Dr Rafał Brzeski: Kremlowski pajac

Telegram to rosyjski Twitter, na którym rosyjscy politycy, celebryci i tak zwani milblogerzy, czyli korespondenci z frontu walk w Ukrainie, dzielą się swoimi przemyśleniami.
Dmitrij Miedwiediew Dr Rafał Brzeski: Kremlowski pajac
Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia CC BY 4,0 Government.ru

Oto wybór światłych i wnikliwych uwag jednego z najpłodniejszych, Dmitrija Miedwiediewa, który na dwa dni przed rosyjską inwazją Ukrainy przepowiadał:

 

„Bo ja ich nienawidzę”

 • 22 lutego 2022 – „Europejczycy już niedługo zapłacą € 2000 za 1000 metrów sześciennych gazu ziemnego!”;
 • 7 czerwca 2022 – „Często jestem pytany, dlaczego moje posty w Telegramie są tak surowe. Odpowiedź – bo ja ich [tych na Zachodzie] nienawidzę. To dranie, palanty, maniacy. Chcą śmierci dla nas, dla Rosji. I póki żyję, zrobię wszystko, aby zniknęli”;
 • 27 sierpnia 2022 – „Specjalna wojenna operacja prowadzona jest po to, by nie było III wojny światowej”;
 • 27 sierpnia 2022 – „Jeśli Ukraina otrzymałaby wsparcie i wstąpiła do NATO, a potem jeden z oszalałych przywódców Ukrainy rozpocząłby operację wojenną przeciwko rosyjskiemu terytorium, na przykład na Krymie, to by to oznaczało rozpoczęcie III wojny światowej”;
 • 21 listopada 2022 – „W kijowskim insektarium hodowane są różne karaluchy, stale grożące powrotem Krymu”, a przecież „Kijów to po prostu rosyjskie miasto, w którym zawsze myślano i mówiono po rosyjsku”, to „duże małorosyjskie miasto w granicach Imperium Rosyjskiego”;
 • 8 stycznia 2023 – „Nawet niepiśmienna niemiecka baba Baerbock [minister spraw zagranicznych Niemiec] i kilku innych strażników europejskiego chlewu zdołało wykrzyczeć, że rozejm jest nie do przyjęcia”.

 

„Polskie czołgi staną się złomem”

 

 • 13 stycznia 2023 – Polskie czołgi to „żelazo, które wkrótce stanie się zardzewiałym złomem niezdolnym, by uratować «rozpadający się» sztuczny kraj, jakim jest Ukraina”;
 • 30 stycznia 2023 – Rosyjskie „podboje i przemoc były najbardziej naturalną i uzasadnioną rzeczą, jaka kiedykolwiek miała miejsce w historii”;
 • 20 marca 2023 – Po wydaniu nakazu aresztowania Władimira Putina przez Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze oceniał, że Trybunał to „gów***na” instytucja i się „zes**ł”, a więc „obywatele sędziowie, patrzcie uważnie w niebo”, bowiem „można sobie wyobrazić użycie hipersonicznego Onyxa z Morza Północnego z rosyjskiego okrętu na haski sąd”;
 • 9 kwietnia 2023 – „Ukraina nie jest nikomu potrzebna i dlatego jej nie będzie”, a Polska „planuje Anschluss zachodniej Ukrainy”;
 • 14 kwietnia 2023 – „Jakiś idiota, który nazywa się Mateusz Morawiecki, powiedział, że Ukraina ma prawo uderzenia na Rosję… Nie wiem, kto wygra lub przegra, ale biorąc pod uwagę rolę Polski jako placówki NATO w Europie, kraj ten na pewno zniknie wraz ze swoim niedorozwiniętym premierem”.

