Wraca sprawa Maćka Dobrowolskiego. Kibic dla Tysol.pl: To prawdziwe piekło

We wtorek 4 kwietnia po półtorarocznej przerwie rusza sprawa Maćka Dobrowolskiego, kibica Legii, który za rządów Donalda Tuska, tuż przed mistrzostwami Europy, został oskarżony o handel narkotykami. Mężczyzna spędził czterdzieści miesięcy w areszcie, a polskie środowisko kibicowskie przypominało jego sprawę przy pomocy akcji #uwolnićMaćka.
Maciek Dobrowolski, kibic Legii  Wraca sprawa Maćka Dobrowolskiego. Kibic dla Tysol.pl: To prawdziwe piekło
Maciek Dobrowolski, kibic Legii / foto. Marcin Żegliński

Dobrowolski po długich miesiącach aresztu „wydobywczego” odzyskał wolność, jednak wciąż trwa jego koszmar sądowy. We wtorek 4 kwietnia o godzinie 10.00 w Sądzie Okręgowym przy alei Solidarności 127 w Warszawie, w sali nr 200 odbędzie się pierwsza rozprawa od półtora roku w jego sprawie. Długa przerwa wynikała z zawieszenia orzekającego sędziego Piotra Gąciarka. Warto przypomnieć, że sędzia Gąciarek jest aktywistą tzw. nadzwyczajnej kasty. Przez ostatnie półtora roku sędzia był zawieszony. Ma jednak dokończyć cztery rozprawy karne, które prowadzi, w tym sprawę Maćka Dobrowolskiego.

 

Jak informuje portal Oko.press:

Sędzia Piotr Gąciarek nie będzie już wychodził w todze na salę rozpraw. Właśnie został oddelegowany do wykonywania rutynowych czynności sądowych. (…) Piotr Gąciarek z Sądu Okręgowego w Warszawie został służbowo zdegradowany w poniedziałek 20 marca 2023 roku. Wtedy prezes sądu okręgowego Joanna Przanowska-Tomaszek, z nominacji resortu ministra Ziobry wydała nowy zakres przydziału spraw dla sędziego. Wynika z niego, że będzie zajmował się tylko egzekucją należności na rzecz Skarbu Państwa zasądzonych w wyrokach. Ale tylko w wyrokach wydanych w sprawach cywilnych, gospodarczych i rodzinnych. (…) Może tylko skończyć cztery stare procesy karne, które prowadził jeszcze przed zawieszeniem go w obowiązkach. To oznacza, że Gąciarek będzie wykonywał pracę referendarza sądowego – urzędnika o specjalnym statusie.

 

Sytuacja niepokoi Maćka Dobrowolskiego

Nie wiem, kto poprowadzi moją sprawę. Nie wiem, czy po przerwie będzie kontynuowana od momentu, gdy skończyliśmy 1,5 roku temu, czy będzie po raz kolejny prowadzona od nowa. Moja sprawa trwa już 11 lat, raz już doszło do zmiany sędziego, to prawdziwe piekło. Do przesłuchania wciąż pozostało ponad 100 świadków. Wszystko wskazuje na to, że sprawa ta może trwać kolejne kilkanaście lat. To uniemożliwia normalne funkcjonowania. O ważnych rzeczach na temat sędziego dowiaduję się z doniesień medialnych. Mam wrażenie, że nie dostaję szansy udowodnienia swojej niewinności

– słyszymy w rozmowie. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu z ostatniej chwili
Realne zagrożenie. Nawał fotowoltaicznego szmelcu

Moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce przekroczyła w końcu marca 13 gigawatów, czyli 13 000 000 000 watów. Fotowoltaika idzie jak burza, ale…

Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO] z ostatniej chwili
Dramat mieszkańców terenów zalanych po wysadzeniu tamy. Wstrząsająca relacja Zełenskiego [FOTO, WIDEO]

– Z dachów zalanych domów ludzie widzą przepływające ciała. Widać to też po drugiej stronie. Bardzo trudno jest wydostać ludzi z okupowanej części obwodu chersońskiego. Kiedy ukraińskie siły próbują ich wydostać, okupanci strzelają do ratowników z daleka – powiedział w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa z ostatniej chwili
Piotr Duda: Decyzja WSA jest skandaliczna. Ręce precz od Turowa

– Nie wiem, w jaki sposób nazwać decyzję pana sędziego. Nie wiem, czy była to nieodpowiedzialność, czy głupota. Dla mnie to jeden wielki skandal. Chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, 8 proc. naszej energii elektrycznej. My jako Solidarność byliśmy w Luksemburgu, zatrzymaliśmy ten negatywny proces i zatrzymamy głupią decyzję sędziego – powiedział w programie „Gość wiadomości” przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego z ostatniej chwili
W Wielkiej Brytanii oburzenie „standardami WHO”. Tak, tymi samymi z Karty LGBT+ Trzaskowskiego

Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci w wieku czterech lat, a także młodsze, powinny być uczone o „przyjemności podczas dotykania własnego ciała i masturbacji we wczesnym dzieciństwie” – pisze brytyjski Telegraph.

Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje z ostatniej chwili
Pociąg amerykańskiej armii okradziony w Polsce. Nowe informacje

– Trzy osoby zatrzymano w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu specjalnego na dworcu w Węglińcu – podał w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Tomasz Czułowski. Skrzynie w środę rano odzyskali policjanci. Nie stwierdzono braku amunicji.

Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok z ostatniej chwili
Negował zbrodnię katyńską. Jest prawomocny wyrok

Sąd apelacyjny w Pradze podtrzymał w środę wyrok ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu dla byłego wiceprzewodniczącego Komunistycznej Partii Czech i Moraw (KSCzM) Josefa Skali za negowanie zbrodni katyńskiej. Skrócił też czas warunku z 5 lat do półtora roku. Wyrok jest prawomocny.

Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona z ostatniej chwili
Pytanie od reportera TVN. Magdalena Ogórek oburzona

– Telewizja TVN, która jest na miejscu w Bogatyni, w momencie kiedy polski rząd z wszystkich sił walczy o polską kopalnię, pyta o co? O sondaże – mówiła na antenie TVP Info oburzona Magdalena Ogórek.

Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy z ostatniej chwili
Jest decyzja Facebooka. Konfederacja wraca na popularny portal społecznościowy

Konfederacja wraca na Facebooka. Profil, który śledziło ponad 600 tysięcy internautów, ponownie jest dostępny na popularnym portalu społecznościowym.

Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności z ostatniej chwili
Mateusz Morawiecki: Odwaga ludzi pracy doprowadziła nas krętą ścieżką do odzyskania niepodległości, suwerenności

Bunt ludzi pracy, ich odwaga doprowadziła nas krętą, wyboistą ścieżką do odzyskania niepodległości, demokracji, do odzyskania suwerenności - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Miejmy świadomość, że zła władza, która się wysługuje obcym, może doprowadzić do częściowej lub całkowitej utraty suwerenności - zaznaczył.

Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek z ostatniej chwili
Kiedy obniżka stóp procentowych? Glapiński podał warunek

– Jeśli inflacja spadnie poniżej 10 proc. i jeśli będzie pewne, że będzie ona spadać w następnych kwartałach, to pojawi się możliwość obniżki stóp procentowych – ocenił w środę prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński, odnosząc się do obniżki stóp procentowych.

Emerytury
Stażowe