Amerykańska rozgłośnia piętnuje „polską teorię spiskową o nakłanianiu ludzi do jedzenia owadów” i… zachwala ich jedzenie

Kilka tygodni temu Unia Europejska zatwierdziła larwy mącznika i świerszcze jako składniki żywności. Sprawa wywołała potężne kontrowersje.
Owad Amerykańska rozgłośnia piętnuje „polską teorię spiskową o nakłanianiu ludzi do jedzenia owadów” i… zachwala ich jedzenie
Owad / pxfuel.com

(…) rządząca w Polsce nacjonalistyczna partia Prawo i Sprawiedliwość fałszywie zarzuciła opozycyjnej Platformie Obywatelskiej, że ta próbuje nakłonić obywateli do jedzenia robaków

– uważa amerykańska rozgłośnia radiowa NPR. Nie podaje jednak przykładów takich zarzutów.

Według rozgłośni to tylko jeden z wielu przykładów europejskich prawicowych polityków lobbujących za teorią spiskową, według której elity chcą, żeby ludzie jedli robaki. Co gorsza, ta „teoria spiskowa” według amerykańskiego medium rozprzestrzenia się również w Stanach Zjednoczonych. Tu padają liczne przykłady pochodzące zarówno z mediów nazywanych konserwatywnymi, jak i z mediów społecznościowych, które mają nawiązywać do równie „spiskowej” teorii Wielkiego Resetu.

 

„Co cię niepokoi?”

Ta sama stacja radiowa w dalszej części tekstu informuje:

Naukowcy twierdzą, że pilną sprawą jest ograniczenie zanieczyszczenia klimatu pochodzącego z rolnictwa – głównie poprzez ograniczenie spożycia mięsa i spożywanie większej ilości żywności pochodzenia roślinnego.

(…)

Rzeczywistość jest taka, że ​​owady i ich kuzyni są dziś częścią diety wielu kultur i to od bardzo dawna. Meksykanie wkładają koniki polne do swoich tacos, Japończycy gotują je w sosie sojowym. Owady, takie jak jedwabniki, są częścią diety wielu mieszkańców Azji Południowo-Wschodniej i Chin.

Starożytni Grecy i Rzymianie jedli owady. Arystoteles napisał o cykadach: „Na początku samce są słodsze, ale po kopulacji samice są pełne białych jaj”. Pliniusz Starszy udokumentował, że rzymscy epikurejczycy jego czasów lubili larwy ćmy utuczone mąką i winem.

Do tekstu dołączony jest również link do materiału pt.: „Twoi przodkowie prawdopodobnie jedli owady. Więc co cię niepokoi?”.

[z całością materiału można się zapoznać TUTAJ]

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe