Żałoba w Pałacu Buckingham. Nie żyje ważna dla królowej osoba

Nie żyje znany brytyjski komik Paul O’Grady, który był ważną osobą w życiu królowej Camilli. Żona króla Karola III opublikowała wpis na Twitterze, w którym oficjalnie pożegnała swojego przyjaciela.
Król Karol III i jego małżonka Camilla Żałoba w Pałacu Buckingham. Nie żyje ważna dla królowej osoba
Król Karol III i jego małżonka Camilla / Wikimedia Commons / VitVit / Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Paul O’Grady odszedł niespodziewanie w wieku 67 lat. Smutną wiadomość przekazał partner komika – Andre Portasio. Na ten moment nie są znane przyczyny śmierci mężczyzny. Wiadomo jednak, że dawniej miał kilka zawałów i cierpiał na niewydolność nerek, co znacznie mogło wpływać na jego kondycję zdrowotną. 

Królowa Camilla żegna przyjaciela

Żona króla Karola III nie szczędząc ciepłych słów, pożegnała komika na oficjalnym koncie rodziny królewskiej na Twitterze. Podkreśliła, że oprócz przyjaźni ze zmarłym łączyła ją udana współpraca dla dobra zwierząt. Oboje wspierali bowiem fundację Battersea Dogs & Cats Home.

„Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością o śmierci Paula O’Grady’ego, który ściśle współpracował z Jej Wysokością w celu wsparcia Battersea. Dostarczał mnóstwo śmiechu i wielu «merdających» wspomnień” – czytamy w mediach społecznościowych. 

Komik występował w wielu popularnych programach, m.in. teleturnieju „Blankiety Blank” i „For The Love of Dogs”. Prowadził również własny talk-show „The Paul O’Grady Show”. Rozmawiał wówczas z wieloma celebrytami z całego świata.

Prezenter w pozytywnych słowach wypowiadał się o królowej Camilli, zapewniając, że była wspaniałą osobą, która zawsze go rozbawiała. 

– Camilla jest naprawdę zabawną kobietą – możesz się z nią pośmiać i nie czujesz się, jakbyś był na ceremonii. Zawsze też dostaję od niej duży uścisk i całusa, co zawsze wszystkich szokuje – mówił O’Grady o przyjaźni łączącej go z królową.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe