„KO z «Wybiórczą» spuścili psy”. Ważny polityk PSL nie przebiera w słowach

– KO z „Wybiórczą” spuścili psy i zaczęły gryźć. Przeliczą się. Zamiast szukać wroga w PiS-ie, to szukają wroga wśród reszty opozycji, bo ta opozycja się im nie podporządkowała – twierdzi w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Marek Sawicki z PSL.
Gazeta Wyborcza  „KO z «Wybiórczą» spuścili psy”. Ważny polityk PSL nie przebiera w słowach
Gazeta Wyborcza / fot. Grycuk - Wikipedia /CC BY-SA 3.0

Według czwartkowej „Gazety Wyborczej” Polska 2050 Szymona Hołowni oraz Polskie Stronnictwo Ludowe przerwało rozmowy na temat wspólnego startu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Media wskazują, że powodem miała być kwestia rozmieszczenia „jedynek” na listach wyborczych.

Na Twitterze szybko pojawiły się wpisy marszałka Piotra Zgorzelskiego z PSL oraz wiceprzewodniczącego Polski 2050 Michała Koboski, że w których podkreślono, że to nieprawda, a kolejna tura rozmów jest zaplanowana we wtorek po świętach.

– Tekst w „Gazecie Wyborczej” jest tak prawdziwy, jak szantaż wyborczy wydrukowany dwa tygodnie temu. Jeśli „GW” jest tak aktywna i tak bardzo chce się zajmować polityką, to proponuję, by powołała komitet wyborczy na najbliższe wybory, zawiązała koalicję wyborczą i uczestniczyła samodzielnie w polityce, a nie szczuła na tych, którzy między sobą rozmawiają – stwierdził poseł Marek Sawicki, w przeszłości minister rolnictwa.

„KO z «Wybiórczą» spuścili psy”

Sawicki uderzył w „Wyborczą” jeszcze ostrzej twierdząc po chwili, że „piszą bzdury”.

– Trzeba być idiotą, żeby o takich sprawach w taki sposób pisać. Mówię od co najmniej dwóch miesięcy, jeśli na koalicję umawia się dwóch w miarę równych partnerów, to nie widzę problemu, żeby podzielić „jedynkami”, „dwójkami” i „dwudziestkami” na listach w systemie 1:1 i jeszcze w systemie suwakowym, jaki to jest problem? Kompletnie nie rozumiem, czego tutaj nie potrafi zrozumieć „Wybiórcza” – podkreślił.

– KO z „Wybiórczą” spuścili psy i zaczęły gryźć. Przeliczą się. Zamiast szukać wroga w PiS-ie, to szukają wroga wśród reszty opozycji, bo ta opozycja się im nie podporządkowała. To idiotyczny sposób na prowadzenie polityki. Już w styczniu „książę Donald” oświadczył, żeby każdy szedł własną drogą i prezentował swoje programy, a szantażem „Wybiórczej” zawrócił kijem Wisłę i urządził chrzest Mentzenowi, to przepraszam bardzo, to nie jest polityka – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus z ostatniej chwili
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus

Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus - poinformował w czwartek, w Dniu Dziecka, w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył najmłodszym życzenia z okazji ich święta.

Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane? z ostatniej chwili
Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane?

W czwartek Parlament Europejski kończy raport komisji INGE2 w sprawie obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej. Głos w tej sprawie zabrała Beata Szydło.

Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych z ostatniej chwili
Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych

Bart Staszewski jest aktywistą LGBT, za sprawą którego w międzynarodowej opinii publicznej pojawił się fake news na temat istnienia w Polsce rzekomych „stref wolnych od LGBT”. Jednak aktywista zajmuje się również atakami na tych, których uznał za „nieprawomyślnych gejów”.

Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane – podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna” z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna”

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, jak informuje brytyjski dziennik „Telegraph”, Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Emerytury
Stażowe