Bp Włodarczyk za kratami: Bóg ogłasza swoją promocję – jest nią Boże miłosierdzie

„Bóg ogłasza swoją promocję – jest nią Boże miłosierdzie” – podkreślił bp Krzysztof Włodarczyk, który przewodniczył odpustowi w Kaplicy Bożego Miłosierdzia w Zakładzie Karnym w Potulicach. W homilii ordynariusz przypomniał, że w 1905 roku na świat przyszła siostra Faustyna Kowalska. Zaznaczył, że jej życie stało się przykładem tego, jak Bóg potrafi posłużyć się człowiekiem, który Mu ufa.
zdjęcie poglądowe Bp Włodarczyk za kratami: Bóg ogłasza swoją promocję – jest nią Boże miłosierdzie
zdjęcie poglądowe / pixabay.com/HoBoTrails12AM

Święta Faustyna

– Siostra Faustyna nie była osobą wykształconą, skończyła zaledwie trzy klasy podstawówki – mówił, kreśląc jej historię oraz dodając, że teologowie zaliczają dzisiaj św. Siostrę Faustynę do grona najwybitniejszych mistyków w dziejach Kościoła.

Według biskupa można powiedzieć, że Bóg wybrał prostą zakonnicę, by przypomnieć światu prawdę o Bożym miłosierdziu. – Chciał, by Faustyna szerzyła ten kult. O ustanowienie święta Chrystus poprosił siostrę w 1931 roku, ale nie miała takich możliwości. Zapisała jednak tę prośbę w swoim dzienniczku. Dopiero w 2000 roku Jan Paweł II ustanowił drugą niedzielę Wielkanocy Świętem Bożego Miłosierdzia dla całego Kościoła – powiedział. 

Święto Bożego Miłosierdzia

Obchodząc je – jak zauważył bp Włodarczyk – warto przypomnieć sobie, jakie obietnice związał z nim Jezus. Mówił, że ktokolwiek w tym dniu lub przed nim przystąpi do spowiedzi i przyjmie w niedzielę Komunię świętą, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar za grzechy – dodał, wskazując na kolejne formy kultu Bożego Miłosierdzia. Jest nią przede wszystkim Koronka, której tekst podyktował sam Jezus. – Obiecał, że poprzez jej odmawianie będziemy mogli wyprosić dla siebie i innych wiele łask, jeśli są zgodne z wolą Bożą. Mówił, że ktokolwiek z wiarą będzie praktykował tę modlitwę, dostąpi łaski spokojnej śmierci – powiedział. 

"Bóg kocha za darmo"

Biskup podkreślił, że „Bóg ogłasza swoją promocję – jest nią Boże miłosierdzie”. – Bóg nie kocha nas dlatego, że jesteśmy wspaniali, święci, kocha za darmo – powiedział, dodając, że to zobowiązuje. – On ma nadzieję, że stale będziemy do Niego powracać. Nie da nam spokoju, dopóki nas nie wyciągnie z grzechu – podkreślił, cytując kolejne słowa Chrystusa do św. Siostry Faustyny: „Choćby dusza była jak trup rozkładająca się i choćby po ludzku już nie było wskrzeszenia i wszystko już stracone – nie tak jest po Bożemu, cud miłosierdzia Bożego wskrzesza tę duszę w całej pełni”. – Dziękujemy za modlitwę. Za to, że z nami byłeś – powiedział jeden z osadzonych, zwracając się do biskupa. – Pozwólcie się Panu Bogu trzymać w Jego rękach – dodał bp.

Biskup Krzysztof Włodarczyk spotkał się z pracownikami zakładu karnego, dziękując im za codzienną służbę. Wyrazy wdzięczności wyraził wobec kapelana, a zarazem proboszcza parafii w Potulicach ks. Macieja Szmytowskiego TCHr.

eg / Płock


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować z ostatniej chwili
Beata Szydło: Tą sprawą TSUE w ogóle nie powinien się zajmować

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ogłosił w poniedziałek, że reforma wymiaru sprawiedliwości z grudnia 2019 roku nie jest zgodna z prawem UE. Orzeczenie to wywołało wiele kontrowersji. Skomentowała je była premier Beata Szydło, która nie przebierała w słowach.

„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca” z ostatniej chwili
„Idziemy po swoje”. Adwokat od „trumny na kółkach” na „marszu 4 czerwca”

Podczas wczorajszego marszu organizowanego przez Platformę Obywatelską obecny był znany łódzki adwokat Paweł K., którego słowa „trumna na kółkach” wywołały oburzenie w całej Polsce.

Emerytury
Stażowe