Aż 17 punktów procentowych przewagi PiS nad KO. „Pierwszy taki sondaż”

Najnowszy sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” przeprowadzony wśród mieszkańców terenów wiejskich pokazuje bardzo dużą przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad opozycją. Partia prowadzona przez Jarosława Kaczyńskiego zanotowała blisko 17 pkt proc. więcej niż druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska.
Obrady Sejmu RP Aż 17 punktów procentowych przewagi PiS nad KO. „Pierwszy taki sondaż”
Obrady Sejmu RP / Twitter - @Kancelaria Sejmu

Wielu komentatorów i ekspertów zastanawiało się w ostatnim czasie, jak kryzys zbożowy i liczne protesty rolników wpłyną na poparcie dla PiS na wsi, która uchodzi za jeden z bastionów Prawa i Sprawiedliwości. Kwestię tę zbadano w sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”. „To pierwszy taki sondaż” – czytamy w publikacji.

Tak chcą głosować mieszkańcy wsi

Okazuje się, że jeśli chodzi o wieś, PiS wciąż zdecydowanie dominuje na scenie politycznej. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała aż 38,20 proc. poparcia. Druga w zestawieniu Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem aż o 17 pkt proc. mniejszym – na partię Donalda Tuska głos oddać chce 21,60 proc. ankietowanych. Trzecie miejsce zajęła Konfederacja z wynikiem 11,58 proc.

Dalsze miejsce zajmują Polska 2050 z poparciem rzędu 7,73 proc., a także Lewica – 7,7 proc. Stawkę zamyka PSL z wynikiem 7,49 proc. głosów. 

Sygnał ostrzegawczy?

Co ciekawe, choć Prawo i Sprawiedliwość uzyskało miażdżącą przewagę, okazuje się, że powyższe badanie powinno być sygnałem ostrzegawczym dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Wskaźnik poparcia wśród mieszkańców wsi jest obecnie dużo niższy niż w wyborach w 2019 roku.

Wówczas wśród mieszkańców wsi PiS uzyskał miażdżącą przewagę – na Prawo i Sprawiedliwość oddano aż 56 proc. głosów

– kwituje „Super Express”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Problemy zdrowotne Łukaszenki. Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna z ostatniej chwili
Problemy zdrowotne Łukaszenki. "Konieczna jest pilna interwencja chirurgiczna"

Białoruski opozycjonista Paweł Łatuszka ujawnił informacje dotyczące problemów zdrowotnych Aleksandra Łukaszenki. Z jego słów wynika, że białoruski dyktator wkrótce może przejść zabieg chirurgiczny.

z ostatniej chwili
Skandal w Pałacu Buckingham. Król Karol III upokorzył syna na oczach całego świata

O Pałacu Buckingham i rodzinie królewskiej znowu głośno. Tym razem za sprawą decyzji króla Karola III. Okazuje się, że książę Harry w przyszłym tygodniu pojawi się w Wielkiej Brytanii. Tymczasem jak informuje brytyjski dziennik "Telegraph" Karol zdecydował, że właśnie w tym samym czasie uda się na samotne wakacje.

Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące informacje z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

80 cudzoziemców próbowało w środę dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Indii i Nepalu; 14 z tych osób na widok polskich patroli zawróciło na Białoruś – poinformowała Straż Graniczna w mediach społecznościowych.

Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci z ostatniej chwili
Atak rakietowy na Kijów. Wśród ofiar dzieci

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów, do którego doszło w czwartek nad ranem – poinformowały władze stolicy Ukrainy. W mieście słychać było głośne wybuchy, a na niebie widoczne były zestrzeliwane, płonące pociski.

Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Pojawiły się nowe informacje

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że powoli wszystko dobrze się układa.

Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji z ostatniej chwili
Sekretarz generalny NATO: Wszyscy członkowie Sojuszu są zgodni, że Ukraina przystąpi do tej organizacji

– Wszystkie kraje członkowskie Sojuszu Północnoatlantyckiego są zgodne, że Ukraina przystąpi do tej organizacji, a Rosja nie dysponuje w tym względzie żadnym prawem weta – oznajmił w czwartek rano sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, uczestniczący w nieformalnym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu w stolicy Norwegii Oslo.

Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik z ostatniej chwili
Wyciekł wewnętrzny sondaż PiS. Zaskakujący wynik

Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na ponad 40-proc. poparcie – wynika z wewnętrznego sondaż przeprowadzonego przez PiS, do którego dotarła Interia.

Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE z ostatniej chwili
Morawiecki: W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć kwestię reformy UE

„W rozmowie z premierem Holandii chcę poruszyć m.in. kwestię reformy UE. To jednomyślność vs większość kwalifikowana; Polska jednoznacznie uważa, że jednomyślność jest zaworem bezpieczeństwa, który chroni przed dominacją większych państw” – poinformował premier Mateusz Morawiecki w środę.

Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy” z ostatniej chwili
Komisarz UE ds. sprawiedliwości: „Komisja ds. badania rosyjskich wpływów budzi poważne obawy”

– Powołanie komisji do zbadania rosyjskiej ingerencji w bezpieczeństwo wewnętrzne Polski w latach 2007–2022 budzi poważne obawy co do zgodności z prawem unijnym – oświadczył w czwartek podczas debaty w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. sprawiedliwości Didier Reynders.

Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi” z ostatniej chwili
Wałęsa podałby rękę Kaczyńskiemu? „Jeśli padnie na kolana i przeprosi”

Były prezydent Lech Wałęsa w wywiadzie dla Onetu zdradził, w jakich okolicznościach mógłby pogodzić się z Jarosławem Kaczyńskim i podać mu rękę.

Emerytury
Stażowe