Wybory w małopolskiej branży metalowej NSZZ „S”

W środę 12 kwietnia w siedzibie Zarządu Regionu Małopolskiego odbyły się wybory w strukturach Metalowców w tymże Regionie. Obecnie Sekretariat Metalowców jest największą strukturą branżową w Regionie Małopolskim liczącą niemal 2,5 tys. członków. 
 Wybory w małopolskiej branży metalowej NSZZ „S”
/ fot. Region Małopolski NSZZ "Solidarność"

W tym dniu odbyły się wybory w dwóch Sekcjach Regionalnych oraz w Sekretariacie Metalowców.

Na początek odbyły się wybory w Regionalnej Sekcji Hutnictwa, do której należą Komisje z zakładów branży hutniczej i z nią współpracujących. Podczas WZD jednogłośnie przewodniczącym został wybrany Andrzej Gębara z ArcelorMittal Kraków. Do Rady RSH wybrani zostali także kol: Czesław Bujak oraz Paweł Orzeł, natomiast do Komisji Rewizyjnej RSH wybrano kol: Wiesław Jakubiec – Przewodniczący KR (Ekoenergia), Krzysztof Kantor (Krakodlew) i Konrad Korepta (ArcelorMittal).    

Podczas WZD wybrano także 12 Delegatów na Kongres Regionalnego Sekretariatu Metalowców.Jednak najważniejszym punktem wyborczym WZD RSH były wybory delegatów na WZD Krajowej Sekcji Hutnictwa. Zgodnie z kluczem wyborczym Krajowej Sekcji  wybrano 11 Delegatów, zostali nimi : Czesław Bujak (AMP),Andrzej Gębara (AMP), Wiesław Jakubiec (Ekoenergia), Krzysztof Kantor (Krakodlew), Konrad Korepta (AMP), Tomasz Kozak (AMP), Tadeusz Tadeusz Łakota (Vesuvius), Paweł Orzeł (AMP), Krzysztof Pociecha (AMP), Piotr Pastuszko (Cognor) i Mariusz Otfinowski (Refractories). Delegaci ci wezmą udział w wyborczym WZD KRAJOWEJ Sekcji Hutnictwa, które odbędzie się 21-23 maja tego roku w Bukowinie Tatrzańskiej.

Kolejnym zebraniem wyborczym były wybory w strukturze Regionalnej Sekcji Przemysłu Metalowego, do której należą Komisje z zakładów motoryzacyjnych, zbrojeniowych oraz ogólnie związanych z produkcją metalową. Przewodniczącym tej Sekcji został wybrany kol. Jacek Kutypa z zakładu MAN Trucks Niepołomice, wybrano również pozostałych 2 członków Rady Sekcji Wojciech Grzymek z ZM Tarnów oraz Waldemar Składzień z Igloocar Dębica, a także 3 osobową Komisję Rewizyjną oraz 12 delegatów na Kongres Reg. Sekretariatu Metalowców.

Po krótkiej przerwie odbył się wyborczy Kongres Sekretariatu Metalowców, w którym udział wzięli wszyscy wcześniej wybrani Delegaci z Sekcji Przemysłu Metalowego oraz z Sekcji Hutnictwa, łącznie 24 Delegatów. Podczas Kongresu zostały wybrane władze na nową kadencję 2023 -2028. Przewodniczącym, przy 100% frekwencji, jednogłośnie został ponownie wybrany Andrzej Gębara z ArcelorMittal, który tym samym został pierwszym członkiem Zarządu Regionu Małopolskiego. Pozostali członkowie Zarządu Regionu będą wybierani podczas WZD Regionu Małopolskiego w dn. 21.-22.06.2023. w Wieliczce.

Na pozostałych członków Rady Sekretariatu Metalowców zostali zaproponowani i jednogłośnie wybrani: Jacek Kutypa MAN Trucks Niepołomice, Waldemar Składzień Igloocar Dębica oraz Wojciech Grzymek ZM Tarnów. Natomiast do Komisji Rewizyjnej Sekretariatu zostali wybrani: Sebastian Budziak MAN – przewodniczący, Czesław Bujak ArcelorMittal, Wiesław Jakubiec Ekoenergia oraz Paweł Orzeł ArcelorMittal.

Sekretariat Metalowców obecnie jest największą strukturą branżową w Regionie Małopolskim i liczy niemal 2,5 tys. członków. Delegaci dyskutowali m.in. o organizowaniu spotkań przedwyborczych przed WZD Regionu Małopolskiego i ewentualnym wstępnym ustaleniu kandydatów na kandydatów na poszczególne funkcje związkowe w Regionie, w tych okręgach wyborczych, w których jest to możliwe. Podjęto także Uchwałę zgłaszającą kol. Władysława Kieliana do wyróżnienia  „Zasłużony dla NSZZ „Solidarność”, które miałoby być przyznane na Zjeździe Krajowym Związku w Spale, który ma obradować 19-20 października tego roku.                                                                    

Kongresem Regionalnym zakończono morderczy maraton wyborczy w branży Metalowej w Małopolsce. Gościem Kongresu był Janusz Sikorski z Tarnowa – pełnomocnik RKW.

W Kongresie wziął także udział Przewodniczący Zarządu Regionu Małopolskiego Adam Lach.

Wszystkie wybory nadzorował i czuwał nad ich poprawnością Witold Witkowski, prawnik, sekretarz RKW.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe