Skandaliczna wypowiedź Grodzkiego. Chodzi o Jana Pawła II [WIDEO] #SolidarnizJPII
![Tomasz Grodzki Skandaliczna wypowiedź Grodzkiego. Chodzi o Jana Pawła II [WIDEO] #SolidarnizJPII](/imgcache/750x530/c/uploads/news/101913/16800897534d0ed541d0d92d2aa24265.jpg)
Książka – mało znanego poza Polską – holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka „Maxima Culpa”, reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3” w TVN oraz liczne publikacje w mediach takich jak „Gazeta Wyborcza”, Onet czy „Newsweek” stawiały mocne tezy na temat papieża Polaka, który miał rzekomo ukrywać i nie reagować na przypadki pedofilii w Kościele.
Tymczasem metodologia Overbeeka i Gutowskiego, którzy bazowali na zeznaniach księży, współpracowników UB, wywołała miażdżącą krytykę ekspertów, którzy zarzucili, szczególnie Overbeekowi, który jest wykorzystywany również w TVN jako „ekspert”, niekompetencję i stronniczość. W efekcie pośród Polaków ruszyła fala wsparcia dla pamięci o Janie Pawle II, a „zaprzyjaźnione media”, a nawet media niemieckie zaczęły pisać o tym, że „PiS wykorzystuje pamięć o Janie Pawle II w kampanii wyborczej”.
Skandaliczna wypowiedź Grodzkiego
Sejm RP podjął uchwałę w obronie Jana Pawła II. Podobna uchwała utknęła w Senacie. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk opublikował wypowiedź marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w tej sprawie.
Wybaczy pan marszałek, ale jeżeli polski parlament będzie reagował na każdą próbę atakowania tej czy innej ważnej osoby przez tą czy inną stację, to byśmy nic innego tu nie robili, tylko podejmowali uchwały w obronie czci
– powiedział marszałek Grodzki [PO].
Tak Marszałek #Grodzki przejął się sprawą uchwały w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II
– skomentował wicemarszałek Marek Pęk [PiS].
‼️ Tak Marszałek #Grodzki przejął się sprawą uchwały w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II ⤵️ pic.twitter.com/7XAZFnjYWZ
— Marek Pęk (@Marek_Pek) March 29, 2023