Przewodniczący Regionów złożyli życzenia wielkanocne dla członków i sympatyków NSZZ „Solidarność”

Przewodniczący Zarządów Regionów NSZZ „Solidarność” złożyli życzenia wielkanocne wszystkim członkom i sympatykom związku zawodowego Solidarność.
 Przewodniczący Regionów złożyli życzenia wielkanocne dla członków i sympatyków NSZZ „Solidarność”
/ pixabay.com

Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” Krzysztof Dośla przypomniał w swoich życzeniach orędzie wielkanocne Jana Pawła II z 19 kwietnia 1989 r.: „Śmierć okazała się bezbronna wobec miłości. I zwyciężyło życie” – podkreślał papież Polak. 

– Z okazji Wielkanocy wszystkim członkom i sympatykom NSZZ „Solidarność” życzę radości i nadziei, które niesie ze sobą Święto Zmartwychwstania Pańskiego. Niech ten Wielkanocny Czas odrodzi wszystko, co dobre. Oby duch wzajemnego zrozumienia i ładu na stałe gościł w naszych rodzinach i naszej Ojczyźnie. Życzę zdrowia i energii oraz satysfakcji z sukcesów w pracy zawodowej i solidarnego wsparcia prawdziwych przyjaciół, obfitości łask od Boga, siły ducha i ciała! Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie pokój Ukrainie i światu! – życzy przewodniczący Krzysztof Dośla.

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego najlepsze życzenia obfitości Łask Bożych, szczęścia rodzinnego i wzajemnej solidarności w imieniu Regionu Częstochowskiego złożył również przewodniczący ZR Jacek Strączyński.

Życzenia popłynęły także z Regionu Dolny Śląsk NSZZ "S" od przewodniczącego Kazimierza Kimso. – Chciałbym wam na te zbliżające się święta złożyć najserdeczniejsze życzenia. Zdrowych, wesołych, radosnych, błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Jest to taki czas, w którym zło zostało zwyciężone przez dobro. Śmierć została zwyciężona przez życie. Chrystus Zmartwychwstały przyniósł nam wiarę w to, że może być lepiej i że zło jest zwyciężone przez dobro – powiedział w nagraniu zamieszczonym w sieci.

– Święto Wielkiej Nocy to czas odradzania się wiary w siłę Zbawcy i w siłę człowieka. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nasze serca siłą i miłością. Niech zsyła łaski oraz nadzieję. Niech umocni w pokonywaniu trudności. Radosnego Alleluja! - życzy w imieniu Zarządu Regionu Rzeszowskiego, przewodniczący Roman Jakim.

– By te Święta Wielkanocne przyniosły radość i wzajemną życzliwość. Niech Zmartwychwstanie Pańskie napełni Was pokojem i wiarą. Niech da siłę w pokonywaniu trudności oraz pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość – życzą pracownicy i Zarząd Regionu Płockiego na czele z przewodniczącym Andrzejem Burnatem.

– Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragnę złożyć Państwu serdeczne życzenia spokoju, zdrowia oraz wytrwałości w realizowaniu zamierzeń i powodzenia w życiu zarówno osobistym, jak i zawodowym – napisał przewodniczący Regionu Małopolskiego Adam Lach.

– Wszystkim członkom i sympatykom Solidarności, wszystkim naszym przyjaciołom i współpracownikom składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Ten, Który Zwyciężył Śmierć, obdarzy nas swym błogosławieństwem, niech napełni nasze serca pokojem oraz radością, których świat dać nie może. Niech pusty grób przypomina nam, że życie zwycięża śmierć, a miłość i dobro są silniejsze od nienawiści i zła – życzy przewodniczący podbeskidzkiej Solidarności Marek Bogusz.

W imieniu Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa, przewodniczący Bernard Niemiec życzył „przeżywania Świąt Wielkanocnych w atmosferze szczególnej radości, zgody i pojednania, miłości wzajemnej w rodzinach, życzliwości przyjaciół i znajomych”, a także przypomniał, że „Święta Wielkanocne zawsze niosą przesłanie zwycięstwa dobra nad złem, życia nad śmiercią i nadziei, która zawieść nie może”.

– Już Chrystus grób swój porzucił, Zwycięski wraca z otchłani… Niech wiara w zmartwychwstanie Chrystusa będzie dla Was  i Waszych bliskich źródłem niezachwianej nadziei i pewności, że miłość zdoła pokonać chwile zwątpienia i rozpaczy. Chrystus przychodzi po to, aby obdarować nas Swoją mocą, tak potrzebną każdego dnia. Niech blask wielkanocnego poranka wleje w nasze serca otuchę oraz umocni w działaniu i wypełnianiu codziennych obowiązków – życzy Marian Król, przewodniczący Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe