Delegaci na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "S" spotkali się w Gdańsku

W piątek 21 kwietnia w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbyło się spotkanie części delegatów wybranych na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" z przedstawicielami Krajowej Komisji Wyborczej, przewodniczącym Sekretariatu Służb Publicznych i szefami Regionów NSZZ "Solidarność".
 Delegaci na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ
/ fot. nadesłane

Dziś w historycznej Sali BHP w Gdańsku odbyło się spotkanie części delegatów wybranych na WZD Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" z przedstawicielami Krajowej Komisji Wyborczej, przewodniczącym Sekretariatu Służb Publicznych i szefami Regionów NSZZ "Solidarność".

W zebraniu poza delegatami z Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji wzięli udział: przewodniczący Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych Bartłomiej Mickiewicz, przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego Józef Dziki, przewodniczący Zarządu Regionu Konińskiego Artur Skieresz, zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Toruńsko-Włocławskiego Janusz Dębczyński, przewodnicząca Krajowej Komisji Wyborczej NSZZ "S" Ewa Zydorek i sekretarz Krajowej Komisji Wyborczej NSZZ "S" Katarzyna Mackiewicz.

Delegaci potwierdzili w czasie spotkania swój udział w nadchodzącym zebraniu wyborczym. Władze na nową kadencję 2023-2028 zostaną wybrane podczas WZD, który odbędzie się 8 maja. Na zebraniu poruszono również najbardziej palące problemy z jakimi borykają się pracownicy i funkcjonariusze policji na terenie kraju.

Z kolei przewodniczący Regionów NSZZ "Solidarność" mówili między innymi o tym, jak przebiegał proces tworzenia struktur związkowych wśród funkcjonariuszy i pracowników Policji, gdzie Solidarność musiała zmierzyć się z konkurencyjnym Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Pracowników Policji. Powołanie związku zawodowego Solidarność w strukturach polskiej Policji uznano za sukces i zachętę do jeszcze bardziej wytężonej pracy na rzecz rozbudowy Związku i rozszerzania jego wpływów w celu poprawy sytuacji pracowniczej.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tomasz Lis przeprasza. Ale... z ostatniej chwili
Tomasz Lis przeprasza. Ale...

- Znajdzie się komora dla Dudy i Kaczora - co prawdopodobnie było reakcją na podpisanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos z ostatniej chwili
Zełenski gotowy na spotkanie z Putinem? Prezydent Ukrainy zabiera głos

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z koreańskimi mediami poruszył kwestię ewentualnego spotkania z Władimirem Putinem. Zaznaczył, że może to nastąpić dopiero po wycofaniu wojsk rosyjskich z Ukrainy.

Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca z ostatniej chwili
Jest decyzja Hołowni i Kosiniaka-Kamysza ws. marszu 4 czerwca

Lider Polski 2050 Szymon Hołownia i szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz wezmą udział w organizowanym 4 czerwca marszu, do udziału w którym wezwał szef PO Donald Tusk. Chcemy być z tymi, którzy chcą wolnych wyborów - oświadczył Hołownia. Zaznaczył zarazem, że nie oznacza to możliwości stworzenia jednej listy w wyborach.

Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach z ostatniej chwili
"Rzecznik MSZ zawieszony w obowiązkach"

Rzecznik MSZ Łukasz Jasina został zawieszony w obowiązkach i jest na bezterminowym urlopie, z którego zapewne nie powróci na stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie dziennikarz RMF FM.

Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA z ostatniej chwili
Szokujący wpis Tomasz Lisa. Jest reakcja wiceszefa MSWiA

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda poinformował, że zdecydował o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022, oraz że skieruje ją w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego. Sprawa najwyraźniej wyjątkowo oburzyła byłego naczelnego tygodnika „Newsweeka”, Tomasza Lisa, który w swoim szokującym wpisie przekroczył kolejną granicę. Jest reakcja wiceszefa MSWiA.

Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa z ostatniej chwili
Koniec kariery Roberta Lewandowskiego w kadrze? Jest reakcja Fernando Santosa

Koniec Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski może nadejść szybciej, niż spodziewali się tego kibice? Do słów kapitana reprezentacji Polski odniósł się selekcjoner Fernando Santos.

Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen z ostatniej chwili
Wiceszef MSWiA po spotkaniu z szefową MSW Niemiec: Musimy chronić strefę Schengen

Musimy chronić strefę Schengen; to cel, który chce zdestabilizować zarówno Władimir Putin, jak i Alaksandr Łukaszenka - powiedział we wtorek w Świecku wiceszef MSWiA Bartosz Grodecki po spotkaniu z szefową niemieckiego MSW Nancy Faeser.

Kojarzony z kastą sędzia Michał Laskowski wybiera się na marsz 4 czerwca. Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu? z ostatniej chwili
Kojarzony z "kastą" sędzia Michał Laskowski wybiera się na "marsz 4 czerwca". Jak to się ma do konstytucyjnego zakazu?

- Jako obywatel ja się na ten marsz wybieram, bo już nie wiem jak miałbym inaczej protestować - powiedział w RMF sędzia Michał Laskowski, obecnie szef Izby Karnej Sądu Najwyższego, wcześniej rzecznik SN za czasów prezesury Małgorzaty Gersdorf.

Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina z ostatniej chwili
Media: Jeden z dronów spadł pod Moskwą niedaleko rezydencji Putina

Jeden z dronów, które pojawiły się w obwodzie moskiewskim, został strącony niedaleko rezydencji Władimira Putina w Nowo-Ogariowie pod Moskwą - podała we wtorek agencja Ukrinform, powołując się na doniesienia z Rosji.

Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne Wiadomości
Tragiczny wypadek pod Słupskiem. Są ofiary śmiertelne

Kierowca i dwoje pasażerów, w tym dziecko, zginęli w wyniku zderzenia toyoty, którą jechali, z samochodem ciężarowym na obwodnicy Słupska – poinformował we wtorek oficer prasowy KMP w Słupsku mł. asp. Jakub Bagiński. Droga jest zablokowana.

Emerytury
Stażowe