Zniszczono wizerunek Jana Pawła II. Błyskawiczna reakcja kibiców Śląska Wrocław #SolidarnizJPII [FOTO]

Kibice Śląska Wrocław wykonali mural z wizerunkiem św. Jana Pawła II na jednym z murów na Ostrowie Tumskim. Prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę mural został oblany czerwoną farbą.
Jan Paweł II Zniszczono wizerunek Jana Pawła II. Błyskawiczna reakcja kibiców Śląska Wrocław #SolidarnizJPII [FOTO]
Jan Paweł II / Screen YT

- Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi. Twoją troską był zawsze Bóg, wiara i Polska. Ojcze Święty, dziękujemy za Twój pontyfikat. Kibice wrocławskiego Śląska

- głosił napis na muralu wykonanym prze kibiców Śląska Wrocław.

- Sprofanowano wizerunek świętego Jana Pawła II umieszczony na muralu we Wrocławiu. Przedstawiciele cywilizacji śmierci promują chaos, zniszczenie, niszczenie narodów, dewastacje. Lewactwo takie było, jest i będzie!” – napisał na Twitterze poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj. „Autorytety są dla nas drogowskazami, nie zniszczycie tego!

- napisał na Twitterze poseł Konfederacji Krzysztof Tuduj publikując zdjęcie zniszczonego muralu.

 

Szybka reakcja kibiców

Na reakcję kibiców Śląska Wrocław nie trzeba było długo czekać. Mural jest już naprawiony.

- Akcja i reakcja. Ostatnio media donosiły o pladze szczurów we Wrocławiu. Zbiegło się to w czasie z emisją materiałów szkalujących wielkiego Polaka - Jana Pawła ll. 

Właśnie po emisji „dokumentu” opartego na ubeckich materiałach wrocławskie szczury wyszły spod ziemi i pod osłoną nocy zniszczyły mural kibiców Śląska oddający hołd wielkiemu Polakowi.

Chociaż duża cześć fanatków Śląska nie wróciła jeszcze z Gdańska to osoby, które były na miejscu szybko się zorganizowały i „naprawiły” dzieło poświęcone wielkiemu polskiemu papieżowi Św. Janowi Pawłowi II.
Antypolskie media kolejny raz próbują niszczyć nasze symbole narodowe i skłócić nas Polaków. Ciekawe od czego tym razem chcą odwrócić naszą uwagę. 

Dla nas kibiców Śląska najważniejsza jest Polska. Łapy precz od Jana Pawła II. 

- czytamy na oficjalnym fanpejdżu kibicowskim "Stowarzyszenie Wielki Śląsk"


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę z ostatniej chwili
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę

Kilka dni temu na łamach internetowej wersji The New York Times opublikowano skandaliczny artykuł dwójki dziennikarzy o polsko brzmiących nazwiskach - Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury - "Polska nie jest przyjacielem "Zachodu". Artykuł wywołał potężne kontrowersje.

Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Emerytury
Stażowe