Film Agnieszki Holland, który ma uderzyć w polską Straż Graniczną, jest finansowany przez… Czechów

Agnieszka Holland rozpoczęła zdjęcia do swojego najnowszego filmu o tytule „Zielona Granica”. Będzie opowiadał o migrantach z polsko-białoruskiej granicy.
 Film Agnieszki Holland, który ma uderzyć w polską Straż Graniczną, jest finansowany przez… Czechów
/ fot. YouTube

Agnieszka Holland rozpoczęła zdjęcia do swojego najnowszego filmu o tytule „Zielona Granica”. Kręcony jest pod Warszawą, w otulinie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Produkcja ma opowiadać o kryzysie na polsko-białoruskiej granicy, który swój punkt kulminacyjny miał w drugiej połowie 2021 roku. Bohaterami filmu mają być imigranci z m.in. Syrii i Afganistanu, mieszkańcy Podlasia, a także funkcjonariusze Straży Granicznej.

W ostatnim czasie do internetu wyciekło nagranie, na którym widać kolczaste ogrodzenie przedzielające las na Wydmach w Czarnowie koło Konstancina.

W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jeden z pobliskich mieszkańców skarży się, że „w lesie rozstawiono żyletkowy drut kolczasty i go nie zabezpieczono”. – Nie chodzi o film, ale o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt – zwraca uwagę stały bywalec lasu.

„Czemu czeskie władze to sponsorują?”„Warto zwrócić uwagę na fakt, że film Agnieszki Holland o migrantach z Białorusi jest finansowany przez Czeski Fundusz Filmowy – czeski odpowiednik PISF, tak jak PISF instytucję państwową. Czemu czeskie władze sponsorują tego typu dzieło?” – pyta na Twitterze bloger Paweł Rybicki.

Na stronie internetowej Czeskiego Funduszu Filmowego czytamy, że „Zielona Granica” Agnieszki Holland dostała aż 160 tys. euro wsparcia.

Z kolei publicysta i korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz pyta Lasy Państwowe oraz Główny Inspektorat Ochrony Środowiska o to, czy „można tak bezkarnie, nawet w lesie prywatnym montować drut żyletkowy stanowiący zagrożenie dla zwierzyny”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe