Tyle kosztuje makowiec u Magdy Gessler. Cena zwala z nóg

Zbliża się Wielkanoc. Polacy robią świąteczne zakupy i przyglądają się ofertom produktów w sklepach. Magda Gessler od lat prowadzi swoje lokale m.in. Słodki Słony i U Fukiera, w których możemy znaleźć wiele wykwintnych, ale również bardzo drogich przysmaków.
Magda Gessler  Tyle kosztuje makowiec u Magdy Gessler. Cena zwala z nóg
Magda Gessler / Screen z kanału YouTube Wirtualna Polska

Magda Gessler lubi wysoko wyceniać swoje produkty, ale jak sama podkreśla, jest to podyktowane ich najwyższą jakością. Podobnie było w przypadku słodkości sprzedawanych z okazji tłustego czwartku.

„W 2021 roku pączek z konfiturą malinową lub wiśniową w restauracji «U Fukiera» kosztował 8 zł. Cukiernia «Słodki Słony» liczyła sobie więcej o 3 zł, czyli 11 zł za jednego pączka z takim samym nadzieniem. Już wtedy podnosiły się głosy, że to najdroższe pączki w Polsce” – informuje „SE”.

„Rok później delikatesy «U Fukiera» oferowały pączki po 13 zł za sztukę. Opakowanie faworków o wadze 200 g kosztowało aż 30 zł. «Słodki Słony» sprzedawał pączki o 2 zł więcej. Cena wynosiła 15 zł” – dodaje tabloid. 

Wielkanocna oferta u Gessler

Magda Gessler przedstawiła swoim gościom wyjątkową świąteczną ofertę. Króluje w niej żurek za 80 zł za litr, sałatka jarzynowa za 65 zł za kilogram, śledź z cebulką za 70 zł za pół kilograma, a także pieczona kaczka za blisko 200 zł. Podobny pułap cenowy dotyczy także słodkości. Babka drożdżowa za niecały kilogram kosztuje w lokalach restauratorki nawet 65 zł. W ofercie mamy również sernik za 95 zł oraz makowiec i mazurek, których cena w zależności od dodatków może sięgać nawet 150 zł za kilogram.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe