Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: O tym powinny mówić wszystkie polskie media!

Polski projekt został właśnie w USA nominowany do cyfrowego Oscara!
Laboratorium. Ilustracja poglądowa Naukowy wieczór z dr. Kaweckim: O tym powinny mówić wszystkie polskie media!
Laboratorium. Ilustracja poglądowa / Pixabay.com

Tutaj można głosować na polski zespół

W tej samej kategorii z obecnym na zdjęciu Piotrem Migdałem i Klem Jankiewicz, i ich projektem Virtual Lab nominowane jest… NASA i OpenAI, a więc twórca ChatGPT. To jedno z największych osiągnięć Polaków do tej pory. 

 

Webby Awards

The Webby Awards to nagroda przyznawana w Nowym Jorku przez International Academy of Digital Arts and Sciences. Najważniejsza nagroda cyfrowego świata. Wśród dotychczasowych laureatów Celine Dion, Rihanna, Prince, Oprah Winfrey, NETFLIX, Spotify i setki największych z największych. W tym roku obok Piotra i Klem nominowana jest między innymi Rihanna, NBA, Gucci, Selena Gomez, Serena Williams i wiele innych gwiazd. Wśród tych gwiazd dwóch Polaków za pierwszą na świecie stronę do nauki fizyki kwantowej!!! Stronę, która zmienia naukę i świat fizyki na najlepszych uczelniach świata. Już teraz ich projekt pokonał tysiące zgłoszeń. 

Dziś premiera mojego pierwszego w życiu kanału na YouTubie. This is IT. Rozmowa z Piotrem Migdałem go otwiera. Chcę pokazywać w nim Polaków zmieniających świat technologii. Takich jak Piotr. Na Uniwersytecie Oksfordzkim projekt Piotra i Klem znajduje się w oficjalnych materiałach dydaktycznych. Na Uniwersytecie Stanford jego wirtualne laboratorium uczyło fizyki w trakcie pandemii. Takie badania w tamtym roku, jak mówi Piotr, przyczyniły się do przyznania Nobla. 

 

O tym powinny mówić wszystkie polskie media!

O osiągnięciu Piotra i Klem powinny dziś mówić wszystkie polskie media. Konkuruje z dwoma najważniejszymi firmami technologicznymi świata. Projekt tworzył niekomercyjnie i jego laboratorium dostępne jest dla każdego na świecie za darmo. Dzięki temu każdego dnia posuwa naukę do przodu. Mamy też szansę naszymi głosami sprawić, że otrzyma nagrodę publiczności. NASA i OpenAI już ona nie jest potrzebna. 
Piotr, Klem – powiedzieć gratuluję, to mało. Pokazujecie, że dzisiejszy świat nie stawia granic.  


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent z ostatniej chwili
Łotwa. Polska wśród krajów, do których w pierwszej kolejności uda się nowy prezydent

Łotewski prezydent elekt Edgars Rinkeviczs poinformował, że pierwsze wizyty zagraniczne jako głowa państwa złoży w Estonii, na Litwie i w Polsce - podała w czwartek agencja LETA.

Kato-oszołom. Rusin składa życzenia z okazji Dnia Dziecka z ostatniej chwili
"Kato-oszołom". Rusin składa "życzenia" z okazji Dnia Dziecka

Celebrytka Kinga Rusin przy składaniu życzeń swojej społecznosci z okazji Dnia Dziecka nie omieszkała obrazić polityków Prawa i Sprawiedliwości. Tym razem oberwało się ministrowi edukacji i naukowi, Przemysławowi Czarnkowi.

Elon Musk wygrał przetarg resortu obrony USA na dostawę terminali Starlink dla Ukrainy z ostatniej chwili
Elon Musk wygrał przetarg resortu obrony USA na dostawę terminali Starlink dla Ukrainy

Firma Elona Muska SpaceX wygrała przetarg resortu obrony USA na dostawę terminali internetowych Starlink dla Sił zbrojnych Ukrainy - podaje w czwartek agencja Bloomberg, powołując się na komunikat Pentagonu.

Wojciech Wybranowski zabiera głos po odejściu z „Głosu Wielkopolskiego” z ostatniej chwili
Wojciech Wybranowski zabiera głos po odejściu z „Głosu Wielkopolskiego”

Media we wtorek donosiły, że z końcem maja dotychczasowy red. naczelny „Głosu Wielkopolskiego” Wojciech Wybranowski żegna się ze swoim stanowiskiem. Teraz sam dziennikarz zabrał w tej sprawie głos.

Mają za nic Traktaty. Beata Szydło ostro po decyzji PE ws. pozbawienia Węgier prezydencji w UE z ostatniej chwili
"Mają za nic Traktaty". Beata Szydło ostro po decyzji PE ws. pozbawienia Węgier prezydencji w UE

Parlament Europejski domaga się odwołania prezydenji Węgier w Unii Europejskiej. Stanowczo w tej sprawie zaregowała była premier Beata Szydło.

Lobbing niemieckich firm, nieuczciwe przetargi. Kulisy nieprawidłowości w spółdzielniach mieszkaniowych w Polsce [WIDEO] z ostatniej chwili
Lobbing niemieckich firm, nieuczciwe przetargi. Kulisy nieprawidłowości w spółdzielniach mieszkaniowych w Polsce [WIDEO]

Magazyn śledczy Anity Gargas bierze pod lupę afery w spółdzielniach mieszkaniowych. Emisja odcinka w czwartek 1 czerwca o 22:30 w TVP 1.

Ukończono budowę zapory elektronicznej na granicy z Białorusią. System już działa, ale... z ostatniej chwili
Ukończono budowę zapory elektronicznej na granicy z Białorusią. "System już działa, ale..."

Zapora elektroniczna na granicy z Białorusią została ukończona. Straż Graniczna rozpoczęła oficjalny odbiór ostatniego odcinka, na którym prace opóźniły się przez zalanie terenu. Cały system jest już włączony na 206 kilometrach - poinformowała rzeczniczka formacji porucznik Anna Michalska.

Tego nie spodziewał się nikt. Książę Harry i Meghan Markle znikają na dobre z ostatniej chwili
Tego nie spodziewał się nikt. Książę Harry i Meghan Markle znikają na dobre

Brytyjskie media obiegła sensacyjna informacja. Wydaje się, że książę Harry i Meghan Markle na dobre znikną z przestrzeni publicznej. Jak informuje „Daily Mail”, książę i księżna Sussex postanowili porzucić kręcenie filmów dokumentalnych, publikowanie jakichkolwiek wspomnień i udzielanie wywiadów godzących w rodzinę królewską.

Kłopoty Szymona Marciniaka? Złożono donos na Polaka do UEFA z ostatniej chwili
Kłopoty Szymona Marciniaka? Złożono donos na Polaka do UEFA

Szymon Marciniak nie będzie sędzią finału Ligi Mistrzów? Media informują o donosie, który do UEFA złożyło stowarzyszenie "Nigdu więcej".

„Czas ulicy”. Logotyp „marszu 4 czerwca” ukradziony marszowi kobiet z udziałem prostytutek? z ostatniej chwili
„Czas ulicy”. Logotyp „marszu 4 czerwca” ukradziony marszowi kobiet z udziałem prostytutek?

Na 4 czerwca środowiska opozycyjne zaplanowały marsz, który oficjalnie ma uczcić 34. rocznicę „częściowo wolnych” wyborów w Polsce. Do udziału zachęca głównie Platforma Obywatelska pod przewodnictwem Donalda Tuska, a swój udział zadeklarowali członkowie innych ugrupowań opozycyjnych, m.in. Szymon Hołownia czy Władysław Kosiniak-Kamysz. Zaplanowano już trasę marszu, godziny, w jakich odbędzie się wydarzenie, główne hasło („Czas ulicy”), powstały także grafiki promujące wydarzenie. Co ciekawe, to właśnie jedna z ilustracji promujących marsz budzi obecnie sporą konsternację.

Emerytury
Stażowe