Pałac Buckingham. Wiadomo, gdzie usiądzie książę Harry podczas koronacji króla Karola III

Wielkimi krokami zbliża się uroczysta koronacja króla Karola III. Już 6 maja w londyńskim opactwie Westminster wielu gości będzie świadkami niezwykłego wydarzenia.
Książę Harry Pałac Buckingham. Wiadomo, gdzie usiądzie książę Harry podczas koronacji króla Karola III
Książę Harry / Wikipedia CC BY-SA 2.0

W mediach nie brakuje doniesień o narastającym konflikcie między Sussexami i Pałacem Buckingham. Pomimo rodzinnych napięć na uroczystości pojawi się książę Harry, który według informatora ma usiąść daleko od wszystkich royalsów. W dodatku ma się oddalić tak szybko, jak to będzie tylko możliwe.

Jak donosi Paul Burrell, książę Harry usiądzie aż 10 rzędów za księciem Williamem i innymi członkami rodziny królewskiej.

„The Sun” dodaje, że książę Sussex nie będzie miał również okazji, by zamienić wielu słów ze swoim ojcem. Wszyscy ci, którzy czekają więc na pojednanie obu stron, mogą się rozczarować. Wiadomo, że sam Harry nie ma zbytnio ochoty na wdawanie się w rozmowy, więc takie rozwiązanie może mu służyć. 

– Harry nie chce spędzać dużo czasu z innymi członkami rodziny. Myślę, że dostanie lodowate przyjęcie od Windsorów. Tylna ławka w opactwie Westminster to zniewaga i dowód lekceważenia, ale może być pomocna, jeśli Harry rzeczywiście planuje szybkie wyjście – ocenił Paul Burrell, były kamerdyner brytyjskiej rodziny królewskiej.

Wiadomo również, że książę Sussex nie zagrzeje długo miejsca w Wielkiej Brytanii i już po upływie jednej doby wróci do Kalifornii, do swojej żony Meghan i dzieci. 

– Harry przyjdzie do opactwa Westminster, ponieważ jego ojciec chce, aby tam był. Odejdzie tak szybko, jak to będzie możliwe. Król Karol będzie zachwycony, że obaj jego synowie będą obecni na koronacji – skwitował Burrell.

Burza w Pałacu Buckingham

W mediach nie brakuje doniesień o narastającym konflikcie między Sussexami i Pałacem Buckingham. Sussexowie jakiś czas temu postanowili wyprowadzić się do USA, jednak wciąż przypominają o sobie w kontrowersyjny sposób. Para wydała serial dokumentalny na Netfliksie, w którym opisała niewygodne fakty z życia rodziny królewskiej. To jedynie zaogniło cały konflikt. Gdyby tego było mało, później miała miejsce głośna premiera książki księcia Harry’ego pt. „Spare”, w której także nie zabrakło pikantnych opowieści. Wielu jest zdania, że ten krok ostatecznie pogrzebał szanse na naprawienie królewskich relacji. Przez wiele tygodni zastanawiano się, czy pomimo tego para pojawi się na uroczystej koronacji. Sussexowie przez pewien czas utrzymywali, że w ogóle nie otrzymali zaproszenia na wydarzenie. Jest już pewne, że do Londynu przyleci sam książę Harry, a jego żona z dziećmi pozostanie w USA. 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

53 cudzoziemców próbowało w poniedziałek dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski, byli to m.in. obywatele Libii i Pakistanu. Dwóch obywateli Konga nielegalnie przekroczyło granicę brzegiem granicznego jeziora Szlamy – podała SG w raporcie z minionej doby.

Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony z ostatniej chwili
Rosjanie wysadzili zaporę w Nowej Kachowce. Prezydent Zełenski zwołuje Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zwołuje naradę Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RNBiO) w związku z wysadzeniem przez Rosjan zapory na Dnieprze w Nowej Kachowce, w okupowanej części obwodu chersońskiego.

Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa z ostatniej chwili
Xavi szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły mocne słowa

Xavi podsumował sezon w wykonaniu FC Barcelony. Na pomeczowej konferencji prasowej padły mocne słowa o polskim napastniku.

„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa z ostatniej chwili
„Financial Times”: Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa

„Ukraina potrzebuje długoterminowych gwarancji bezpieczeństwa i NATO na szczycie w Wilnie powinno uzgodnić konkretny harmonogram jej wejścia do sojuszu po zakończeniu wojny” – pisze w poniedziałek w komentarzu redakcyjnym brytyjski dziennik „Financial Times”.

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open z ostatniej chwili
Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego French Open

Liderka światowego rankingu tenisistek Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. W poniedziałkowym meczu 1/8 finału skreczowała jej rywalka Ukrainka Łesia Curenko przy stanie 5:1 dla Polki w pierwszym secie.

Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol III podjął zaskakującą decyzję

Wokół Pałacu Buckingham znowu zawrzało. Brytyjski „The Guardian” informuje, że król Karol III podjął zaskakującą decyzję. Okazuje się, że monarcha zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania rezydencji w Llwynywermod. Jak czytamy, kompleks jest zbyt kosztowny i znacznie obciąża królewski budżet.

Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna z ostatniej chwili
Szynkowski vel Sęk: Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna

– Część zarzutów TSUE jest już nieaktualna – powiedział minister ds. UE Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do wyroku Trybunału, który uznał, że reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości narusza prawo unijne. – Nie znajdują się w nim tezy, które sprawiałyby, że musielibyśmy myśleć o nowelizacji ustawowej – dodał.

Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie z ostatniej chwili
Afera przed Opolem. Zapłakana Doda mówi, jak potraktował ją reżyser. TVP publikuje oświadczenie

Doda przygotowuje się do występu w Opolu. Na swoim Instagramie roztrzęsiona, ze łzami w oczach opowiedziała, co wydarzyło się podczas pracy na planie.

„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie? z ostatniej chwili
„Ja będę, a ty?” Wizerunkiem sędziego Tulei reklamowano marsz 4 czerwca. Ten twierdzi, że nie był. Kto kłamie?

– Sędziowie, którzy idą w upolitycznionym marszu, łamią przepisy konstytucji dot. niezależności sądów i niezawisłości sędziów – ocenił Jacek Ozdoba (Suwerenna Polska). Sędzia Michał Laskowski powiedział PAP, że wziął udział w marszu jako zwykły obywatel, protestując przeciwko zmianom w sądownictwie. Konstytucja mówi wyraźnie, że sędziowie powinni unikać działań mogących podawać w wątpliwość ich bezstronność.

Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków z ostatniej chwili
Ziobro: Orzeczenia TSUE – niewiarygodne. Wyrok nie był pisany przez sędziów, tylko polityków

– Poniedziałkowy wyrok TSUE nie był pisany przez sędziów, tylko przez polityków, bo stanowi on jawne pogwałcenie europejskich traktatów – powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ocenił, że orzeczeń TSUE nie można uważać za wiarygodne, bo główny sąd europejski jest skorumpowany.

Emerytury
Stażowe