Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna opublikowała komunikat

Trwa presja nielegalnych imigrantów na granicę Polski od strony Białorusi.
Ważne! Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna opublikowała komunikat
Ważne! / grafika własna

Presja imigrantów, których białoruskie służby ściągają na granicę w ramach operacji "Śluza", której proceder ujawnił polskiej opinii publicznej białoruski dziennikarz niezależny Tadeusz Giczan, w Polsce i na forum międzynarodowym jest wspierana przez polityków opozycji, "wiodące media", niektórych samorządowców i celebrytów, poprzez rozpętywanie histerii.

 

Raport. Agresywni imigranci

Jak pisze w codziennym raporcie Straż Graniczna nie obyło się bez agresji ze strony imigrantów:

- W dn.22.04 do Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 114 osób m. in. ob. Erytrei, Egiptu. 67 osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś.

#PSGBiałowieża grupa 20 agresywnych migrantów rzucała w patrole🇵🇱służb kamieniami
#PSGBiałowieża za pomocnictwo zatrzymano 2 obywateli Gruzji, obywateli Łotwy i Ukrainy

(...)

Przy granicy z Litwą funkcjonariusze SG z #PlacówkSGRutkaTartak po pościgu zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził 8 obywateli Syrii. Mężczyźni nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusi z Łotwą, następnie na Litwę i próbowali dalej wyjechać na zachód Europy

- pisze Straż Graniczna w raporcie opublikowanym na Twitterze.

 

Pościg za przemytnikiem ludzi

Do zdarzenia doszło wczoraj (20 kwietnia) na terenie gminy Szypliszki. Funkcjonariusze SG wytypowali do kontroli osobowego forda na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca zatrzymał auto, następnie opuścił pojazd i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Dębniak. Powiadomiono współdziałające patrole policji. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 19-latek (obywatel Ukrainy) przewoził 8 obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Cztery osoby były przewożone w bagażniku. Cudzoziemcy nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom obywatele Syrii zostali zatrzymani, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Ustalono, że zewnętrzną granicę Unii Europejskiej przekroczyli nielegalnie z Białorusi do Łotwy. Ponadto, w trakcie legitymowania, obywatel Ukrainy do kontroli przedstawił podrobione ukraińskie prawo jazdy. Mężczyzna odpowie za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy oraz za posługiwanie się podrobionym prawem jazdy. 

Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Wobec wszystkich cudzoziemców zatrzymanych za pomocnictwo, a do tej pory przebywających legalnie w Polsce zostaje równolegle wszczęte postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen na okres od 5 do 10 lat.

W tym roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału SG, na odcinku polsko-litewskiej granicy, zatrzymali 9 pomocników i organizatorów nielegalnego przekraczania granicy. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę z ostatniej chwili
Były doradca Margaret Thatcher: Haniebny atak na Polskę

Kilka dni temu na łamach internetowej wersji The New York Times opublikowano skandaliczny artykuł dwójki dziennikarzy o polsko brzmiących nazwiskach - Jarosława Kuisza i Karoliny Wigury - "Polska nie jest przyjacielem "Zachodu". Artykuł wywołał potężne kontrowersje.

Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar? z ostatniej chwili
Ministrowie spraw wewnętrznych UE zdecydowali. Polska, która przyjęła miliony uchodźców z Ukrainy, zapłaci miliardy euro kar?

Ministrowie spraw wewnętrznych, obradujący w czwartek w Luksemburgu, po kilkunastu godzinach negocjacji, przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła z ostatniej chwili
Ks. Janusz Chyła: Skarb Kościoła

Niejednokrotnie słyszałem: Nie chce mi się uczestniczyć we Mszy świętej. Nie mam czasu na chodzenie do kościoła. Nudzę się podczas liturgii. Smutne deklaracje. Podobnie jak ograniczanie udziału w największym cudzie na ziemi do spełniania obowiązku wynikającego z Bożego i kościelnego przykazania. Kierowanie się tylko taką motywacją wynika z braku zachwytu obecnością Chrystusa w sakramencie Eucharystii i słabej wiary.

Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju z ostatniej chwili
Ukraina: Alarm przeciwlotniczy w całym kraju

Na terytorium całej Ukrainy ogłoszono w czwartek wieczorem alarm przeciwlotniczy. Media poinformowały o odgłosach eksplozji w obwodzie czerkaskim.

Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele z ostatniej chwili
Berlin: Aktywiści klimatyczni uszkodzili kilkadziesiąt aut. Na celowniku najdroższe modele

Co najmniej 35 samochodów w berlińskiej dzielnicy Pankow zostało uszkodzonych przez grupę radykalnych aktywistów klimatycznych w nocy ze środy na czwartek. W autach - za cel wzięto drogie modele, głównie typu SUV - poprzecinano opony, czym grupa pochwaliła się we wpisie na Twitterze – poinformował w czwartek portal „Tagesspiegel”.

W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód z ostatniej chwili
W tłum uczestników procesji Bożego Ciała na warszawskim Ursynowie wjechał samochód

Dziś w całej Polsce odbywają się procesje Bożego Ciała. W większości przypadków przebiegają spokojnie, niestety na warszawskim Ursynowi doszło do przykrego incydentu.

Nie żyje amerykański aktor i komik z ostatniej chwili
Nie żyje amerykański aktor i komik

Nie żyje amerykański gwiazdor filmowy i komik Pat Cooper. Znany był najlepiej z takich produkcji jak "Aniołki Charliego", "Depresja gangstera" i "Kroniki Seinfelda". Odszedł w wieku 93 lat.

Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? z ostatniej chwili
Zaproszenie na konferencję: „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie?"

W dniu 13 czerwca 2023 roku odbędzie się konferencja „Jak wspierać młodzież w niestabilnym świecie? Wyzwania i rekomendacje dla wychowania, profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego po trudnych latach 2020-2022”.

Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską z ostatniej chwili
Jest nowy sondaż. Zmniejsza się dystans pomiędzy Zjednoczoną Prawicą a Koalicją Obywatelską

Najnowszy sondaż IPSOS dla portalu DoRzeczy.pl ukazał aktualne preferencje polityczne Polaków. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że Polacy najwyższym zaufaniem darzą Zjednoczoną Prawicę, która uzyskała 35 proc. Jest to taki sam wynik, jaki partia miała 20 maja 2023 roku.

Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz z ostatniej chwili
Polska wygrała z aborterkami przed ETPCz

Prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie nie musiał wykonywać orzeczenia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie wstrzymania przeniesienia trójki sędziów - napisała m.in. we wtorkowym oświadczeniu przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka.

Emerytury
Stażowe