30-lecie Volkswagen Poznań. Piotr Olbryś: Nasza organizacja związkowa jest największą w polskim przemyśle

– To dzięki tak wspaniałej załodze, ich kompetencjom i zaangażowaniu Volkswagen Poznań składa się z 4 zakładów. W roku jubileuszu 30-lecia Volkswagena w Poznaniu powstaje pytanie o przyszłość, o to, jak będą wyglądały kolejne jubileusze. Tylko razem – załoga, przedstawiciele przedsiębiorstwa i pracowników – są w stanie ją zabezpieczyć – podkreślał Piotr Olbryś, przewodniczący Solidarności w Volkswagen Poznań w czasie konferencji prasowej.
 30-lecie Volkswagen Poznań. Piotr Olbryś: Nasza organizacja związkowa jest największą w polskim przemyśle
/ fot Solidarność VW Poznań

W piątek 21 kwietnia br. z okazji 30-lecia powstania Volkswagen Poznań w siedzibie poznańskiego zakładu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań, członkinie zarządu Agnieszka Olenderek i Jolanta Musielak oraz Piotr Olbryś, przewodniczący OM NSZZ „Solidarność” Volkswagen Poznań.

– Zaczynaliśmy od czynności montażowych i hali po zakładach Polmo Poznań, zatrudniając początkowo 48 pracowników, by przez trzydzieści lat dojść do pozycji największego producenta samochodów w Polsce skupiającego cztery zakłady produkcyjne w trzech lokalizacjach – Poznaniu, Swarzędzu i w Białężycach koło Wrześni, w których znajduje zatrudnienie 9,5 tys. osób. Trzydzieste urodziny są okazją do ujawnienia planów na przyszłość. Firma zapewnia, że nie poprzestanie na dotychczasowych osiągnięciach, będzie się rozwijać i inwestować w załogę – ta także będzie się powiększać – zapewniał prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Dietmar Mnich podkreślał przy tym, że przyszłość leży w elektromobilności i pojazdach autonomicznych, a firma inwestuje w rozwój odnawialnych źródeł energii, by produkcja samochodów stała się bezemisyjna.

Z kolei wybrany w tym roku ponownie na funkcję przewodniczącego „S” w Volkswagen Poznań Piotr Olbryś wskazywał, że za sukcesami firmy stoją pracownicy i dobra współpraca pomiędzy pracodawcą a związkiem zawodowym Solidarność.

– 30-lecie Volkswagen Poznań to jednocześnie 30-lecie działającej w nim organizacji związkowej, reprezentacji pracowników NSZZ „Solidarność”. Historie te przenikają się ze sobą każdego dnia pracy i są zapisane na różnych stronach tych samych kart. Są to karty współdecydowania i współodpowiedzialności. Ostatecznie zabezpieczają one pracowników i konkurencyjność przedsiębiorstwa. W takim modelu można nie tylko tworzyć nowe, atrakcyjne miejsca pracy, ale także wspólnie i razem pokonywać wszelkie kryzysy. Takie podejście doprowadziło tę organizację do tego, że obecnie jest największą w polskim przemyśle. To dzięki tak wspaniałej załodze, ich kompetencjom i zaangażowaniu Volkswagen Poznań składa się z 4 zakładów. W roku jubileuszu 30-lecia Volkswagena w Poznaniu powstaje pytanie o przyszłość, o to, jak będą wyglądały kolejne jubileusze. Tylko razem – załoga, przedstawiciele przedsiębiorstwa i pracowników – są w stanie ją zabezpieczyć – zaznaczył Piotr Olbryś, przewodniczący Solidarności w Volkswagen Poznań.

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Volkswagen Poznań zrzesza 6000 pracowników. W tym roku z taśm produkcyjnych poznańskiego Volkswagena zjechał czteromilionowy samochód.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Nocna zmiana. 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego z ostatniej chwili
"Nocna zmiana". 31 lat temu pod osłoną nocy odwołano rząd Jana Olszewskiego

Gabinet Premiera Jana Olszewskiego został odwołany przez Sejm w nocnym głosowaniu z 4 na 5 czerwca 1992, kilkanaście godzin po wykonaniu przez ministra spraw wewnętrznych Antoniego Macierewicza uchwały Sejmu o ujawnieniu tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa.

Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów z ostatniej chwili
Ministerstwo edukacji Norwegii proponuje zasady użycia siły fizycznej wobec uczniów

Norwegia jest uznawana za jeden z najbardziej "progresywnych" krajów na świecie. Jednak i tam narastający problem z agresją wśród uczniów, skłonił norweskie ministerstwo edukacji do zaproponowania zasad w ramach których dozwolone ma być użycie siły fizycznej wobec uczniów.

Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby z ostatniej chwili
Aktywiści próbowali wedrzeć się na tor wyścigowy podczas Epsom Derby

Trzydziestu jeden aktywistów grupy Animal Rising aresztowano w sobotę przed i w czasie Epsom Derby, jednego z najważniejszych wyścigów konnych w Wielkiej Brytanii. Wbrew zapowiedziom, aktywistom nie udało się jednak uniemożliwić przeprowadzenie zawodów.

Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim z ostatniej chwili
Niezidentyfikowany obiekt zlokalizowany w warmińsko-mazurskim

Jak donosi RMF w miejscowości Kaliszki w województwie warmińsko-mazurskim zlokalizowano niezidentyfikowany balon.

Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego? z ostatniej chwili
Pałac Buckingham. Media huczą od plotek. Kryzys w małżeństwie Meghan Markle i księcia Harry’ego?

Książę Harry podobno spędza więcej czasu w domu, podczas gdy Meghan Markle imprezuje ze swoimi przyjaciółmi w Los Angeles – pisze serwis express.co.uk. Zdaniem królewskiego eksperta „nie oznacza to, że ich małżeństwo musi mieć kłopoty”.

Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO] z ostatniej chwili
Niemcy: „Dzień X” w Lipsku. Lewicowi ekstremiści starli się z policją [WIDEO]

Podczas zapowiadanej przez środowiska skrajnej lewicy demonstracji w Lipsku, określanej jako Dzień X, w sobotę doszło do zamieszek. Po południu na Alexis Schumann Platz w stronę policji poleciały petardy, kamienie, butelki i „koktajle mołotowa”. Demonstranci, w większości noszący kominiarki, zostali otoczeni przez policję – poinformowała agencja dpa.

Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony z ostatniej chwili
Dramat Dawida Kubackiego. Ujawnił nieznane fakty na temat żony

Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki.

Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci z ostatniej chwili
Makabryczny wypadek pod Oleśnicą. Są ofiary, wśród rannych dzieci

Po czołowym zderzeniu aut osobowych na drodze 368 pod Oleśnicą na Dolnym Śląsku dwie osoby poniosły śmierć, a cztery zostały ranne. Droga jest zablokowana.

„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO] z ostatniej chwili
„Tak wyglądała demokracja za rządów PO”. PiS publikuje nowy spot [WIDEO]

Prawo i Sprawiedliwość, dzień przed marszem opozycji w Warszawie, publikuje nowy spot.

Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce z ostatniej chwili
Co za demolka! Iga Świątek nie dała żadnych szans rywalce

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open Iga Świątek wygrała z chińską tenisistką Xinyu Wang 6:0 6:0 i tym samym awansowała 1/8 turnieju. Spotkanie z Chinką trwało zaledwie 51 minut.

Emerytury
Stażowe