Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Putina. Życzył mu tylko jednego

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie podczas wizyty w obwodzie czernihowskim. Politykowi towarzyszył wicekanclerz i minister gospodarki Niemiec Robert Habeck.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Wołodymyr Zełenski zwrócił się do Putina. Życzył mu tylko jednego
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski / Flickr.com/Public domain

Prezydent Zełenski nie przebierał w słowach i skomentował najnowsze doniesienia dotyczące kontrofensywy. Zwrócił się również do Władimira Putina, mówiąc, czego mu życzy.

Zełenski zwrócił się do Putina

W czasie wystąpienia prezydent Ukrainy nawiązał do rosyjskiej przemocy. W piwnicy miejscowej szkoły w 2022 r. przez miesiąc w okrutnych warunkach przetrzymywani byli ludzie. W efekcie skrajnie ciężkich warunków śmierć poniosło 11 osób, a 10 zostało rozstrzelanych.

– Po tym wszystkim, co zobaczyliśmy, życzę prezydentowi Rosji, żeby resztę swoich dni spędził w piwnicy, z wiadrem zamiast toalety. W zasadzie to tyle – nie przebierał w słowach Zełenski.

– My to zrobimy i oni powinni o tym wiedzieć. Mają jeszcze możliwość odejścia, w przeciwnym wypadku zniszczymy ich – dodał ukraiński przywódca.

Zełenski z wizytą w Polsce 

Wołodymyr Zełenski w najbliższą środę odwiedzi Polskę. W czasie wizyty spotka się na Zamku Królewskim z Polakami oraz Ukraińcami mieszkającymi w naszym kraju. Wizytę prezydenta Ukrainy potwierdził szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. 
 

– Wizyta odbywa się na zaproszenie prezydenta Dudy i w naturalny sposób pierwszym rozmówcą będzie pan prezydent Duda i to będą długie rozmowy, szerokie, nie tylko na temat sytuacji bezpieczeństwa, ale także o sytuacji gospodarczej, także o tematach politycznych, historycznych – zapowiedział Marcin Przydacz. 


 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego z ostatniej chwili
Natalia Janoszek przerywa milczenie i zapowiada pozew! Szybka odpowiedź Stanowskiego

Natalia Janoszek długo nie odpowiadała na film opublikowany przez dziennikarza sportowego Krzysztofa Stanowskiego. Teraz zapowiedziała pozew.

Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego z ostatniej chwili
Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego

Sąd Najwyższy uchylił we wtorek umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA, skazanych w pierwszej instancji i ułaskawionych przez prezydenta. Sprawa została przekazana do ponownego rozpoznania do sądu okręgowego.

Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje z ostatniej chwili
Atak nożownika w Warszawie. Nowe informacje

W poniedziałek późnym wieczorem warszawscy policjanci zatrzymali Józefa Ś., podejrzanego o zabójstwo mężczyzny z użyciem noża na warszawskich Bielanach – informuje serwis tvp.info.

Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III został upokorzony przez syna

W Pałacu Buckingham po raz kolejny zawrzało. Brytyjskie media informują o kolejnym upokorzeniu króla Karola III przez księcia Harry'ego. Sytuacja miała miejsce przed drugimi urodzinami córki Harry'ego - Lilibet, które odbyły się w niedzielę.

„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie z ostatniej chwili
„Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier” – wystawa plenerowa poświęcona polskiemu premierowi na Uchodźstwie

2 czerwca w Galerii Plenerowej Łazienek Królewskich odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej „Tomasz Arciszewski 1877-1955. Robotnik, polityk, premier”. Przygotowana przez Instytut De Republica ekspozycja jest częścią procesu odbudowywania pamięci o władzach RP na Uchodźstwie, jak również początkiem debaty na temat losów i działalności premiera Tomasza Arciszewskiego. Wystawę można zwiedzać bezpłatnie do końca czerwca bieżącego roku.

Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ] z ostatniej chwili
Wyraźny wzrost Platformy Obywatelskiej [SONDAŻ]

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 34,4 proc. ankietowanych, na PO – 29,1 proc., a na Konfederację – 13,4 proc. – wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Radia ZET.

Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia z ostatniej chwili
Małgorzata Rozenek wystartuje do Sejmu z list PO? Sensacyjne doniesienia

W mediach pojawiły się sensacyjne doniesienia w sprawie Małgorzaty Rozenek. – Spodziewam się i przypuszczam, że wystartuje w wyborach do Sejmu – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Paweł Poncyljusz, wiceprzewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej.

Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

53 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Libii i Pakistanu. Dwóch obywateli Konga nielegalnie przekroczyło granicę brzegiem granicznego jeziora Szlamy – podała SG w raporcie z minionej doby.

Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z ostatniej chwili
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołuje naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) w związku z wysadzeniem przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

Emerytury
Stażowe