Chersoń. Rosyjski dron miał zrzucić granat na młodą parę płynącą łódką

W komunikacie opublikowanym w poniedziałek na serwisie Telegram urzędnik poinformował, że ranni - chłopak i dziewczyna w wieku 20 lat - to miejscowi mieszkańcy. Prokudin podkreślił, że młodzi ludzie zignorowali ograniczenia żeglugi wprowadzone po ogłoszeniu stanu wojennego. Zlekceważyli też zagrożenie ostrzałami rosyjskimi.
Ranni
Łódź, którą próbowali wpłynąć w zatokę "została natychmiast zaatakowana przez Rosjan": przy użyciu drona na łódkę zrzucono granat - relacjonował urzędnik. Ranni "zostali szybko ewakuowani przez naszych żołnierzy do szpitala, gdzie udzielana jest im pomoc lekarska" - poinformował Prokudin.
Chersoń i zachodnia część obwodu chersońskiego, położona na prawym (zachodnim) brzegu Dniepru, są od listopada ubiegłego roku kontrolowane przez władze w Kijowie. Ziemie leżące po wschodniej stronie rzeki znajdują się pod okupacją rosyjską. (PAP)
awl/ tebe/