicząca MOZ Pracowników Oświaty i Wychowania Wrocław – Centrum i przewodnicząca Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania została ponownie wybrana na przewodniczącą organizacji zakładowej. Gościem obrad był przewodniczący Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk Kazimierz Kimso.

Wybory przeprowadziła także organizacja związkowa w dzierżoniowskiej oświacie. Przewodniczącą MOZ została Joanna Myślicka. Delegaci złożyli serdeczne podziękowania dotychczasowej, wieloletniej przewodniczącej Kazimierze Sygulskiej, która dalej będzie służyć swoją radą i pomocą młodszym koleżankom i kolegom z Komisji Zakładowej. Gościem obrad był wiceprzewodniczący ZR Piotr Majchrzak.

Małopolska

W poniedziałek 27 marca odbyły się wybory w Akademii Górniczo Hutniczej (AGH). Przewodniczącą została wybrana jednogłośnie dotychczasowa szefowa „Solidarności” Ewa Niewiara.

Wybrano także pozostałych 25 członków Komisji Zakładowej, w skład której automatycznie weszło 18 Przewodniczących Komisji Oddziałowych.

Wybrano również 3-osobową Komisję Rewizyjną, 5 Delegatów do Krajowej Sekcji Nauki, którą w roku 1980 tworzyli właśnie Delegaci z AGH.

Dodatkowo wybrano 2 Delegatów na WZD Regionu Małopolskiego, jednym z nich jest Przewodnicząca Ewa Niewiara.

Gośćmi zebrania byli : prorektor Tadeusz Telejko, Przewodniczący RKW Andrzej Gębara, wice Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Tomasz Zaborowski oraz dziekan prof. Jerzy Jedliński, który jest członkiem „Solidarności” i do niedawna był członkiem Komisji Zakładowej oraz Delegatem na WZD Regionu Małopolskiego.

Delegaci WZD „S” AGH przyjęli przez aklamację Stanowisko popierające dobre imię Papieża Jana Pawła II oraz wystąpili z wnioskiem o ukaranie osób i instytucji szerzących propagandę zniesławiającą JPII. Poinformowano również uczestników WZD o Białym Marszu, który ruszy 02.04. o godz. 13.30 z Błoni i przejdzie ulicami Krakowa do Kościoła Mariackiego na Rynku Głównym.

W dniu 21 marca 2023 r odbyło się Walne Zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” przy PKP Energetyka S.A, Zakład Południowy, na kadencję 2023 – 2028 r.

W zebraniu uczestniczyli również delegaci z połączonego byłego Zakładu Świętokrzyskiego. Delegaci z Zakładu Świętokrzyskiego postanowili, że będą organizacją podzakładową. W związku z tym spisano stosowne porozumienie pomiędzy obydwoma organizacjami w dniu 2.XII.22 r.

Na WZD wybrano łącznie 52 delegatów, a na zebraniu było obecnych 49 delegatów.

Wśród zaproszonych gości obecni byli – przewodniczący RSK Ireneusz Dynowski, Bogdan Ostrowski i nadzorujący przebieg wyborów z Regionalnej Komisji Wyborczej Regionu Małopolskiego kolega Andrzej Gębara. Zebranie sprawnie poprowadził kolega Henryk Siedlarz z naszej organizacji związkowej.

Po wyborze Komisji Skrutacyjnej oraz Komisji Uchwał i Wniosków przystąpiono do zgłaszania kandydatów na funkcję przewodniczącego organizacji zakładowej. Dotychczasowy przewodniczący Marek Ordon nie kandydował, ponieważ niedługo przechodzi na emeryturę. Zgłoszono trzech kandydatów: kolegę Krzysztofa Boguckiego z byłego Zakładu Świętokrzyskiego oraz kolegów Adama Fuldę i Tomasza Kapałę – obydwoje pracują w Zakładzie Południowym w Krakowie. Wybory w pierwszej turze wygrał Tomasz Kapała.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Jarocinem. Nie żyje motocyklista

W czwartek rano w powiecie jarocińskim doszło do śmiertelnego wypadku. W jego wyniku zginął 34-letni mężczyzna - mieszkaniec gminy Kotlin, który nie miał uprawnień do kierowania motocyklem.

Emerytury
Stażowe