Pracownicy Centrum Serwisowego Pendolino otrzymają podwyżki

O 800 zł brutto wzrosną od kwietnia wynagrodzenia pracowników Centrum Serwisowego Pendolino. To efekt starań strony związkowej. Na podwyżkę w tej wysokości składa się wzrost stawek zasadniczych oraz miesięcznej premii regulaminowej, która wynosi 10 proc. podstawowego wynagrodzenia pracownika.
Zdjęcie ilustracyjne Pracownicy Centrum Serwisowego Pendolino otrzymają podwyżki
Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

– Musieliśmy wypracować kompromis. Porozumienie dobre i dla pracowników, i dla firmy. Myślę, że te 800 zł brutto takim porozumieniem właśnie jest. Pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, że by przetrwać na rynku, musi mieć doświadczonych pracowników, a tych nie utrzyma bez godnych wynagrodzeń – ocenił Mirosław Breuer, szef Solidarności w Centrum Serwisowym Pendolino. Jak zaznaczył, wraz z podniesieniem stawek zasadniczych wzrosną także pochodne liczone od podstaw wynagrodzeń, takie jak stawki za nadgodziny czy dodatek za pracę w nocy, który będzie już wynosił blisko 7 zł brutto za godzinę.

Mirosław Breuer dodał, że tegoroczne rozmowy płacowe przebiegały sprawnie. Rozpoczęły się bowiem na początku lutego, a porozumienie udało się podpisać podczas trzeciego spotkania negocjacyjnego, które odbyło się 24 marca.

Centrum Serwisowe Pendolino wchodzi w skład warszawskiego oddziału Alstom Konstal. Posiada zakłady w Olszynce Grochowskiej i Nadarzynie i w sumie zatrudnia ok. 200 pracowników. Zapisami porozumienia objęci zostaną zarówno pracownicy zatrudnieni w Olszynce Grochowskiej, jak i Nadarzynie, ale wyjątek stanowią osoby, które rozpoczęły pracę w firmie po 1 kwietnia 2022 roku.

Solidarność działająca w Centrum Serwisowym Pendolino wchodzi w skład Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „S” w Alstom Konstal w Chorzowie.

aga


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe