Lis obraził wyborców PiS. Marek Jakubiak nie przebierał w słowach

– Boże chroń narody przed taką elitą. Widać wyraźnie, że są nieakceptowani przez naród polski, który jest mądrym narodem bez względu na to jakie ma wykształcenie – komentuje słowa Tomasza Lisa w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl były poseł Marek Jakubiak.
Marek Jakubiak  Lis obraził wyborców PiS. Marek Jakubiak nie przebierał w słowach
Marek Jakubiak / Fot. Youtube

„4,5 miliona Polaków ma wykształcenie podstawowe lub niepełne podstawowe, 60 proc. Z nich nie pracuje, dwie trzecie nie czyta absolutnie nic. To oni w większości popierają PiS i to oni zdecydują o przyszłości państwa, narodu i młodzieży, w rum tej najlepszej, elity” – napisał w piątek na Twitterze były redaktor naczelny Newsweeka.

Na wpis dziennikarza zareagował prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej Łukasz Pawłowski, który w kilku zdaniach obalił tezę Lisa.

„Jak? Powiedzcie mi jak można twierdzić, że Tomasz Lis cokolwiek wie o polityce? W każdych wyborach udział osób z wykształceniem podstawowym to jest około 5 proc., tak tylko 5 proc. wszystkich głosujących to są osoby z wykształceniem podstawowym (jest tam zawsze najniższa frekwencja)” – podkreślił badacz.

Jakubiak ostro o Lisie

Portal DoRzeczy.pl postanowił poprosić o komentarz byłego posła Marka Jakubiaka. Konserwatywny polityk stwierdził, że jest to „pewnego rodzaju zarozumiałość, a Tomasz Lis nie zdaje sobie sprawy z tego, że o Polacy zrobili z niego dziennikarza”.

– Ponadto występując w TVP za Platformy Obywatelskiej, brał ogromne pieniądze za swoje mierne programy, a dziś ma żal, że dalej nie może tego robić. To jest kwintesencja i geszeft PO. Ich wszystkich łączą utracone korzyści majątkowe z powodu odsunięcia od władzy – powiedział Jakubiak.Zdaniem byłego parlamentarzysty „często jednak w życiu bywa tak, że ludzie nie mają czasu się uczyć, bo muszą pracować, albo musieli utrzymywać rodziny od najmłodszych lat”. – Taki Lis tego nie miał, był w czepku urodzony – zaznaczył.

– Jako pracodawca sam oceniam wartość człowieka, zarówno po studiach, jak i bez studiów. Dziś jakość ludzi po studiach jest gorsza, niż po technikum, ponieważ takich szkołach uczą rzeczy precyzyjnych, fachu, a czego uczą na zarządzaniu i marketingu lub politologii? Dlatego dzielenie ludzi na tych po studiach, czy bez studiów jest bezzasadne – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Iustitia ujawnia jak będzie tworzyć listy proskrypcyjne niewygodnych dla kasty sędziów z ostatniej chwili
"Iustitia" ujawnia jak będzie tworzyć "listy proskrypcyjne" niewygodnych dla "kasty" sędziów

Stowarzyszenie sędziów "Iustitia" uznawane za organizację skupiającą tzw. "nadzwyczajną kastę" pracuje nad projektem zmian w sądownictwie powszechnym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi krokami prawnymi z ostatniej chwili
Spięcie Kaczyńskiego z reporterem TVN24. Stacja grozi "krokami prawnymi"

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN24.

Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie z ostatniej chwili
Serbia: Nie przygotowujemy się do interwencji w Kosowie

Serbia nie przygotowuje się do interwencji w Kosowie, ale jesteśmy gotowi na każdy scenariusz - powiedział w sobotę serbski minister spraw zagranicznych Ivica Daczić, komentując utrzymywanie stanu najwyższej gotowości wojska z powodu kolejnych napięć za południową granicą kraju.

Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych z ostatniej chwili
Mularczyk: Wysłałem listy do posłów Bundestagu, aby poinformować ich o polskich stratach wojennych

Wysłałem listy do wszystkich posłów Bundestagu wraz z raportem o stratach wojennych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej; liczę, że wywoła to dyskusję w Bundestagu i doprowadzi do zmiany stanowiska rządu Niemiec ws. odszkodowań dla Polski - powiedział PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm z ostatniej chwili
W niemieckich szkołach szerzy się antysemityzm

Niemiecki komisarz rządu federalnego ds. antysemityzmu Felix Klein ostrzega przed rosnącą nienawiścią do Żydów w niemieckich szkołach.

Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos z ostatniej chwili
Co z sankcjami dla Rosjan? Niemcy zabrali głos

W drugim roku rosyjskiej wojny napastniczej przeciwko Ukrainie większość Niemców nadal popiera zachodnie sankcje nałożone na Rosję - wynika z nowego badania zleconego przez Instytut Gospodarki Niemieckiej (IW). Z rezultatami ankiety zapoznał się portal tygodnika "Der Spiegel".

Przedstawiciel Kremla. Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24 z ostatniej chwili
"Przedstawiciel Kremla". Spięcie między Kaczyńskim a reporterem TVN24

W trakcie konferencji prasowej Jarosława Kaczyńskiego i szefa MON Mariusza Błaszczaka w Kopczanach doszło do spięcia prezesa PiS z dziennikarzem TVN.

Musimy wybrać kogoś innego niż Putin. Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO] z ostatniej chwili
"Musimy wybrać kogoś innego niż Putin". Zaskakujące słowa w rosyjskiej telewizji [VIDEO]

Ukraiński polityk Anton Geraszczenko za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował nagranie przedstawiające fragment programu z rosyjskiej telewizji.

New York Times: Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich z ostatniej chwili
"New York Times": Na czołgach Abrams ćwiczy w Niemczech pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich

Pierwsza grupa żołnierzy ukraińskich szkoli się w Niemczech z obsługi amerykańskich czołgów M1 Abrams - poinformował w sobotę dziennik "New York Times" powołując się na komunikat Pentagonu. Grupa ta liczy około 400 wojskowych.

Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa z ostatniej chwili
Rosja podała Ukrainie warunki zakończenia wojny. Szybka odpowiedź z Kijowa

Wiceszef MSZ Rosji w rozmowie z agencją TASS postawił Ukrainie warunki zakończenia wojny. Rosjanie wymagają od władz z Kijowa między innymi odmowy przystąpienia do NATO i Unii Europejskiej.

Emerytury
Stażowe