„Książę Harry krzyczał na króla Karola”. Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham

Znany autor książek o rodzinie królewskiej Robert Jobson w jednej ze swoich publikacji twierdzi, że to król Karol III podjął decyzję o zerwaniu relacji ze swoim synem Harrym. 
Król Karol III | Książę Harry „Książę Harry krzyczał na króla Karola”. Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham
Król Karol III | Książę Harry / Wikipedia - Scottish Parliament / UK Government

W swojej książce dot. życia rodziny królewskiej pt. „Our King: Charles III: The Man and the Monarch Revealed” Robert Jobson ujawnia szokujące kulisy trudnej relacji króla Karola ze swym synem księciem Harrym.

To król zerwał relację z Harrym

Okazuje się, że relacje Harry’ego z królem zostały zerwane na skutek decyzji króla. Stało się to po tym, jak Harry uporczywie nalegał na swojego ojca, by ten dał mu pieniądze. Zanim Harry podjął decyzję o wyprowadzce z Pałacu Buckingham i przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych, dochodziło pomiędzy nimi do coraz bardziej napiętych dyskusji, aż w końcu Harry nie wytrzymał i w jednej z telefonicznych rozmów doszło do awantury, podczas której nakrzyczał na ojca. Wówczas Karol podjął bolesną decyzję o zaprzestaniu kontaktów z synem i przestał odbierać od niego telefony.

Karol przestał odbierać telefony po tym, jak jego syn przeklinał i w napięciu żądał funduszy. (…) Kiedy królowa zapytała go – dlaczego, Karol powiedział, że nie jest bankiem

– czytamy w publikacji. Jak podano, niedługo po awanturze „Harry miał dzwonić bezustannie”, król jednak pozostawał nieugięty.

Wiele wskazuje na to, że to właśnie spięcie z ojcem jest jedną z przyczyn, dla których Harry zdecydował się na publiczne ataki na członków rodziny królewskiej. Przypomnijmy, że to w swojej autobiografii „Spare” Harry opisał, że to od ojca usłyszał, że rodzina królewska „nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby wspierać jego żonę Meghan Markle”. Karol ponadto miał zasugerować, że Meghan nie powinna rezygnować z aktorstwa, które zapewniłoby jej byt finansowy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Od chwili, gdy zwolnił mnie dyrektor Miszczak... Katarzyna Dowbor nie gryzła się w język z ostatniej chwili
"Od chwili, gdy zwolnił mnie dyrektor Miszczak..." Katarzyna Dowbor nie gryzła się w język

Za nami Telekamery 2023. Program "Nasz nowy dom" otrzymał statuetkę za najlepszy program rozrywkowy. Katarzyna Dowbor była wielką nieobecną tegorocznej gali Telekamer. W rozmowie z Plotkiem opowiedziała o całej sytuacji.

Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus z ostatniej chwili
Premier Morawiecki: Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus

– Ruszamy z konsultacjami ustawy o 800 plus – poinformował w czwartek, w Dniu Dziecka, w Żabiej Woli (woj. mazowieckie) premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył najmłodszym życzenia z okazji ich święta.

Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane? z ostatniej chwili
Beata Szydło: Dziś w PE kończymy prace nad raportem ws. obcych, w tym rosyjskich ingerencji. Dlaczego Polsce jest to odmawiane?

W czwartek Parlament Europejski kończy raport komisji INGE2 w sprawie obcych, w tym rosyjskich, ingerencji w procesy demokratyczne Unii Europejskiej. Głos w tej sprawie zabrała Beata Szydło.

Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych z ostatniej chwili
Bart Staszewski znowu zaatakował. Robert Winnicki zapowiada podjęcie kroków prawnych

Bart Staszewski jest aktywistą LGBT, za sprawą którego w międzynarodowej opinii publicznej pojawił się fake news na temat istnienia w Polsce rzekomych „stref wolnych od LGBT”. Jednak aktywista zajmuje się również atakami na tych, których uznał za „nieprawomyślnych gejów”.

Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury z ostatniej chwili
Szuka go cała Polska. Jest decyzja prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo brata, bratowej i 17-letniego bratanka niespełna dwa lata temu we wsi Borowce k. Częstochowy. Poszukiwania podejrzanego są kontynuowane – podał w czwartek rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek.

Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna” z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. „Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna”

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem, jak informuje brytyjski dziennik „Telegraph”, Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Emerytury
Stażowe