SPARTA WYGRYWA PRZED SEZONEM - A NA TORZE?

SPARTA WYGRYWA PRZED SEZONEM - A NA TORZE?

Sezon żużlowy rozpoczęty z przytupem. Najpierw było trzęsienie ziemi w postaci dymisji głównej twarzy projektu Discovery Francois Ribeiro, którego romans ze speedwayem był może i namiętny, ale jak to z romansami bywa, nie trwał długo. Nikt nie produkuje t-shirtów z napisem „Nie płakałem po Ribeiro”, choć pewnie szereg ludzi tak myśli. Oby nie trzeba było po paru sezonach amerykańskiego potentata telewizyjnego (i nie tylko) w świecie „czarnego sportu” produkować koszulek „Nie płakałem po Discovery”. Oby nie, bo oznaczałoby to regres dla naszej dyscypliny.

 

Ledwie minął tydzień ścigania ,a ja mam już dwie „moje” imprezy za sobą. Najpierw w Bydgoszczy odjechało trzeci rok z rzędu pod moim Patronem Honorowym „Kryterium Asów”, a w tę niedzielę z kolei siódmy rok z rzędu byłem Patronem Honorowym MPPK. W Bydgoszczy przy KA wszyscy zrozumieli, że ten rok nie musi być czasem absolutnej dominacji Bartosza Zmarzlika (który jednak jakby przecząc tej tezie wygrał w sobotę IMME), natomiast w Rzeszowie wszyscy sobie uświadomili, że co prawda żużel wygrywa z innymi dyscyplinami sportowymi, ale czasem przegrywa z pogodą. Zawody zamiast w piątek odbyły się w niedzielę.

W tych siedmiu latach, gdy byłem Patronem Honorowym MPPK, Podkarpacie było czwartym województwem, które je zorganizowało. Wcześniej była Wielkopolska (dwa razy Ostrów Wielkopolski i raz Poznań), a także Kujawsko-Pomorskie (Bydgoszcz i Grudziądz) oraz Pomorskie (Gdańsk). Podaję to zestawienie jako fan statystyki już od czasów, kiedy studiowałem ten przedmiot w ramach moich studiów historycznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

 

Pozostając przy tematach żużlowych mogę stwierdzić, że nie wiem, czy Wrocław odzyska ,po roku przerwy, tytuł mistrza Polski, ale wiem, że chyba już teraz wygrał rywalizację PR-owską, gdy chodzi o materiały promocyjne przed sezonem. Filmiki WTSSpartaTV są świetne. Cykl nosi tytuł: „To jest Sparta”, a tytuły odcinków mówią same za siebie: Odcinek 1 „Gonić Króliczka’, odc.2 „Ząb wyżej”, odc. 3 „Nie ma czasu na strach” i odc.4„Zapach starych cegieł”. Mieli pomysł, umieli zbudować narrację i napięcie, mieli zawodowców, jak Tomasz Lorek, Marcin Kuźbicki i Michał Korościel (uśmiechnę się: duży wkład we wrocławski żużel Eleven Sports...). Tą produkcją, którą oglądałem mocno poruszony (sentyment sentymentem, ale przede wszystkim poziom! ) Sparta Wrocław uzyskała „pole position” przed startem do sezonu 2023 Ekstraligi. Ale przecież i tak wszystko zweryfikuje tor…

 

*tekst ukazał się na portalu interia.pl (03.04.2023)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus z ostatniej chwili
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus

Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus - poinformował w czwartek, w Dniu Dziecka, w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył najmłodszym życzenia z okazji ich święta.

Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane? z ostatniej chwili
Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane?

W czwartek Parlament Europejski kończy raport komisji INGE2 w sprawie obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej. Głos w tej sprawie zabrała Beata Szydło.

Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych z ostatniej chwili
Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych

Bart Staszewski jest aktywistą LGBT, za sprawą którego w międzynarodowej opinii publicznej pojawił się fake news na temat istnienia w Polsce rzekomych „stref wolnych od LGBT”. Jednak aktywista zajmuje się również atakami na tych, których uznał za „nieprawomyślnych gejów”.

Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane – podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna” z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna”

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, jak informuje brytyjski dziennik „Telegraph”, Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Emerytury
Stażowe