 

Pajac

Pomyśleć, że taki pajac był swego czasu prezydentem i premierem Federacji Rosyjskiej, a obecnie sprawuje urząd wiceprzewodniczącego Rady Bezpieczeństwa Federacji, której przewodniczy Władimir Putin. Ale Rosja, jak uważają znawcy, to nie jest normalne państwo, tylko stan umysłu. Iwan Groźny żądał od bogatych miast dostarczenia mu kołpaka pełnego żywych pcheł pod rygorem potężnych kontrybucji do carskiego skarbca. Uważany za największego reformatora w historii Piotr I zwany Wielkim modernizował Rosję, zaczynając od przymusowego obcinania tradycyjnych bród, i rozkazał „opornym nie obcinać, tylko wyrywać brody i wąsy z nozdrzami”. Trzykrotny laureat Nagrody Stalinowskiej, Bohater Pracy Socjalistycznej Trofim Łysenko rozwijając tezę Karola Marksa – „byt kształtuje świadomość”, zapewniał, że to nie geny odpowiadają za dziedziczenie, ale „gatunki potrafią przepoczwarzać się w inne gatunki pod wpływem czynników zewnętrznych”. Przykłady można mnożyć przy pewnej prawidłowości: im brutalniejszy satrapa na Kremlu, tym bardziej karkołomne koncepcje, co potwierdza przypadek Dmitrija Miedwiediewa.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu z ostatniej chwili
To koniec High League? Stanowcza decyzja rządu

Federacji High League zostały zamrożone środki finansowe i zasoby gospodarcze. W sieci pojawiło się pismo wydane w tej sprawie przez MSWiA.

Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost z ostatniej chwili
Twitter zostanie wyrzucony z UE? Francuski minister mówi wprost

– Twitter zostanie wyrzucony z EU w przypadku naruszenia jej zasad – oświadczył w poniedziałek francuski minister Jean-Noel Barrot odpowiedzialny za transformację cyfrową i telekomunikację w wywiadzie dla telewizji France Info.

„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach z ostatniej chwili
„To jest niemoralne!”. Alicja Majewska ostro o młodych celebrytach

Alicja Majewska została zapytana, co przed występem musi znaleźć się w jej garderobie. Pozwoliła sobie na krótką dygresję i wspomniała o młodych artystach.

Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce z ostatniej chwili
Rzecznik rządu odpowiada na zarzuty ws. komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich nie narusza trójpodziału władzy; na koniec jej decyzja może być zaskarżona do sądu i to sąd rozstrzyga w tej sytuacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy” z ostatniej chwili
Hołownia zmienia zdanie po decyzji prezydenta. „Jeszcze dziś rano o tym rozmawialiśmy”

– Słuchajcie, odpuśćcie sobie, odpuśćmy sobie naprawdę z tym marszem 4 czerwca – mówił niedawno lider Polski 2050 Szymon Hołownia. W poniedziałek, po decyzji prezydenta ws. specjalnej komisji mającej wyjaśnić rosyjskie wpływy w Polsce, Hołownia zmienił zdanie.

Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle z ostatniej chwili
Burza w Pałacu Buckingham. Wulgarna reakcja Williama na wieść o Meghan Markle

Książę Harry w swojej autobiografii "Spare" opisał szokującą reakcję księcia Williama sprzed lat na wieść, że jego młodszy brat spotyka się z amerykańską aktorką Meghan Markle.

Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA z ostatniej chwili
Wyrok w sprawie Andrzeja Poczobuta. Nowy ruch MSWiA

Zdecydowałem o wpisaniu na listę sankcyjną 365 przedstawicieli białoruskiego reżimu. Osoby te dostaną m.in. zakaz wjazdu do strefy Schengen. Sankcje obejmą też 20 podmiotów i 16 przedsiębiorców powiązanych głównie z rosyjskim kapitałem - poinformował szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy z ostatniej chwili
Prezydent podpisał ustawę. Lawina komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów. W sieci zawrzało.

Poczułam się upokorzona. Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z Nasz nowy dom z ostatniej chwili
"Poczułam się upokorzona". Katarzyna Dowbor zdradza kulisy zwolnienia z "Nasz nowy dom"

– Myślę, że właśnie o upokorzenie chodziło – powiedziała w rozmowie z "Wysokimi Obcadami" Katarzyna Dowbor, opowiadając o kulisach zwolnienia z programu "Nasz nowy dom". 

Afera w Bułgarii z udziałem Ursuli von der Leyen. Ujawniono nagranie z ostatniej chwili
Afera w Bułgarii z udziałem Ursuli von der Leyen. Ujawniono nagranie

W Bułgarii wybuchła polityczna afera, w którą zamieszana jest przewodnicząca Komisji europejskiej Ursula von der Leyen.

Emerytury
Stażowe