Artur Dziambor do PO? „Polityka” doradza Tuskowi

Red. Rafał Kalukin na łamach tygodnika „Polityka” stwierdza, że władze Koalicji Obywatelskiej powinny rozważyć sprowadzenie niedawno usuniętego z Konfederacji Artura Dziambora do Platformy Obywatelskiej.
Artur Dziambor Artur Dziambor do PO? „Polityka” doradza Tuskowi
Artur Dziambor / fot. Adrian Grycuk - Wikipedia CC BY-SA 3.0

W lutym poseł Artur Dziambor poinformował, że został usunięty z Konfederacji przez sąd partyjny. Dodał, że pozostaje prezesem partii Wolnościowcy.

Uprzejmie informuję, że przed chwilą dostałem wyrok Sądu Partyjnego Konfederacji, zgodnie z którym zostałem usunięty z listy członków partii. Jednocześnie informuję, że pozostaję prezesem partii Wolnościowcy, do której serdecznie zapraszam

– napisał polityk na Twitterze. 

Dziambor dołączy do… Platformy Obywatelskiej?

Temat Konfederacji, która ostatnio mocno urosła w sondażach, a także ewentualnego zagospodarowania Artura Dziambora przez liberalną opozycję podjął w tygodniku „Polityka” red. Rafał Kalukin.

Komu podbiera Konfederacja i jakie ma opcje? Narobili kłopotów i PiS, i opozycji

– wskazuje redaktor. Ciekawy wątek podejmuje właśnie ws. prezesa Wolnościowców.

Platforma wykorzysta Dziambora? Bo z wyeksponowanym Tuskiem, który spersonalizował cały przekaz, trudno się teraz wiarygodnie obrócić. Propaganda PiS pewnie już ostrzy sobie zęby na powrót Tuska liberała, którym będzie można straszyć dzieci

– czytamy. Zdaniem publicysty „przydałaby się teraz formacja wielonurtowa, zdolna obsługiwać kilka opowieści jednocześnie, z podmiotową Nowoczesną na pokładzie, wianuszkiem eksperckim”, jednak „na taką rekonstrukcję nie ma już czasu ani materiału”. 

Może zatem warto rozważyć ryzyko sprowadzenia do KO niedawno usuniętego z Konfederacji Artura Dziambora, który ma niewyrównane rachunki z Mentzenem i mógłby obsługiwać trudny dla Tuska styk? Albo chociaż wesprzeć jego partyjkę Wolnościowcy przy zbieraniu podpisów, bo jeżeli zdoła zarejestrować listy wyborcze, jakiś ułamek poparcia mogłaby Konfederacji podebrać

– zastanawia się Kalukin. Na zakończenie dodaje, iż takich spekulacji w otoczeniu PO ostatnio nie brakuje”.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę z ostatniej chwili
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę

Kilka dni temu na łamach internetowej wersji The New York Times opublikowano skandaliczny artykuł dwójki dziennikarzy o polsko brzmiących nazwiskach - Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury - "Polska nie jest przyjacielem "Zachodu". Artykuł wywołał potężne kontrowersje.

Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Emerytury
Stażowe