Doktor A. namawiał do aborcji. Dziecko urodziło się zdrowe. Mama ostrzegła inne mamy przed aborterem. Teraz ma kłopoty

Przypadek abortera opisuje Fundacja Życie i Rodzina w swoim newsletterze. Jedna z mam, której dziecko urodziło się wbrew diagnozie - zdrowe - miała ostrzec inne mamy przed lekarzem, który miał namawiać ją na aborcję. Od tamtej pory ma kłopoty.
Matka namawiana na aborcję przez dr A. Doktor A. namawiał do aborcji. Dziecko urodziło się zdrowe. Mama ostrzegła inne mamy przed aborterem. Teraz ma kłopoty
Matka namawiana na aborcję przez dr A. / Screen YT Fundacja Życie i Rodzina

W niewielkim mieście na Pomorzu, ginekolog dr A. miał w 2016 roku proponować aborcję. Przyszła mama nie tylko na to nie pozwoliła, ale i ostrzegła inne mamy - internautki, aby nie chodziły do tego lekarza. Tym bardziej, że lekarz mylił się w swojej diagnozie, bo chłopiec - wbrew temu, co twierdził A. - urodził się bez zespołu Downa. Pani Weronika na forum w Internecie napisała komentarz, w którym pokrótce wspomniała, że dr A. chciał zabić jej synka i że nie poleca go jako lekarza.

- Ciepły, kobiecy głos w telefonie: Czy myśli pani, że ja mogę rzeczywiście pójść na te dwa lata do więzienia? Ja dopiero co urodziłam trzecie dziecko, mam w domu maluszka, karmię piersią, do tego dwoje starszych

- opisuje rozmowę z matką Kaja Godek.

 

Postępowanie z art. 212 KK

Latem ubiegłego roku, gdy była w 8. miesiącu kolejnej ciąży, została wezwana na komisariat Policji i poinformowana, że toczy się postępowanie, którego finałem będzie postawienie jej zarzutu z art. 212 Kodeksu Karnego, tj. zarzutu zniesławienia doktora A. Złożyła zeznania opisując całą sytuację, tłumaczyła, że napisała wszystko zgodnie z prawdą, że ma na to dokumenty.

Po tym, jak dostała ofertę aborcji, do końca ciąży żyła w ogromnym stresie. Urodziła dziecko bez wady genetycznej, ale nie donosiła go do terminu, synek jest wcześniakiem i ma problemy rozwojowe. Według opinii specjalistów specyficzne zaburzenia chłopca mogą być wynikiem m.in. przewlekłego stresu mamy podczas ciąży.

W styczniu tego roku Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej w Stargardzie Gdańskim wezwał panią Weronikę, by pobrać próbki materiału genetycznego, odciski palców i zrobić zdjęcia do dokumentacji. Dlaczego pobierano materiał genetyczny od osoby, która miała odpowiadać z art. 212 KK?

 

Pomoc prawna

Na chwilę obecną Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim wycofała się z postawionych zarzutów. Ruch ten może jednak nie zakończyć procesu. Dr A. wciąż może poprzeć wniosek lub złożyć prywatny akt oskarżenia, co spowoduje, że pani Weronika stanie jednak przed sądem – z oskarżenia prywatnego. Pani Weronice pomocy prawnej udziela Fundacja Życie i Rodzina.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40 proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym” z ostatniej chwili
Wielka Brytania: Polak pobity kijem golfowym przez grupę nastolatków. „Ohydny atak na tle rasowym”

W Telford, w środkowo-zachodniej Anglii, grupa nastolatków zaatakowała kijem golfowym obywatela Polski, wskutek czego trafił on do szpitala, a będącego świadkiem ataku jego 10-letniego syna zwyzywała – poinformowała w środę policja regionu West Mercia.

Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO” z ostatniej chwili
Rosja zamyka dwie fińskie placówki konsularne. „To odwet za NATO”

Rosja ogłosiła, że od lipca funkcjonowanie fińskich placówek konsularnych w Murmańsku i Pietrozawodsku nie zostanie wznowione oraz że zamyka swój konsulat generalny w Lappeenrancie przy granicy z Finlandią. W Moskwie do MSZ na rozmowę wezwano fińskiego ambasadora Anttiego Helanterę. To kolejny odwet za wejście Finlandii do NATO – komentuje fińska prasa.

Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!” z ostatniej chwili
Debata w PE o komisji ds. rosyjskich wpływów. Beata Szydło nie przebierała w słowach: „Wstyd, Sikorski!”

– Wstyd, Sikorski, że byłeś kiedyś ministrem spraw zagranicznych! Wstyd, że na tej sali są teraz byli polscy premierzy, którzy kiedyś reprezentowali partie, które zaciągały w Moskwie pożyczki – mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło.

Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany z ostatniej chwili
Głośny transfer na horyzoncie. Agent Lewandowskiego został przyłapany

Menadżer Roberta Lewandowskiego pojawił się w Barcelonie. Pini Zahavi został przyłapany w towarzystwie prezesa Barcelony Joana Laporty. Z informacji mediów wynika, że chodzi o głośny transfer.

Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO z ostatniej chwili
Macron chce ROZBROJENIA wschodniej flanki NATO

Emmaneul Macron opowiedział się za częściowym rozbrojeniem wschodniej flanki NATO po wojnie w Ukrainie.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję z ostatniej chwili
Komisja ds. badania wpływów rosyjskich. Parlament Europejski podjął pilną decyzję

Jeszcze w środę wieczorem Parlament Europejski zajmie się podpisaną przez prezydenta ustawą o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich.

Emerytury
Stażowe